OPTE (OT-OPTIMA TELEKOM d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska OPTE (OT-OPTIMA TELEKOM d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Gledam što pišete.
Ovdje sam stvarno dugoročna. Još od vremena prije pripajanja. Svega je bilo.
Iz pozicije dugoročnog mogu reći da je rizičnije bilo držati papir na 3 kn, nego na sadašnjih 6 kn.
Dolazak Uniteda je promijenio odnos snaga utjecaja. U vrijednost optime preuzimatelju nije se nikad sumnjalo. Dvojbeno je uvijek bilo samo da li će do prodaje doći.

A sto se desava u situaciji da nema zainteresiranih ili da se ne dogovore oko cijene?


A sto se desava u situaciji da nema zainteresiranih ili da se ne dogovore oko cijene?

Pa nema tu nekih dogovora bas, osim konzultativnih. Imas natjecaj pa tko da vise. To je jedini kriterij.
A ako ne bude zainteresiranih onda u Rjesenju pise kako dalje. Medjutim to nije realan dogadjaj.


A sto se desava u situaciji da nema zainteresiranih ili da se ne dogovore oko cijene?

Mislim da je to nemogući scenarij. A1 je već prije iskazivao interes za OPT, sad se tu diskretno (po najavama) uključuje UG sa USA kapitalom. Nisam protiv da se neko pozabavi i sa situacijom da nema ponude ili da je ponuda niska. Ono što je sigurno u tom slučaju HT gubi upravljanje nad OPT, što je regulator već definirao. OPT dobro posluje tako da i u tom scenariju nema zime. Po meni je hipotetski zanimljivija slijedeća situacija. Novi vlasnik OPT daje ponudu za otkup dionica od malih dioničara, ali ne ide u istiskivanje. Poplača preostale dugove po PSN i zatvori nepovoljne kredite, kad bi mogla biti prva dividenda i koliko bi iznosila po rezultatima iz 2018?

Nista od divke, bar ne dok su mali unutra.
Nema tko nece prihvatiti ponudu, a ostatak ide squeeze out i bok.

Da, i ja isto mislim da je moguc scenarij da nas kontaktiraju i samo jedan dan na burzi dionica bude “stop”

Ne vjerujem u to.
Prvo natjecaj. Mora biti.
Ponuda nakon toga.


A sto se desava u situaciji da nema zainteresiranih ili da se ne dogovore oko cijene?

Taj scenarij se nece dogoditi, ali i taj slucaj je opisan ovdje:

AZTN produljio rok trajanja koncentracije HT/Optima i uvjetno odobrio koncentraciju Optima Telekoma i H1 Telekoma

Jeli stvarno mislite da je HTu stalo da zaradi na prodaji dionica?


A sto se desava u situaciji da nema zainteresiranih ili da se ne dogovore oko cijene?

nemaju se oni što “dogovoriti”….elaborat će utvrditi početnu cijenu koja ide u javni natječaj i svatko može dati višu ponudu pa tko da najviše njegovo je…a obzirom da je UG počeo šopingirati u HR (tele2), nema šanse da ne daju ponudu i za OPTE obzirom na broj korisnika….. a i A1 će garant dati ponudu, možda i još netko…

na ignore: retard "nabiduasku", plankovic, tizian, pific, barbosa....


Jeli stvarno mislite da je HTu stalo da zaradi na prodaji dionica?

Mislim da mu je stalo da potencijalni kupac plati što više…..

HT neće prodati jer želi, nego jer će morati.
A kada već mora, onda će skupo naplatiti.
Ni zaba neće poklanjati.


Jeli stvarno mislite da je HTu stalo da zaradi na prodaji dionica?

naravno
a ti misliš da im je cilj izgubiti?


Jeli stvarno mislite da je HTu stalo da zaradi na prodaji dionica?

Sve kompanije posluju zbog ogromnih zarada, pa tako i HT i ZABA.
Ne gajite iluzije da svijet funkcionira drugačije.
Ako aludirate da bi HT radije korisnike, sigurno da bi, ali taj scenarij nije moguć.

Prvi nalog na prodaji stoji na 6,15kn.
Do 7,00kn nas dijeli samo oko 40.000 dionica.
Ok, još će nešto naknadno uletiti, ali s oko 100.000 protrgovanih dionica smo na 7,00 kn.
Lijep ulazak u finale. Finale kreće od 1.7.2019. pa nadalje…
🙂

New Report

Close