OPTE (OT-OPTIMA TELEKOM d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska OPTE (OT-OPTIMA TELEKOM d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Lijepo sam napisao prije izvjesnog vremena da je mogući kupac već angažirao posrednike da počnu kupovati dionice OPTE….a to su uvijek fondovi….vidi se jasno po načinu kupnje….počistili su prije izvjesnog vremena sve do 5.70 …onda malo spuste bid…pa kreće novi orijentir….i tako sve do granice do koje su dogovorili s potencijalnim kupcem…


poznanik mi je rekao da se u knjizi dioničara vidi da već neko vrijeme 2 fonda kupuju dionice optime.
može li to netko potvrditi?

da

Udarili smo u 5,75 kn… tu smo bili zadnji put 07.06. nakon čega je išla korekcija…evo nas ponovno tu. Nakon proboja te kote put je otvoren…sve se naštimava za pravi trenutak… ako do njega dođe.

razni crnogorci, bjelogorci, zorangutani, amadeo, mikardo, persuric i ostali infantili bez muda su na ignoru..a možda je to sve jedna jadna osoba.

Jasno mi je tko kupuje, pa svi oni koji misle da ce barem min. 10 kn dobiti po dionici u skoro vrijeme! E, sad mi nije jasno tko tolike kolicine vec duze vrijeme prodaje? zar ne citaju ovaj forum?

A sto su bitni ti fondovi?

BZVZ.

Kad i ako dodju pravi fondovi koji će peglati cijenu i mrsiti račune strateškim kupcima, e to će biti zanimljivo. A ne lokalni fondići… akumulira se. Treba dobro “zašalati” potporu.

Evo prilke fondovima ako je to istina, skriveni na prodaji po 5,55 kn.

razni crnogorci, bjelogorci, zorangutani, amadeo, mikardo, persuric i ostali infantili bez muda su na ignoru..a možda je to sve jedna jadna osoba.

Ne kužim šta ste se ulovili tog nekakvog prosjeka na burzi koji po meni u ovom slučaju nema nikakve veze s ničim?

HT je dužan do 01. srpnja 2019. god izvijestiti AZTN o procjeni vrijednosti Optime. Mislite da će HT svoju procjenu bazirati na temelju trgovine ili prosjeku cijene na burzi?

Ako se kupac zaista pojavi (a ja vjerujem da hoće, inače ne bih čvrsto držao OPTE), on će raspaliti ponudu koju on hoće neovisno o procjeni HT-a i kokošarenju na ZSE, ponderiranim prosjecima ili šta ti ja znam čemu.

Kad bi bilo tko od nas znao koliko-toliko precizno procjeniti vrijednost bilo koje tvrtke, zagarantirano bi se obogatio, međutim, očigledno to nije tako jednostavno.

Svako ozbiljnije preuzimanje u kojem sam bio sudionik je išlo po bitno većoj cijeni od cijene trgovanja ili ponderiranog prosjeka na burzi ili lupetanja na forumu, a vi raspravljajte o prosjecima koliko vam srcu drago ako vas to veseli.

Sjetite se da je npr. HIMR do 2013. godine bio ispod 200 kn, a preuzimanje je išlo iznad 800 ili da je KORF (Valamar Adria holding) do 2010. godine bio oko 50 kn, a preuzimanje je 2014. godine išlo iznad 270 kn!

Tu samo igra hoće li se Optima prodati ili neće, ništa drugo nije bitno, jer ako hoće, ići će sasvim sigurno po cijeni sa premijom čemu svjedoče razni primjeri iz prošlosti.

halfte trinken, halfte Šarcu geben


Ne kužim šta ste se ulovili tog nekakvog prosjeka na burzi koji po meni u ovom slučaju nema nikakve veze s ničim?

ima veze s time da ako (hipotetski) dođe najbolja ponuda od npr. 4 kn po dionici, kupac će dioničarima svejedno morati platiti tih 5 kn ili koliko će već biti tromjesečni prosjek u trenutku stjecanja! taj tromjesečni prosjek je zapravo dodatna margina sigurnosti za dioničare opte i to nije nešto negativno nego dapače super stvar jer je to još jedna garancija da će se ovdje ili debelo zaraditi ili da se barem neće izgubiti. win-win

Lijepo je u više navrata napisano čemu služi tromjesečni prosjek. To nije zabranjena tema, ne treba tu cijenu shvaćati kao osobnu uvredu. Nitko ne očekuje ponudu po toj cijeni.

..prosjek totalno nebitan….jedino je bitno da ide prodaja…


Lijepo je u više navrata napisano čemu služi tromjesečni prosjek. To nije zabranjena tema, ne treba tu cijenu shvaćati kao osobnu uvredu. Nitko ne očekuje ponudu po toj cijeni.

Koliki je danas taj tromjesecni prosijek, jel vise od 5kn?

Danas je 17.

@pongo
Do trenutka davanja javne ponude bit će preko 5 kn, moguće i znatno više…ali po toj cijeni i tako se transakcija neće odigrati nego po znatno većoj, ja tipujem na 10+ kuna.

Ignore: KressoM, delux

Pongo, jesi ti nekidan napisao ako padne na 5 all in?

130.000 dionica potražuje se na 5+ kuna….sad se već može reći da je ta kota trajno riješena i vrlo brzo kreće se na proboj 6 kn….

na ignore: retard "nabiduasku", plankovic, tizian, pific, barbosa....

New Report

Close