OPTE (OT-OPTIMA TELEKOM d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska OPTE (OT-OPTIMA TELEKOM d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Nema to veze. I rok po zakonu o upravnom postupku je 30 dana, pa se rjesenja zbog gomile izdaju i kasnije. Ovo je malo kompleksnija stvar, tako da nije nista cudno. Polako…

Po nekom mom razmisljanju zna se da ce HT voditi optimu i h1 telekom zato i je cijena rasla ali nece cijena sada doci odmah do vrijednosti otplacenih dugovanja i stabilne financijske firme, to se treba docekati. Normalno da vrijedi po mom razmisljanju zato i mislim kupiti ali kontam po nizim cijenama, jer opet dio koji su kupovali kontaju da ce se odbiti spajanje pa optima ide odmah u prodaju sto bi i po mom diglo cijenu, ali (uvijek postoji ali 🙂 ) mislim da HT dobija upravljanje i ekipa koja je ocekivala prodaju odmah pocet ce sa rasprodajom da bi si oslobodila kes za druge dionice. Po nekoj mojoj procijeni to je oko 150 tisuca komada, sa ovakvom kupnjom spustili bi cijenu do 3,2. Normalno da se to nece dogoditi nego cijena ce do max. 3,5 i stabilizirati se oko 3,65-3,75kn i u takvom kanalu plivati barem jedno 6mj-2 god. to je moje razmisljanje. Nemam niti jednu dionicu optime planiram kupiti kao sto sam prije i naveo na nizim razinama, tako da se ovo moze smatrati i kao druk prema dole ali i kao realna procijena stanja sa moje strane

ne mari za male stvari i ostat ce male


Po nekom mom razmisljanju zna se da ce HT voditi optimu i h1 telekom zato i je cijena rasla ali nece cijena sada doci odmah do vrijednosti otplacenih dugovanja i stabilne financijske firme, to se treba docekati. Normalno da vrijedi po mom razmisljanju zato i mislim kupiti ali kontam po nizim cijenama, jer opet dio koji su kupovali kontaju da ce se odbiti spajanje pa optima ide odmah u prodaju sto bi i po mom diglo cijenu, ali (uvijek postoji ali 🙂 ) mislim da HT dobija upravljanje i ekipa koja je ocekivala prodaju odmah pocet ce sa rasprodajom da bi si oslobodila kes za druge dionice. Po nekoj mojoj procijeni to je oko 150 tisuca komada, sa ovakvom kupnjom spustili bi cijenu do 3,2. Normalno da se to nece dogoditi nego cijena ce do max. 3,5 i stabilizirati se oko 3,65-3,75kn i u takvom kanalu plivati barem jedno 6mj-2 god. to je moje razmisljanje. Nemam niti jednu dionicu optime planiram kupiti kao sto sam prije i naveo na nizim razinama, tako da se ovo moze smatrati i kao druk prema dole ali i kao realna procijena stanja sa moje strane

Je, 8 godina. Previše je kesa na tržištu i ima ulagača. Ova firma ako se spoji s H-1 vrijedi i sada barem sedamdesetak milijuna eura. Dakle, euro po dionici ili i dosta vise od toga. Sa ovim dugom.

Pogledajte posljednju dostupnu bilancu B-neta i Amisa pa ćete vidjeti da dug za vrednovanje ne predstavlja problem. Pored toga, Optima ima 850 milijuna kuna kumulativnog gubitka, a sa H-1 preko milijardu kuna sto se da razgraničiti na 5 godina. Ako primjenimo efektivnu poreznu stopu od 20% to znaci potencijalnom preuzimacu koji ostvaruje dobit i vise od 200 milijuna kuna porezne uštede odnosno manje plaćenog poreza, a cijela firma, dakle spojena sa H-1 trenutno tržišno vrijedi manje od 280 milijuna kuna. To drugim riječima znaci da se firma na ovoj tržišnoj cijeni dobije za desetak milijuna eura. To ne da je kiki-riki, niente, ništa, nichevo… nego je doslovno steal deal!

Posložena i konsolidirana, profitabilna u rukama dobrog vlasnika, može vrijediti i milijardu kuna… a vi računajte koliko je to po dionici.


Po nekom mom razmisljanju zna se da ce HT voditi optimu i h1 telekom zato i je cijena rasla ali nece cijena sada doci odmah do vrijednosti otplacenih dugovanja i stabilne financijske firme, to se treba docekati. Normalno da vrijedi po mom razmisljanju zato i mislim kupiti ali kontam po nizim cijenama, jer opet dio koji su kupovali kontaju da ce se odbiti spajanje pa optima ide odmah u prodaju sto bi i po mom diglo cijenu, ali (uvijek postoji ali 🙂 ) mislim da HT dobija upravljanje i ekipa koja je ocekivala prodaju odmah pocet ce sa rasprodajom da bi si oslobodila kes za druge dionice. Po nekoj mojoj procijeni to je oko 150 tisuca komada, sa ovakvom kupnjom spustili bi cijenu do 3,2. Normalno da se to nece dogoditi nego cijena ce do max. 3,5 i stabilizirati se oko 3,65-3,75kn i u takvom kanalu plivati barem jedno 6mj-2 god. to je moje razmisljanje. Nemam niti jednu dionicu optime planiram kupiti kao sto sam prije i naveo na nizim razinama, tako da se ovo moze smatrati i kao druk prema dole ali i kao realna procijena stanja sa moje strane

A kaj ak nebude tako? 😂😂😂

@pemar (pernar, kaj znam, kaj več)
A ti bi da sve bude ziher? Onda ih tuži, tu Burzu ulagače,i HANFU, Državu itd….
Nego, ja sam sa nekog tuluma pa baš i nisam pri zdravoj.
Ako su se Zaba I HPB usaglasile oko OPTime, zar nije HPB sada jedina važna za H1?
H1 je posljedica upravljanja B(zašto veliko B ?) jednog predsjednika uprave, a šta ćeš, pa sada taj jad odlučuje o svemu?

barem sam vas razbudio iako moderator spava pa ne vidim sto ste napisali 🙂

ne mari za male stvari i ostat ce male



@pemar
(pernar, kaj znam, kaj več)
A ti bi da sve bude ziher? Onda ih tuži, tu Burzu ulagače,i HANFU, Državu itd….
Nego, ja sam sa nekog tuluma pa baš i nisam pri zdravoj.
Ako su se Zaba I HPB usaglasile oko OPTime, zar nije HPB sada jedina važna za H1?
H1 je posljedica upravljanja B(zašto veliko B ?) jednog predsjednika uprave, a šta ćeš, pa sada taj jad odlučuje o svemu?

Vidim bio je dobar tulum 😂😂😂
Ja sam samo komentirao..a kaj ako ne padne cijena na razinu koju je spomenuo airfire….kako ce onda u kupnju i na kojim razinama.
Sto se same Optime tice…ja nemam nikakvih problema….osmjeh na licu
Daj se ti nama oporavi od tuluma i vrati na diskusiju

Ne trebate se puno obazirat na to što g. pemar piše, i tako možeš pročitati samo gluposti …

Ovaj komentar nije preporuka za kupnju ili prodaju. Moje računice i razmatranja mogu biti netočni i nesuvisli, stoga se nikako pri mogućim investicijskim razmatranjima nemojte oslanjati na njih.


Ne trebate se puno obazirat na to što g. pemar piše, i tako možeš pročitati samo gluposti …

Hahahhahahaha
Jesi ti onaj lik koji je rekao da Opt vrijedi ni manje ni vise nego 1,70kn?
Onda u sljedecem postu da Opt ima 400m kn kredita
Pa zatim neke nebuloze oko obveznica…tzv obveznica iznenadenja…..nemas pojma kolki ti je dug sutra 😂😂😂😂

Vjerujem da je vama iz NASAe vrlo tesko komunicirat s nama obicnim ljudima
…probaj sa Hawkingom ili eventualno Sheldonom….mozda te oni shvate


Posaljem ujutro upit na AZTN pa cemo vidjeti sto ce reci.

I šta kaže AZTN? Kada će objaviti odluku?

Dobili su hrpu upita, i trenutno razmatraju na koji način bi odgovorili na njih a da budu u skladu s zakonom o pravu na pristup informacijama. Strpljenja traže 🙂



Posaljem ujutro upit na AZTN pa cemo vidjeti sto ce reci.

I šta kaže AZTN? Kada će objaviti odluku?
[/quote]

Cekam odgovor…

Gospođa iz AZTNa koja mi je prije odgovarala na upite mi je ovo poslala:

“Internim dogovorom, sve upite koji se odnose na postupke u tijeku, obradjivat cemo sukladno Zakonu o pravu na pristup informacijama.
Stoga sam Vas upit proslijedila kolegici povjerenici koja obradjuje takve upite.”

Nema nam spasa 🙁
Ralje birokracije 🙁

Meni je smiješno kako se tu licitira s nekim određenim datumom, a to uopće nema nikakvo uporište u vrednovanju ni odlukama.

Tko je od vas bio na skupštini prije par tjedana?

Nitko, a tu se kunete u vrijednost i iznosite kategoričke stavove.

Na koncu, i čemu žurba ?
Ugodnije je kupovati dionicu po 3,90, nego trčati za njom na 4,20…. kako se desilo pred nekoliko dana.
Nije valjda da baš svi kupujemo na rok dan- dva ?

New Report

Close