OPTE (OT-OPTIMA TELEKOM d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska OPTE (OT-OPTIMA TELEKOM d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Gospodin koji će se vjerovatno odreći polovice svog udjela za dobrobit firme i manjinskih dioničara koji su ipak malo skuplje plačali svoje dionice.

Ne vjerujem da će se Martić ičega odreći za dobrobit dioničara. Jedino u obzir dolazi dokap ali tu se svi odričemo udjela.
Martić mi izgleda kao OK tip i ima pošten odnos prema dioničarima, za razliku mnogih drugih firmi na zse.
Čak ni opjevana ATGR nema takav odnos, tedeski managere plaća dionicam a oni kipaju malim dioničarima.


na burzi se kupuje buducnost, a ne sadasnjost [proud]

smatram da ce u buducnosti optima vrijediti puno vise
jer sve ide tome u prilog ( HAKOM )

[thumbsup]


Slažem se s Vama g. Madeira, da se na burzi kupuje budućnost, a ne sadašnjost. Kod OPTE mi je ta budućnost toliko daleka da ni moja djeca neće osjetiti blagodati te dionice.



na burzi se kupuje buducnost, a ne sadasnjost [proud]

smatram da ce u buducnosti optima vrijediti puno vise
jer sve ide tome u prilog ( HAKOM )

[thumbsup]


Slažem se s Vama g. Madeira, da se na burzi kupuje budućnost, a ne sadašnjost. Kod OPTE mi je ta budućnost toliko daleka da ni moja djeca neće osjetiti blagodati te dionice.
[/quote]

Vama je onda sigurno 180, a Vasoj djeci 150 godina ? Iako, vjerujem da cete i Vi i Vasa djeca zaraditi jako lijepo na Optima telekomu.

Ajmo prodavači, 41,00 je korekt ponuda [smiley]

@ Publius
U svom portfelju imam i određen postotak OPTE, ali bojim se da će se ubrzo aktivirati "najbrži prst".
Planirao sam nešto zaraditi, ali sam u malom minusu. Sad dvojim: prodati s malim minusom ili se kockati i izložiti mogućnosti velikog minusa? G. Publius, molim Vaše mišljenje?

@ Kozelj

Naravno da se ulagacka strategija i agresivnost razlikuje ovisno o vremenu na koje ulazete i sredstvima kojim raspolazete. Meni kao malom i dugorocnom ulagacu (a usput i studentu) je Optima pola portfelja, s malim je sredstvima potrebno igrati agresivnije, tocno?

Predlazem Vam da zadrzite Optimu i dokupljivate je, rizicna jest, ali ona u narednih 3 do 5 godina hvata razinu IPOa. Daj Boze da zajedno dobro zaradimo, mislim da su sanse za to vece od sansi za gubitkom. Drugim rijecima, rizik i potencijalni dobitak su itekako povoljni u medjusobnome odnosu.

Lijepi pozdrav

Kozelj zahebaje, teško mu se pomiriti s tim da je zaglavio u HT-u a njihov najžešći fiksni konkurent besramno raste.
Znam da je teško prihvatiti da je Optima ove godine narasla više od 50% a HT pada, ali biti će to još i gore. Zato g. Kozelj zatvorite oči i stisnite zube, manje će boljeti.


Kozelj zahebaje, teško mu se pomiriti s tim da je zaglavio u HT-u a njihov najžešći fiksni konkurent besramno raste.
Znam da je teško prihvatiti da je Optima ove godine narasla više od 50% a HT pada, ali biti će to još i gore. Zato g. Kozelj zatvorite oči i stisnite zube, manje će boljeti.

G. Antiša, Vi se ljuto varate u svojoj procjeni. Na Vaš druk ušao sam u OPTE, istina, niste me na to prisiljavali, ali eto povjerovao sam Vam, i sad sam dugoročno zakopan u OPTE. Istina je da mi je najveći dio portfelja HT (kao i Vama), i tu sam već vratio više od 60 % uloženog kapitala od IPO-a. Dionice mogu porodati kad hoću, bez neke veće oscilacije u cijeni. Daklem, nisam zakopan u HT, već u OPTE jer da bih prodao sve svoje dionice to bi morao prodavati dva mjeseca, dnevno po desetak dionica ako ne mislim strmopizditi cijenu. Istina da je ove godine OPTE narasla pedesetak posto, ali to je samo virtualna dobit. Vi biste prvi rasprodali svoj paket OPTE uz dobit od 50%, samo i sami znate da to za sada nije moguće. To što netko siluje rast OPTE vidljivo je i iz zrakoplova. Nitko sretniji od mene da se likvidnost poveća kako bih prodao moje dionice uz desetak postotaka zarade. Nadu polažem da će netko od većih igrača uskoro kupiti OPTE jer i sami znate da se sama neće izvući iz nagomilnog duga.

znači štovani gospon gotovac žestok neki lik,jel se istoimeni nalazi u top 10 dioničara ove krasne firme? lp STFACA

s obzirom da su poznati svi unutar top 10 a najmanji ima 20,200 dionica a to nije nitko sa foruma jer se radi o AZ i RBA fondovima a jkkako Kozelj nije onaj koji siluje umjetan rast onda zbnaci da mora imati ispod 20,000 dionica.

Proslih tjedan dana proslo je preko 20,000 dionica po 44 kune.

Ja ne kuzim kako nemas mogucnosti da prodas svoju "veliku kolicinu".

Malo manje lagati.

OX-Bright, inspiring and easy going. You make an outstanding parent. Shoul merry a Snake or Rooster but not a Sheep

@kozelj
evo ti 2000 komada na 43 kuna pa se slobodno istresi.

OX-Bright, inspiring and easy going. You make an outstanding parent. Shoul merry a Snake or Rooster but not a Sheep

G. Antiša, Vi se ljuto varate u svojoj procjeni. Na Vaš druk ušao sam u OPTE, istina, niste me na to prisiljavali, ali eto povjerovao sam Vam, i sad sam dugoročno zakopan u OPTE.

G. Kozelj, meni jako imponira što imate povjerenja te na temelju mojih savjeta ulažete svoje novce.
Ako se dobro sjećam moj savjet ste tražili još prije dva mjeseca kada je cijena bila oko 33 kn, stoga od tada imate cca 30% zarade.
S obzirom da se Optima danas trgovala po najvišoj cijeni u zadnjih godinu i pol nije mi jasno kako ste u minusu?

28.06.11

1. MARTIĆ MATIJA 1.859.569 65,94%
2. ZAGREBAČKA BANKA D.D. 156.960 5,57% +8000
3. RAIFFEISENBANK AUSTRIA D.D. 134.500 4,77%
4. HANŽEKOVIĆ MARIJAN 133.962 4,75%
5. RAIFFEISENBANK AUSTRIA D.D. 97.891 3,47% -2055
6. AZ OMF 76.582 2,72%
7. ZAGREBAČKA BANKA D.D. 42.809 1,52%
8. RAIFFEISENBANK AUSTRIA D.D. 31.800 1,13%
9. ŽUVANIĆ ROLAND 30.301 1,07%
10. JOVIČIĆ GORAN 20.200 0,72%
UKUPNO 2.584.574 91,66%

Mislim da je vrijeme "najbržeg prsta" vrlo, vrlo blizu. Zato gospodo mali dioničari oprez. Cijena bi se mogla strmopizditi na 35 i manje kn. Autor posjedujedionice OPTE i ovo nije nagovor na prodaju, a još manje na kupnju.

A šta je sa najavljenom dokapitilizacijom. Cijena bi nakon toga trebala dolje.

New Report

Close