OPTE (OT-OPTIMA TELEKOM d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska OPTE (OT-OPTIMA TELEKOM d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Samo vi ismijavajte kolegu. Istina da je 265kn na ipo-u bilo silovanje i krađa u tom trenutku, ali po sadašnjoj cijeni je opte divota. Potencijalna divota, tj.

Kod rijetko koje firme se vidi toliki napredak godinu kroz godinu. Osim toga, u zadnje vrijeme sve same dobre vijesti direktno ili indirektno vezane uz OPTE…

Al da ne filozofiram previše. Time will tell, …sooner or later.

Moj odnos i opte.
na 265 kuna sam pljuvao investiciju (možete vidjeti i na forumu), i na 100 kuna također.
Hebiga, na 40 kuna sam počeo malo čitati hakomova izvješća i malo detaljnije gledati firmu.
To je moj odnos.
zato mi je na ovim cijenama ok.

I dalje mislim da su AZ fondovi na 265 kuna kao i ostali mirovinci napravili nešto što nije fer ali HANFA je to tada dozvolila.
Inače nisma pozitivan niti rema jednome mirovinskome fondu jer efektivno oni su i imatelji dobrog dijela duga i kapitala a nisu aktivni u utjecaju na upravu.

OPTE mi sada nudi dobru priču jer danas i nije toliko presudna količina duga (pola je ionako već otpisano kod banaka). Važno je da više ne tražiš kredit za preživljavanje, to je ogroman uspjeh.

Zato mi je upala u oko.

Inače nema ovo veze sa ZAbom, AD plastik mi je isto super, i KORF a nema veze sa Zabom mislim.

OX-Bright, inspiring and easy going. You make an outstanding parent. Shoul merry a Snake or Rooster but not a Sheep

Evo vam jedan grafić s udjelima alt. operatera po broju korisnika i broju utošenih minuta u pojedinoj mreži do kraja 2009g.
Zanimljivo da Metronet za kojeg Vip daje milijune eura ima manje od 12% udjela alternativaca.

Ispravak, ovaj dokument iznad se odnosi na privatne korisnike a evo i za poslovne korisnike.
Opet interesantno je da Optima ima i više utrošenih minuta poslovnih korisnika od Metroneta.


Ispravak, ovaj dokument iznad se odnosi na privatne korisnike a evo i za poslovne korisnike.
Opet interesantno je da Optima ima i više utrošenih minuta poslovnih korisnika od Metroneta.

Možda VIP ne gleda samo trenutni odnos snaga, već gleda trend. Koliko ja vidim ove tvoje postane grafove, Metronet u svim kategorijama raste, a Optima u svim kategorijama pada.

Optima pada po udjelu zato što su gotovo godinu dana prije svih došli na tržište, tj. bazna vrijednost im je bila veća nego ostalima ali u apsolutnim brojkama svi alternativci rastu.

Ovdje postoji još uvijek golemi potencijal rasta ukupnog udjela alternativaca na pa će se tek za 5 godina moći vidjeti tko se kako pozicionirao!



Ispravak, ovaj dokument iznad se odnosi na privatne korisnike a evo i za poslovne korisnike.
Opet interesantno je da Optima ima i više utrošenih minuta poslovnih korisnika od Metroneta.

Možda VIP ne gleda samo trenutni odnos snaga, već gleda trend. Koliko ja vidim ove tvoje postane grafove, Metronet u svim kategorijama raste, a Optima u svim kategorijama pada.
[/quote]
Točno tako, samo treba vidjeti koji je trend prihoda i mare kod Metroneta. Pričekajmo izvješće za Metronet pa ćemo vidjeti koliko VAS-a ima unutra

OX-Bright, inspiring and easy going. You make an outstanding parent. Shoul merry a Snake or Rooster but not a Sheep



Ispravak, ovaj dokument iznad se odnosi na privatne korisnike a evo i za poslovne korisnike.
Opet interesantno je da Optima ima i više utrošenih minuta poslovnih korisnika od Metroneta.

Možda VIP ne gleda samo trenutni odnos snaga, već gleda trend. Koliko ja vidim ove tvoje postane grafove, Metronet u svim kategorijama raste, a Optima u svim kategorijama pada.
[/quote]
Matematika za 5 osnovne:
Borislav ima 10 pikula
Matija ima 30 pikula.
Mama svakome pokloni po 5 pikula.
Sada Borislav ima 30% Pikula a Matija 70% pikula; da li je Matija nesretan; razlika u pikulama je ista.

Nije baš tako ali Metronet i Optima i nisu nešto za usporedbu skroz.
Sa H1 da ali njima ne bih previše vjerovao (čudno izvješće sa Fine itd…)

OX-Bright, inspiring and easy going. You make an outstanding parent. Shoul merry a Snake or Rooster but not a Sheep




Ispravak, ovaj dokument iznad se odnosi na privatne korisnike a evo i za poslovne korisnike.
Opet interesantno je da Optima ima i više utrošenih minuta poslovnih korisnika od Metroneta.

Možda VIP ne gleda samo trenutni odnos snaga, već gleda trend. Koliko ja vidim ove tvoje postane grafove, Metronet u svim kategorijama raste, a Optima u svim kategorijama pada.
[/quote]
Matematika za 5 osnovne:
Borislav ima 10 pikula
Matija ima 30 pikula.
Mama svakome pokloni po 5 pikula.
Sada Borislav ima 30% Pikula a Matija 70% pikula; da li je Matija nesretan; razlika u pikulama je ista.

Nije baš tako ali Metronet i Optima i nisu nešto za usporedbu skroz.
Sa H1 da ali njima ne bih previše vjerovao (čudno izvješće sa Fine itd…)
[/quote]

Pa i usporedba s H1 nije baš bajna, kada pogledaš i H1 udjeli konstantno rastu, osim u zadnjem polugodištu za privatne. A Optima konstantno pada, i poslovni, i privatni, doduše postotci, ne apsolutne brojke. Ali zašto postotci padaju, nije valjda da tržište raste brže od njih?

Opet ne kuzis pikule al dobro.
Rastu jednako kao i trziste, i Matija i Borislav su dobili po jendu pikulu samo sto je Borislav imao 10 a Matija 20.
Zasto Matija nije dobio 2 pikule?
To je dobro pitanje ali i logicno s obzirom na velicinu udjela.

Ali ovo treba detaljno pogledati strukturu; koje minute, tko radi promet (poptima vise ne radi medjusobna pumpanja prihoda i onaj blesavi VAS).
Ali, da Splicani rastu brze; sto je i ocekivano.

OX-Bright, inspiring and easy going. You make an outstanding parent. Shoul merry a Snake or Rooster but not a Sheep

Da pojednostavnimo, primjer:
zg828 ima 90 mil kn a Blueman 10 mil kn, omjer je 90%:10%
zg828 zaradi na burzi i dođe na 500 mil, a Blueman na 200 mil kn omjer je 72% :28%

Blueman brže raste ali bili se mijenjao?

Pustite puste priče oko ove dionice. Kad Dinkec odluči ide ovo u roku tri dana na 45 kn, a do tada igra živaca i rekla-kazala i pomalo po bidu da se nakrcaju "određeni" likovi. [bye]

Ht je svemirac za vas ovisnike o optimi.

obožavam strvine-posebno ovce

Problem je što neka svemirska tijela imaju običaj padati u slobodnom padu na ovu prčvaru koju nazivaju Zemljom. [lol]

Optima uredno isplatila kamate po obveznicama…

New Report

Close