OPTE (OT-OPTIMA TELEKOM d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska OPTE (OT-OPTIMA TELEKOM d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

To je to od pada, sada ide odbijanac, a na dobru vijest ili nagovještaj iste ide streloviti rast.

 

Life all comes down to a few moments. This is one of them.

@budfox

nema odbijanca dok ne proda do kraja što je naumio , a nakon današnje prodaje (ako je svih 110.000 dionica danas bilo njegovo ) ima još oko 340.000 komada..po meni dno bi moglo biti na oko 3,5 kn

Da ne znam kud ću s novcem, puno rađe bih ga u ovome trenutku ubacio Boeing, nego u Optimu. Masivni rizik, a upitna nagrada.

Svi očekuju da će se prodavati kapital pa ce to biti modus stjecanja infrastrukture Optime. Vjerojatno. Ali postoje i drugi načini, slično stjecanju recimo proizvodnih kapaciteta Leda i u biti niza drugih bankrotiranih kompanija…

Zadržiš se dovoljno dugo unutra, svašta se može dogodit. Može biti silno preuzimanje po 14 kuna po dionici(utemeljeno na čemu točno?) ili može doći do jednog od zakonom predviđenih insolcencijskih postupaka sa vrlo neugodnim ishodom. 😥

BudFox3, 02.06.2021. u 14:20

To je to od pada, sada ide odbijanac, a na dobru vijest ili nagovještaj iste ide streloviti rast.

 

Da ,svi mozemo vidjeti “streloviti rast”.

Sada je cijena kao prije godinu i nešto nakon velikog pada zbog Covida. Mali će sve manje prodavati a Krešo bi trebao ovaj tjedan završiti sa prodajom. Čini se kao prilika za ući ili dokupiti. Šta misli ostala ekipa?

zumzum, 07.06.2021. u 12:54

Sada je cijena kao prije godinu i nešto nakon velikog pada zbog Covida. Mali će sve manje prodavati a Krešo bi trebao ovaj tjedan završiti sa prodajom. Čini se kao prilika za ući ili dokupiti. Šta misli ostala ekipa?

Ako gledaš samo % pada, onda ne zvuči loše za kupnju.

Međutim, stvari obično nisu onakve kakvima se čine i pitanje je prodaje li taj samo jer mu treba keš ili naslućuje neki drugi rasplet na ovoj dionici, možda nešto slično kao što se odigrava na dalekovodu gdje smo svjedočili padu sa 6 na 1,4 kune nakon najave rezanja dionica na samo 0,1 kn. Nitko ne kaže da to ide ovdje, ali opečeni svakakvim deranjima malih ulagača na ZSE bolje je puhati i na hladno nego da ti spale silne novce kao sad na DLKV.

Ignore: KressoM, delux

@avax10

Potpuno se slažem.

Svaki rast i svaki pad cijene su nerijetko višeznačni. Ja OPTE ne bih dirao ni izoliranim štapom od 3 metra. Ima puno boljih prilika pa i na ZSE.

Dionicar Kopesjak moze do casha prodavajuci Saponiu. Al ne. On bira prodavati Optimu.

Da li je to inside info ili? I salje na 600 tisuca komada a prodaje i skrbnicki RBA koji ima puno vise.

Ne hvatati padajuce nozeve dol se ne ustabili dno. Po meni vjerovatno na 2.5-2.6 kn. Pod uvjetom sa ne prijeti stecaj ili nesto gadno kao kod Dlkv.

avax10, 07.06.2021. u 14:21

 





zumzum, 07.06.2021. u 12:54



 

Sada je cijena kao prije godinu i nešto nakon velikog pada zbog Covida. Mali će sve manje prodavati a Krešo bi trebao ovaj tjedan završiti sa prodajom. Čini se kao prilika za ući ili dokupiti. Šta misli ostala ekipa?

 



 

Ako gledaš samo % pada, onda ne zvuči loše za kupnju.

Međutim, stvari obično nisu onakve kakvima se čine i pitanje je prodaje li taj samo jer mu treba keš ili naslućuje neki drugi rasplet na ovoj dionici, možda nešto slično kao što se odigrava na dalekovodu gdje smo svjedočili padu sa 6 na 1,4 kune nakon najave rezanja dionica na samo 0,1 kn. Nitko ne kaže da to ide ovdje, ali opečeni svakakvim deranjima malih ulagača na ZSE bolje je puhati i na hladno nego da ti spale silne novce kao sad na DLKV.

pa BV je 0,22 kn! o čemu onda uopće ovdje pričamo??po meni če biti dokap sličan dalekovodu pa pretpostavljam da ovaj zato sad rasprodaje stotine tisuća dionica?!

Cini mi se da je vuku na prosjek 4,35

Status Quo: Roll Over Lay Down

Ne bi se iznenadila da ide dokap za vracanje one HT posudbe od 200 miliona kuna.

Status Quo: Roll Over Lay Down

Pa ajde ekipa krenite dizati prosjek

dionicar, 07.06.2021. u 20:19

Pa ajde ekipa krenite dizati prosjek

Baš “mudro”. Recimo digneš cijenu na 6 kn pa ti naprave nešto kao sad na DLKV i srežu dionice na BV, koji je prema portalu “moje dionice” 0,22 kn! A što onda?

Ignore: KressoM, delux

A zabi je to u interesu napraviti ?

Ovaj gosp. Krešo prodavao je i druge dionice zadnje vrijeme da bi ulazio drugdje, dakle ne samo Optimu. A glavninu toga je bio prodao po dosta višoj cijeni od ove, pa su mali onda dodatno srušili cijenu.


A o prodaji A.Hanzekovic se prica još i sad, a ona je to prodala skoro po 7 kn, a sad je 4 kn.


A to sto je ona prodala, znači da je netko i kupio taj paket od nje, a nije sigurno kupio s namjerom da ih proda niže od te cijene i da ne zna što kupuje.


Ako je davno kad je bila daleko lošija situacija s firmom, bila realno procijenjena na iznad 7 kn, onda sada može biti samo više od toga.


Zato pametno, jer možda je ovo rušenje i namjerno režirano da se jeftino pokupe dionice sada u samom finišu.

New Report

Close