OPTE (OT-OPTIMA TELEKOM d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska OPTE (OT-OPTIMA TELEKOM d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Bili smo u pravu za Optima telekom

Lipo je proslo u petak pred kraj trgovanja. Pokupili se sve sto je bilo na asku do 5kn.

Da da bili su u pravu.. ako ja ne kupim a preuzima je bude.. I recimo da kazem da cu kupit 24% firme oce mi Oni isplatit ako ipak budem preuzimanje?

Lijepo je proslo da. Ipak se isplati

Prognoze za do kraja godine ?

 

Paksho, 07.09.2020. u 10:08

Prognoze za do kraja godine ?

 

Poslije izvješća za 3 kvartal možemo kalkulirati sa nekim prognozama. Znači za mjesec i pol dana otprilike.

Paksho, 07.09.2020. u 10:08

Prognoze za do kraja godine ?

 

Ja mislim 2-3 kune.Po nekima ovdje”to vrijedi puno vise”Svatko neka sam procjenjuje .

https://www.ictbusiness.info/telekomunikacije/optima-telekom-nastavlja-s-realizacijom-projekta-besplatnog-wifi-interneta-diljem-hrvatske

https://www.ictbusiness.info/telekomunikacije/potrosnja-podataka-doslovno-eksplodirala-uz-rast-od-47-11-posto-mobilni-rastao-cak-119-7-posto

telekomunikacijski sektor je jedan od najsigurnijih sektora za ulaganje u vrijeme zdravstvenih kriza tipa covid

Evo za one koji misle da Ht može raditi što želi i za one koji vide neku muljažu kod ove prodaje Optime.

https://www.ictbusiness.info/telekomunikacije/europski-sud-presudio-kako-neutralnost-interneta-nije-kompatibilna-sa-nultim-tarifama

Sve ide po planu i zakonu a krajni rok se lagano bliži.

Naglašeno je bezbroj puta da je treći operater itekako poželjan .Sada je šansa jer je Ht zajedno s Zabom prisiljen prodati svoj udio. Ne sumnjam da će se sada kada prodaju vodi investicijska banka doći do zajedničkog jezika između kupaca i prodavača te doći do krajnje realizacije.Mislim da je nemoguć scenarij da npr.Vodafone ponudi 9 kn , Ht ili Zaba veli mi ne dajemo ispod 16 i nikome ništa. Ht istekom vremena pređviđenog za prodaju gubi svoje upravljanje Optimom.Razvlašćen će biti. Da nebi možda šefovi u Zabi upravljali nakon toga njome ?

ZABA kao najaveći pojedinačni dioničar ovdje vodi glavnu riječ. A iz iskustva znam da se Talijani dobro brinu o tome da odavde što više izvuku. Primjer PEVEC!

amarananab, 21.09.2020. u 17:05

ZABA kao najaveći pojedinačni dioničar ovdje vodi glavnu riječ. A iz iskustva znam da se Talijani dobro brinu o tome da odavde što više izvuku. Primjer PEVEC!

 

Lako za talijane ali firma je u Hrvatskoj a ovdje vrijedi bezakonje tako da…

​Pozdrav kolege,

Prokomentirati ću nešto sa vama, nije provokacija, ne želim konfrontacije, nisam, kako ovdje kažu trol, imam puno dionica OPTE, cilj mi je da cijena bude što viša, itd, itd… ALI…

Čitam nedavno kako je UG, 2018 prodala kompaniju i operacije u HR, pod imenom Total TV.

Pretpostavljam da ju je ionako “prodala” “parkirala” nekome tko će je vratiti uskoro kada legislatura to omogući. (ZEM).

V-Investment Holdings B.V.​​ Ili slična “ghost/duh” investment kompanija je pretpostavljam fond za koji je i mjenjan natječaj, kada je rečeno da investitor/kupac, ne mora nužno imati iskustvo u Telekom businessu.

Total TV  je u Sloveniji, Bih, Srbiji, Sj. Makedoniji i dalje pod okriljem UG.

Uglavnom samo je HR operacija maknuta, mislim privremeno, kako bi se mogla kupiti Nova TV.

E sad, ja si vrzmam kroz glavu, čemu bi UG kupovao Optimu koja je teleperater i distributer IPTV kada je iste, istoga imao/ima. (Tele 2, Total TV).

OK, možda zbog optičke mreže?

Nevjerujem da je zbog fiksnih telekomunikacijskih usluga, te su ionako nesto što uskoro neće ni postojati!?

1.Ipak su zadržali (možda), parkirali Total TV, zašto?

2. Mjenjan je i natječaj kako bi neki fond mogao nastupiti/ponuditi

Ovo pod 1. i 2. je u kontradikciji…. osim….

Ako UG želi Optimu ali ne baš po 10-15 kn + dug (tot. cca €150mil) koliko žele ZABA i DT, pa ako ne prodje, i dalje im ostaje Total TV, čim se promjeni zakon.

Taj proizvod će nuditi pod markom Telemach Hrvatska (Tele2, Total TV)

Postaju konvergentni (skoro) operater, Internet, IPTV, mobilni! Ne znam tko još u HR, aktivira nove ugovore za fiksnu mrežu?

Razmislite, dali biste vi postali novi korisnik fiksnog telefona, linije, broja (ne govorimo o internetu).

Mislim da UG gura stratešku igru na više frontova, ali ono što me najviše zabrinjava je to što je vrlo vjerovatno ponudio malo (oko 4/5 kn/dionica + dug) jer mu toliko vrijedi optika, sve ostalo ionako ima.

Sada, dali će DT to prihvatiti, ovisi i o A1 koji će se isto pitati šta i koliko?

Ali vremena su se promijenila, lockdownovi, pandemije, stop/smanjivanje investicija…

Iluzorno je vjerovati kako će se naći još neki 3 igrač, mislim? Možda krivo mislim?

E sada vjerujem kako će krenuti ofenziva na ovaj moj post, teška artiljerija… Vjerujte mi nepotrebno, imam dosta veliki dio kolača OPTE i u interesu mi je to kapitalizirati što bolje, ALI… taj prokleti ali!

Ukoliko netko želi prokomentirati ovo, može i na privatnu poruku.

Lp

@dionicar101 : zanimljiv post.. iskreno.. ne znam sto da komentiram.. malo ste me zabrinuli.. ali samo malo..

moja logika: dok god TOP10 kupuje dobro je – pogledajte PT drvo i pogledajte KRešu.. pa PT DRVO ja mislim da ima prosjek ulaska  5 – 6 kn..

New Report

Close