OPTE (OT-OPTIMA TELEKOM d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska OPTE (OT-OPTIMA TELEKOM d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Naravno da nebi..

HT bi platio optimu i 20 kn po dionici da mu dopuste kupnju to sam uvjeren..

ovdje je smjer preokrenut kao i na cijeloj zse. još da se nađe netko tipa pt drvo spreman da uloži milju, dvije kn i učini štopanje preskupim.

who dares, wins

ovo je kratkotrajan rast na temelju polu informacije. svijet je u rasulu, burze su u rasulu i uskoro ce i zadnji optimisti pobjeci iz dionica. ja sam se danas rijesio opte na ovom malom valu optimizma jer ocekujem da ce vec iduci tjedan opet biti testirana potpora na  4 kn a vi kako hocete

na ignoriranju: ljudska bijeda "nabiduasku" (dno dna)

Biznis Optime ne samo da nije pogođen ovim virusom, nego mu dapače koristi. Ljudi su se prebacili kući, sve se više streama i gledaju IPTV programi, na nekog tko pruza te usluge Covid-19 ne utječe negativno.

Dapače funkcionalnost interneta i povezanost je krucijalna u ovakvim situacijama.

Paulie, 20.03.2020. u 10:57

Biznis Optime ne samo da nije pogođen ovim virusom, nego mu dapače koristi. Ljudi su se prebacili kući, sve se više streama i gledaju IPTV programi, na nekog tko pruza te usluge Covid-19 ne utječe negativno.

Dapače funkcionalnost interneta i povezanost je krucijalna u ovakvim situacijama.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Samo pitanje je, hoće li korisnici moći platit sve te račune obzirom na pad ekonomske aktivnosti, otkaza itd

To stoji,ali mislim da je internet + tv postao “staple”. Duga je lista stvari kojih će se potrošači radije odreći prije nego će se odreći svog internet+tv komba. Pogotovo ako te se lako iskopča iz usluge, kao što mogu telekomi.

elninho, 19.03.2020. u 18:17

1) HT mora prvo obavijestiti AZTN da ponuda nema, jer ako tu informaciju plasiraju sada javno, posebice u ovoj situaciji u kojoj se nalazi tržište, strmoglavo će ovo za dolje.

2) Proces prodaje ne staje. Sad ide analiza i procjena neovisnog procjenitelja jer je to jedan od uvjeta HTovog upravljanja, bez obzira što ponuda nema.

3) Ukoliko ponuda nema, tek nakon 6 mjeseci od početka postupka prodaje HT mora poduzeti sljedeći korak, odnosno angažirati investicijsku banku za vođenje prodaje Optime.

4) HT ima ‘deadline’ 10.srpnja 2021., i od tada gubi upravljačko pravo koje prelazi na ZABU. Nema obvezu prodaje dionica, mogu oni smatrati i ponudu od 20 kuna neprihvatljivom. Sve je stvar upravljackih prava.

5) Čak i da ponude ima, ne treba očekivati IPO do 2022. jer kao što vidimo, HTu se ne žuri jačati konkurenciju.

 

Ukratko, čeka nas dug i neizvjesan period.

to je sad najveći problem za ovu dionicu jer lako se može dogoditi da mjesecima ne dođu nikakve nove informacije..a kad nema novih informacija raste nervoza, pogotovo u uvjetima kada sve burze tonu pred recesijom koja kuca na vrata

Pa ti mali navlakac…pa di ti vidis da burze vani tone????Iskorigirali su ih dobro i sad ide gore….sri,cet i danas petak ti je US u dobrom plusu….momentalno futuresi 3-4% u plusu a DAX 5 % u plusu….a za Optimu ti ne brini i tako je nemas.Bolje se drzi doma nego da se rolas po Jarunu….

Tko god da napiše da je siguran u ogroman rast cijene, a jučer/danas ne kupuje dionicu, nije ništa nego navlakač na forumu.

Ja da sam siguran u nešto, pare za kupnju bi našao kakogod.

zašto je veliki nalog od 30.000 dionica ISPOD granice dolnje blokade??biti će da taj ne želi kupiti nego samo navlači druge da se stave iznad njega..kakve bijedne igrice

kodiaq, 20.03.2020. u 12:56

 





elninho, 19.03.2020. u 18:17



 

1) HT mora prvo obavijestiti AZTN da ponuda nema, jer ako tu informaciju plasiraju sada javno, posebice u ovoj situaciji u kojoj se nalazi tržište, strmoglavo će ovo za dolje.

2) Proces prodaje ne staje. Sad ide analiza i procjena neovisnog procjenitelja jer je to jedan od uvjeta HTovog upravljanja, bez obzira što ponuda nema.

3) Ukoliko ponuda nema, tek nakon 6 mjeseci od početka postupka prodaje HT mora poduzeti sljedeći korak, odnosno angažirati investicijsku banku za vođenje prodaje Optime.

4) HT ima ‘deadline’ 10.srpnja 2021., i od tada gubi upravljačko pravo koje prelazi na ZABU. Nema obvezu prodaje dionica, mogu oni smatrati i ponudu od 20 kuna neprihvatljivom. Sve je stvar upravljackih prava.

5) Čak i da ponude ima, ne treba očekivati IPO do 2022. jer kao što vidimo, HTu se ne žuri jačati konkurenciju.

 

Ukratko, čeka nas dug i neizvjesan period.

 



 

to je sad najveći problem za ovu dionicu jer lako se može dogoditi da mjesecima ne dođu nikakve nove informacije..a kad nema novih informacija raste nervoza, pogotovo u uvjetima kada sve burze tonu pred recesijom koja kuca na vrata

Ako imate problem s cekanjem novih informacija lijepo prodajte i problema vise nema. Zar ne?

Bolje jeftino kupovati nego jeftino prodavati.

evo nije bilo transakcije od 13h do 14h. znači mali nisu otišli na pauzu u to vrijeme već zaposlenici raznih brokerskih kuća koji pomoću nekih svojih treće razrednih programčića ovdje pokušavaju stvoriti privid trgovine na raznim razinama. u zadnji mj. dana izvrtili su iz šupljeg u prazno odokativno bar 3 milje dionica, a da se ništa značajno nije desilo. okupirali su bar pola foruma sa paničnim postovima. o onom novom forumu ne trebam ni govoriti. u isto vrijeme 100 stranica od kojih je bar 90% čistih nebuloza.

who dares, wins

http://www.aztn.hr/priopcenje-vezano-uz-medunarodni-javni-natjecaj-za-prodaju-dionica-optima-telekoma-objavljen-od-strane-ht-a/

 

Ne ponuda nema, samo AZTN čeka da ga prodavatelj izvijesti o odabranom kupcu. Da bi mogao izabrati moraju biti bar dvije ponude, što AZTN ne smije obznaniti.

I ja sam kolega shvatio da je to sarkazam, ali da ima ponuda je bilo jasno još iz jučerašnjeg HT-ovog obraćanja, te razumijem kolege koji se ljute na druge jer puno je onih koji se prave ludi i bijelo vide crno…

"Cinik je osoba koja zna cijenu svega, no ne zna vrijednost nićega."

Ovdje se situacija ozbiljno zagrijava.

Ebitda od 130-140 mil se pripajanjam pretvara u 200 gotovo preko noci, plus jos mogucnost uvodjenja mobilne tarife korisnicima. Kupcu vrijedi 250 mil ebitda konzervativno. 4 kn po dionici.

Pa neka Kubura prica sto hoce.

Bolje jeftino kupovati nego jeftino prodavati.

New Report

Close