OPTE (OT-OPTIMA TELEKOM d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska OPTE (OT-OPTIMA TELEKOM d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Tko zna, možda je ovo FI zadnje godišnje FI koje daje Optima jer lako moguće da ih novi vlasnik pripoji Tele 2 ili A1 nakon kupnje.

Ignore: KressoM, delux

i ocekujemo li sutra vatromet ili ce jos pricekati ?

dionicar, 17.02.2020. u 20:42
i ocekujemo li sutra vatromet ili ce jos pricekati ?

Isti vatromet kao i jučer.

dionicar, 17.02.2020. u 20:42
i ocekujemo li sutra vatromet ili ce jos pricekati ?

Sumnjam da će već danas biti vatromet, ali tko zna, na burzi je sve moguće. Po meni je realnije očekivati oporavak i rast cijene dionice kako se bude približavao istek roka za podnošenje ponuda na natječaju, a to je za cca. 2 tjedna, što je dosta brzo.

Ignore: KressoM, delux

streber, 18.02.2020. u 07:03

Hahah

iako sad nije više toliko bitno jer se upravo kroz natječaj prodaje većinski udio u firmi, izvješće je vrlo dobro i nešto više nema potrebe komentirati

pogledao sam podatke od početka mjeseca i nitko iz top 10 ne prodaje niti 1 dionicu, što znači da svi s optimizmom čekaju zatvaranje natječaja i otvaranje ponuda…to opet znači da su prodavači uglavnom mali ili malo veći špekulanti kojima se ne da čekati dovršetak postupka prodaje Optime pa se prebacuju na trejdanje s poletušama tipa viro i ptkm (potonja je upravo prešla TK od 4 milijarde kuna!!?)

prodavati dionice OPTE sad pred istekom roka za otvaranje ponuda po meni nema smisla jer su očekivanja, a temeljem evaluacija kod prodaje sličnih telekoma,  iznad 10 kn po dionici, tj. negdje oko 12-14 bi bio neki minimum.

tako da-tko hoće neka prodaje, ja sam i dalje na kupnji

tovarish, 18.02.2020. u 10:19
iako sad nije više toliko bitno jer se upravo kroz natječaj prodaje većinski udio u firmi, izvješće je vrlo dobro i nešto više nema potrebe komentirati

slažem se sa svime,jedino bih dodao da je tromjesečni prosjek sad već vjerojatno oko 7,8 kn ili više te da će do dana zatvaranja natječaja tromjesečni prosjek izgledno biti blizu 7,9-8 kn i to je najmanja cijena koju onda mogu dobiti dioničari kod prodaje Optime. naravno da na tu najnižu cijenu ne računam,moja procjena je oko 15 kn ali dobro je znati da imamo i taj dodatni faktor sigurnosti kod ovog ulaganja i da možemo mirno čekati otvaranje ponuda 😀

budapest !

Ponderirani tromjesečni prosjek 7,85 kn. Majstori prodaju po 7,9 kn!!! 11 radnih dana do otvaranja ponuda.

nina1, 18.02.2020. u 11:13
Ponderirani tromjesečni prosjek 7,85 kn. Majstori prodaju po 7,9 kn!!! 11 radnih dana do otvaranja ponuda.

to su lumeni koji prodaju optimu pa uleću u viro, ptkm i slične pa kad tamo pogube novce vraćat će se nazad u optimu po 9 kn 😁

 

ps forum je i dalje polufunkcionalan, a bjelina ekrana prži oči

budapest !

http://www.seebiz.eu/tvrtke/uzlet-neto-dobiti-optima-telekoma-u-2019/225463/

Ovi prodavači po tromjesečnom prosjeku, svaka čast.

ovdje se polako zalaufala igra

dan je pametniji od noći!

“…

f. Događaji nakon datuma Bilance
Društvo je krajem siječnja 2020. godine ugovorilo zajam s povezanim društvom Hrvatski Telekom d.d. u iznosu od 201,0 milijun HRK s rokom povrata najkasnije do 30.06.2021. Predmetnim zajmom refinanciran je postojeći zajam u iznosu od 95 milijuna HRK, kao i veći dio dospjelih obveza prema Hrvatskom Telekomu.
…”

 

Ovo je stvarno dno dna korporativnog izvještavanja, u ovom ključnom trenutku, sa čudnom tendencijom rasta obveza prema dobavljačima i općenitim rastom obveza i dok još uvijek nigdje suvislo nije objašnjeno za što je uopće uzeto originalnih 95M kn zajma 2018.

Da ne spominjemo odakle sad te dodatne “dospjele obveze” prema HT-u.

 

 

 

Loki

Ja se ne slazem. Firma je uložila 80 milijuna kuna u opremu i softver. To je relativno gledano (u odnosu na prihode) tek nešto manje od ulaganja A1 cija se ulaganja kreću na razini od 70-80!milijuna eura. To je učinjeno i da se počiste dobavljaci i refinancira dug na godinu dana da ne dospijeva i ne kvari operativne performanse za vrijeme trajanja prodajnog procesa.

Nedavno je bilo govora o kratkoročnoj pozajmici od 95 mil kn koja je u međuvremenu najvjerojatnije vraćena. Sada vidimo kako je vraćena.

I onda se opet vraćamo na stavku 7 natječaja. Samo sada ne treba vratiti 95 nego 201 mil kn.

Fantastično.

New Report

Close