OPTE (OT-OPTIMA TELEKOM d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska OPTE (OT-OPTIMA TELEKOM d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

jos dva mj do kraja, tko do sada nije shvatio da ce se zaraditi novcici niti nece, kao sto sam rekao jedan kupac cijena 14, ako su dva :))))))

ne mari za male stvari i ostat ce male

airfire…po mome jedan kupac 11-12 kn….vise kupaca nesto visa cijena…

UG i A1 ce se dobro potuči za Optimu, to je sigurno. Do koje visine to je najvažnije da se što više zaradi,bar nama.
Koliko je Optima dobra firma i koliko vrijedi je putpuno nebitno,jer ce 95 %
nas prodati dionice i zaraditi.


Po kojoj se cijeni OPTE vodi u bilanci HT-a i kako bi se prodaja mogla reflektirati na HT?

U bilanci po 10kn znam da sam to bio gledao u jednom revidiranom

Ignore : renči


airfire…po mome jedan kupac 11-12 kn….vise kupaca nesto visa cijena…

Hoce li to HT stopirati, to je sada upitno?
Gledam kako na zse radi tko hoce i kako hoce!

Pongo to i meni rovari unutra…logika i razum govori da ce to biti jedna lijepa investicijska prica i zarada a instinkt i iskustvo da je prica prelijepa da bi bila ostvariva…Aznt je kljucan faktor kao i Ht…o politici necemo….Kad velika vecina vec broji novčeke unaprijed nakon toga dolazi efekt zvan Zse…

Meni ništa ne rovari. Firma će se vjerojatno prodati kako je planirano. Sam proces i termini su utvrdjeni. HT je u svom devetomjesečnom izvjescu ponovno naveo da su uredno predali prodajnu dokumentaciju i iz njihovih detaljnih opisa planova poslovanja sekte jasno razumjeti da se nisu pojavile nikakve prepreke za provedbu tog procesa. Čitajte malo izvješća, HT zaista navodi sve detalje o svojem poslovanju, implementaciji EVOTV, detaljne telekom statistike Itd Itd

Ak nas ovdje izvaraju, onda stvarno vise nema smisla ulagati u bilo sto…
Pa koliko sam stecajeva, delistiranja, ostalih muljaza prosao ovo bi bila “tocka na i”!

Pongo, zašto ne bismo dali HT-u ideje, kako nas izvarati.
Mozda sam ja naivan, sigurno jesam… Ali sagledavajući činjenice i zdrav razum, ne vidim neki kredibilni scenarij, gdje bi HT, zse, ZABA, ili neto drugi prevario dioničare.

KAKO?

Ajmo biti kreativni, ludi, pretjerivati, štogod… i napisite sve negativne scenarije koji bi se po vama mogli dogoditi, smisleni su i imaju barem nekoga uporišta u zakonskoj regulativi:
Uzmite također u obzir ZABU koja će sve to pratiti budnim okom kao sokol, da ne govorim o A1 koji također nije sisao veslo + EU.

Ja stvarno ne vidim neki scenarij gdje bi bili zajebani!
Jedino što je onako osrednje moguće, je to da ili ne bude zainteresiranih ili će jedan kupac ponuditi nisku cijenu koju će naknadno HT odbiti, pa onda Jovo nanovo.

Ajde ljudi da čujemo vaše crne scenarije, baš sam znatiželjan a tko zna možda i zabrinut.
Usput da kažem da imam 6 znamenkasti broj dionica OPTE.

Ne zelim biti “crna vrana” medutim neshvatljivo mi je ovo taljiganje cijene u rasponu od 10%(6.40-7kn) a svi ocekujemo minimalnu cijenu od 10kn za cc.dva mjeseca.Nezainteresiranost investitora za tako veliki prinos mi je razlog da ovdje nesto “smrdi” mozda u vidu da se cijena drzi ovako nisko pa da na natjecaju pocetna cijena buducih kupaca bude sto niza sto je i razumljivo ili je procjena od povjerenika Delloite otprilike kao i sadasnja trzisna cijena dionice? Nakon sto sam prosao ptkm,validus,hmst nista me vise nebi iznenadilo i razocaralo.


Pongo, zašto ne bismo dali HT-u ideje, kako nas izvarati.
Mozda sam ja naivan, sigurno jesam… Ali sagledavajući činjenice i zdrav razum, ne vidim neki kredibilni scenarij, gdje bi HT, zse, ZABA, ili neto drugi prevario dioničare.

KAKO?

Ajmo biti kreativni, ludi, pretjerivati, štogod… i napisite sve negativne scenarije koji bi se po vama mogli dogoditi, smisleni su i imaju barem nekoga uporišta u zakonskoj regulativi:
Uzmite također u obzir ZABU koja će sve to pratiti budnim okom kao sokol, da ne govorim o A1 koji također nije sisao veslo + EU.

Ja stvarno ne vidim neki scenarij gdje bi bili zajebani!
Jedino što je onako osrednje moguće, je to da ili ne bude zainteresiranih ili će jedan kupac ponuditi nisku cijenu koju će naknadno HT odbiti, pa onda Jovo nanovo.

Ajde ljudi da čujemo vaše crne scenarije, baš sam znatiželjan a tko zna možda i zabrinut.
Usput da kažem da imam 6 znamenkasti broj dionica OPTE.


Ne moze te HT izvarati, nego samo oni koji im to dopuste. Rizik koji se ne moze anulirati je RH.

Status Quo: Roll Over Lay Down


Ne zelim biti "crna vrana" medutim neshvatljivo mi je ovo taljiganje cijene u rasponu od 10%(6.40-7kn) a svi ocekujemo minimalnu cijenu od 10kn za cc.dva mjeseca.Nezainteresiranost investitora za tako veliki prinos mi je razlog da ovdje nesto "smrdi" mozda u vidu da se cijena drzi ovako nisko pa da na natjecaju pocetna cijena buducih kupaca bude sto niza sto je i razumljivo ili je procjena od povjerenika Delloite otprilike kao i sadasnja trzisna cijena dionice? Nakon sto sam prosao ptkm,validus,hmst nista me vise nebi iznenadilo i razocaralo.

Da se investitori nisu toliko puta do sada opekli i nagledali prevara i kreativnog postupanja na stetu malih dionicara ne bi ni cijena toliko nisko pala te bi i imali i veci apetit za rizik sada, zato i cijena reagira tek kada se sa sigurnoscu moze procijenit neki dogadjaj.

Ignore : renči

Tko ima podatke o vlasnicima prije 7-8 mjeseci i sadasnje podatke, moze provjeriti kako stoje znacajnini drzatelji dionica.
Ako je ovo ocekivana prodajna cijena, onda su “glavonje” izasle ili izlaze.
Ako su isti jos u igri, onda ipak cijena bude veca.
Kupnja na 2kn i prodaja po 6kn je vise nego dobra prilika.

Značajniji drzatelji dionica su u prvih deset dionicara i oni uglavnom ne prodaju. Dva veća prodavača koji su u zavadi s HT-om, pretpostavljam zbog gubitaka na H-1, su uglavnom prodali sto su mogli (jedan još ima založenih dionica).

Investitori uglavnom imaju vlastite procjene i ocekivanja, al ljudi koji imaju/imali su vece količine dionica uglavnom ih drze. Postoji dio spekulanata koji aktivno trguje i to je u skladu s ocekivanjima. Uzima se desetak ili vise posto, kad je prilika… i cijena se na taj način vise-manje drži pod kontrolom (a kad se otme kontroli onda se stvari aktivno izkontroliraju). Da ne odskoči previše radi samog procesa i načina prodaje, prosjecne cijene, unaprijed poznatih rokova Itd.

Uglavnom, kao i svaka investicija, ni ova nije bezrizicna no cini mi se da protekom vremena i približavanjem prodaji, razina rizika ipak pada i da se volatilnost smanjuje.

Pa rezultati su bili dobri. Ne znam sto se tu ima posebno novo i pametno komentirati. Čak je i HT podbacio u odnosu na usporedivo razdoblje od prošle godine. Pogotovo na neto i Ebitda marži. Pa čak i prodaji jer od ove godine u prihodima sudjeluje i EvoTV, doduše u skromnom iznosu.

Al ovdje se o takvim stvarima ne piše. Zato se piše na osnovu dojmova…. tipa, osjećam da bi se moglo nešto dogoditi. Da li je to dobro ili loše ne znam, ali osjećam da će se nešto dogoditi, a možda i neće.

Da postoji problem i rast rizika na OPTE onda bi se cijena dionice davno vratila na mnogo niže razine od trenutnih, a da je sve 100% sigurno onda bi vjerojatno bila i na dosta visim razinama od trenutnih. Dakle, cijena je tamo gdje treba biti, a kad se dogode novi događaji i dionicari ih akceptiraju, onda će cijena biti na nekoj drugoj razini. Kao i kod svake druge dionice… Eto. My 50 cents.

New Report

Close