OPTE (OT-OPTIMA TELEKOM d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska OPTE (OT-OPTIMA TELEKOM d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


..
Ceka se da se mali ispusu pa ce krenut probijanja

gluposti…ma ne mogu mali to radit, Stipe.. oni stoje sa strane, preplašeni… i čekaju da završi…oli ti ne vidiš dobro.

&NaBiduAsku -i vjerujem da hoće, možda čak i malo više..ali cijena je na tim razinama do sada uvijek bila stabilna vrlo kratkotrajno…vidi graf 2017.

Vidi li se negdje stanje prvih 10. dioničara na današnji dan?


.. i ne smije predugo trajati, osim ako je Uskokoviću ponestalo likvidnosti i želi srušiti 3. uzlazni val i izazvati jaču korekciju-4.val prije konačnog rasta?
znači možda ćemo malo pričekati sa targetom Iskokovića.

Kakvog Uskokovica?


.. i ne smije predugo trajati, osim ako je Uskokoviću ponestalo likvidnosti i želi srušiti 3. uzlazni val i izazvati jaču korekciju-4.val prije konačnog rasta?
znači možda ćemo malo pričekati sa targetom Iskokovića.
Da je zatvorilo iznad 3,20 trend ne bi bio ugrožen… ovako je moguća korekcija i sutra. Jedino mi je jako čudno što se po 3,20 skidalo više od 100 000 komada a na kraju je dionica pala… možda je neki fond preuzeo teret stričeva i ujni na sebe… uglavnom svi smjerovi su dobri. Tijekom onakvog rasta trebalo je biti sa većinom portfelja in, sad je ipak dosta visoko i normalno je smanjiti izloženost do novog impulsa koji će se opet desiti.

razni crnogorci, bjelogorci, zorangutani, amadeo, mikardo, persuric i ostali infantili bez muda su na ignoru..a možda je to sve jedna jadna osoba.



.. i ne smije predugo trajati, osim ako je Uskokoviću ponestalo likvidnosti i želi srušiti 3. uzlazni val i izazvati jaču korekciju-4.val prije konačnog rasta?
znači možda ćemo malo pričekati sa targetom Iskokovića.

Kakvog Uskokovica?
[/quote]
Alija Uskoković i Onito Iskoković, dva najveća trejdera na burzi, inače željezničari po struci.
Alija se u slobodno vrijeme bavi šalovanjem a Onito ( dobio ime po mami ), je prvak u bungiejumpigu, ponekad a uživa u slobodnim letenju bez padobrana.

Jeli pesimista nakrcan dionicama Optime - Optimista ?

95 posto prometa je bilo na 3,20 i nekaj sitno na 3 kune ostavivši prosječnu cijenu 3,17 kn. Naspram stotina tisuća komada po 3,20 i nekaj sitno na 3 kn vi vidite trend pada ili trend prilike za dokup po 2,90 naprimjer? Slično je bilo i prošli tjedan kad je do 2,74 došlo i 2 dana onda na 2,3 do 2,6. Pa u petak 2,92 negdje. Sama statistika ne govori o nikakvome padu pošto je ovaj uzlazni trend krenuo u ponedjeljak i traje već 7. dan. Promet je ogroman. Da, ja bi volio isto da zvizne na 2,9 čak i niže radi dokupa, ali mislim da je i slijepcu jasno kamo ide. U jednome momentu sam čak i mislio da ide takav pad, a onda je preko 100 000 komada u sat vremena otišlo po 3,20 i pretkraj po običaju mali pad….. Vidit ćemo kroz mjesec, dva kakva će biti razina…..

Mene zanima jel ima šanse da se u kupnju optime uključe HT ili VIP ?

Mislite li da trezor HT ili VIP udara po asku ?

Molim samo prave stručnjake da odgovore.

Ne postoji. To ne bi imalo smisla. Ukljucit će se kroz tender kada započne proces prodaje. Mogao bi eventualno netko paketirati neki paket, al recimo da to sad možemo razmotriti tek kao spekulaciju.

Trezor da bi kupovao mora imati izdvojene rezerve za to i zadržanu dobit osnosno skupštinsku odluku. Naravno i firma likvidnost. Trezor je mogao kupovati po 1,6 pa nije, a da i sad kupuje morao bi o tome svakodnevno obavještavati burzu. Tako da trezor ne kupuje.

Kupuju investitori koji smatraju da firma znatno vise vrijedi od trenutne cijene (za to postoji niz vjerodostojnih dokaza koji su već raspravljani na ovim stranicama). Kupuju špekulanti koji ganjaju manju (burek) ili vecu zaradu Itd. Svi kupuju koji imaju neko misljenje o vrijednosti i vide priliku za zaradu. Kako dugorocnu, tako i kratkoročnu.

Utakmica defacto još nije ni počela, vjerujem da se većina kupaca priprema za nju, sto naravno ne znaci da u kvalifikacijama i samom natjecanju neće ili bolje rečeno ne može biti problema ni dvojbenih situacija po putu, no vjerujem da tko dogura do finala, da će mu se sudjelovanje na turniru višestruko isplatiti. Dakle, kupuje se iz razlicitih razloga, al je očito da veci broj investitora vidi ovdje natprosječan potencijal za zaradu, jer da ga ne vide, ne bi ganjali ovu priču. Rasla bi Ingra, Dalekovod, Viro ili nešto četvrto. Dakle, očito je da “ima nesto u toj Optimi”. Naravno, sve sto navodim je samo moje osobno misljenje.

Tigrua
Kolega vam je sve rekao.
Ja bih cak rekao da je ovo jedna od rijetkih situacija na ZSE gdje imate efikasno trziste na djelu, s dovoljno velikim brojem sudionika te cijelim dijapazonom ocekivanja i namjera, a na bazi dostupnih informacija.
Sve se svodi na to da li ce biti jos neka odgoda ili ne. Ne znamo, zapravo. I to je jedino tocno.
Ali iz dostupnih informacija:
– vec ovo rjesenje je bila odgoda,
– bila je na prijedlog samog HT-a, a u vezi optimizacije poslovanja Optime te spajanja s H1, sto ukljucuje i ovaj novi rok,
– novih dogadjanja koji bi trazili odgodu nema, dapace, preuzimanjem EvoTV razlozi za prodaju su se i pojacali,
– preokret u poslovanju i prikazu istog s dobiti,
– ukrcaj jakih novih klijenata,
sve sugerira da nove odgode biti nece.
A sad, kako bude…

Najbolje dionice su one s najvećim potencijalom rasta i najmanjim rizikom pada. Znači, treba pronaći dno.

Da je tržište efikasno, cijena ne bi završila tamo gdje je završila.

I nije HT ništa optimizirao nego je uvalio Optimi H-1 jer je H-1 bio jedan od njegovih dužnika. A tu su bili i interesi ostalih, da se Ćurkoviću i ekipi uzme H-1. Doduše, najviše štete po tom pitanju su si oni sami napravili jer nisu znali upravljati firmom odnosno pripremiti je i prodati na vrijeme.

No dobro, ipak se radi o gotovo 550 milijuna kuna poslovnih prihoda i nesto vise od 130 milijuna kuna Ebitde. A to nisu bas mali novci ni “zanemariv” tržišni udjel. Mislim naravno na Optimu.

Koliko znam u rješenju ATZNA-a piše da mogućnosti daljnje odgode nema. Ipak je bolje da si provjerite.
Prate to brojni dionici, Europska komisija, tako da više nema “mrdanja”.
Prodaja ide, nekog rizika svugdje ima pa i ovdje.

New Report

Close