Oporavak burze

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Oporavak burze

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Ne zaboravite da su dionice kupovane i kada je CROBEX bio 5000 bodova. Sa ovim padom ne znam tko
može biti u plusu, a pogotovo mirovinci. Povlačenjem velikih stranih ulagača na vlastita tržišta više
nema tko kupovati velike količine dionica. Kod stranih ulagača temelj je dobit po dionici, a ne “daytrading”.
Znate i sami koliko je takvih na burzi. Možete ih na prste izbrojiti. Nažalost to samo pokazuje ukupno stanje
industrije u RH.

Ja ću ponoviti ono što sam naveo pred par dana – ovo su razine na kojima se veliki igrači vraćaju u igru. Počelo je u petak sa 139 mil.kn redovnog proemta, nastavilo jučer sa 130 mil.kn redovnog prometa, a danas, sat vremena prije zatvaranja promet je već 124 mil.kn !! To znači da će u 3 zadnja trgovinska dana na ZSE biti protrgovano oko 400 mil.kn!!

Kao što svi vide, keša ima dovoljno. Nisu cijene padale jer ga nije bilo, nego jer je ovo bilo jedno KOORDINIRANO, UMJETNO RUŠENJE CIJENA s ciljem da se unište konkurentski fondovi, kao i mali ulagači (pogotovo putem margin callova).

Što zaključiti u ovoj situaciji? Naravno da turbulentno vrijeme na burzi nije gotovo i da će potrajati neko vrijeme dok ne dođemo do jednog kontinuiranog rasta, ali danas sam uvjeren da smo jučer (i danas na otvaranju) grebali po dnu. Tko je ovo uspio izdržati i “preživjeti”, od sad na dalje bit će mu puno lakše na burzi.
Sretno svim optimistima i ljudima dobre volje (oni drugi me ne zanimaju).

Ignore: KressoM, delux

Kolega avax još bi nadodao je u 3 dana napravljen promet od oko 800mil.kn. pošto je velika večina dionica u najmanju ruku prepolovljena.

Hvala kolega Avax na lijepim željama, ja vama želim također puno uspjeha kao i ostalim optimistima ( koji su se iskazali u ovim crnim vremenima koja su, nadam se, iza nas )[thumbsup][thumbsup][thumbsup][thumbsup]

novac na burzi nikad nije izgubljen, promijenio je vlasnika!

Sve same teorije zavjere na tržištu. Koma, sram ih sve bilo, koga treba okriviti za pad?

Don't be convinced of your super knowledge of the market, the market does what it wants, and you are just along for the ride!


Ja ću ponoviti ono što sam naveo pred par dana – ovo su razine na kojima se veliki igrači vraćaju u igru. Počelo je u petak sa 139 mil.kn redovnog proemta, nastavilo jučer sa 130 mil.kn redovnog prometa, a danas, sat vremena prije zatvaranja promet je već 124 mil.kn !! To znači da će u 3 zadnja trgovinska dana na ZSE biti protrgovano oko 400 mil.kn!! Kao što svi vide, keša ima dovoljno. Nisu cijene padale jer ga nije bilo, nego jer je ovo bilo jedno KOORDINIRANO, UMJETNO RUŠENJE CIJENA s ciljem da se unište konkurentski fondovi, kao i mali ulagači (pogotovo putem margin callova). Što zaključiti u ovoj situaciji? Naravno da turbulentno vrijeme na burzi nije gotovo i da će potrajati neko vrijeme dok ne dođemo do jednog kontinuiranog rasta, ali danas sam uvjeren da smo jučer (i danas na otvaranju) grebali po dnu. Tko je ovo uspio izdržati i “preživjeti”, od sad na dalje bit će mu puno lakše na burzi. Sretno svim optimistima i ljudima dobre volje (oni drugi me ne zanimaju).

afirmativno i pozitivno, vjerojatno i točno. VOLATILNOST će nas pratiti dobar dio ove godine i na to se moramo naviknuti., ako će to značiti i spuštanje ispod ove razine kao i vraćanje na istu, slažem se da je jučer bilo dotaknuto ili okrznuto dno. pozdrav

"Svi žive od toga da nešto prodaju" - Robert L. Stevenson


Sad treba pametno birati dionice i kupovati one sa dobrim fundamentima, a one koje imaju P/E iznad 20 ignorirati – samo tako ćemo do kraja privesti proces korekcije, a ne da poslije opet imamo neke dionice koje su višestruko precijenjene.

Ti nemas pojma sta koliko vrijedi.
Ako je P/E jedino mjerilo zasto ne uzmes posao upravitelja fonda.
Placa 25 K
Bonus neto 100K.

MOlim te nemoj mazati oci ljudima samo sa jedni pokazateljom (niti se zna da li je trailing ili je forward, koliko je franchise value P/E a koliko staticna vrijednost).
Sta ako firma ima ogromnu amortizaciju, pa smanjije EPS a cash se nije mijenjao, recimo …

Ima jos tu detalja..

OX-Bright, inspiring and easy going. You make an outstanding parent. Shoul merry a Snake or Rooster but not a Sheep


Ja ću ponoviti ono što sam naveo pred par dana – ovo su razine na kojima se veliki igrači vraćaju u igru. Počelo je u petak sa 139 mil.kn redovnog proemta, nastavilo jučer sa 130 mil.kn redovnog prometa, a danas, sat vremena prije zatvaranja promet je već 124 mil.kn !! To znači da će u 3 zadnja trgovinska dana na ZSE biti protrgovano oko 400 mil.kn!! Kao što svi vide, keša ima dovoljno. Nisu cijene padale jer ga nije bilo, nego jer je ovo bilo jedno KOORDINIRANO, UMJETNO RUŠENJE CIJENA s ciljem da se unište konkurentski fondovi, kao i mali ulagači (pogotovo putem margin callova). Što zaključiti u ovoj situaciji? Naravno da turbulentno vrijeme na burzi nije gotovo i da će potrajati neko vrijeme dok ne dođemo do jednog kontinuiranog rasta, ali danas sam uvjeren da smo jučer (i danas na otvaranju) grebali po dnu. Tko je ovo uspio izdržati i “preživjeti”, od sad na dalje bit će mu puno lakše na burzi. Sretno svim optimistima i ljudima dobre volje (oni drugi me ne zanimaju).

Koordinirano rušenje cijana?
Pa ljudi dionice iz ruka jakih prešli u ruke slabih, i tada je počeo pad.
Sada veliki kupuju a mali prodaju i tako će opet ići gore.
Ovo bi još moglo potrajati dosta dugo dok se taj prijenos ne izvrši.
To je normalno kretanje na burzi.
Možete mi reći kaj želite, ali jedan igh, ledo, thnk i slični su bili baloooooon.
Sada je to na nekim normalnim razinama, ali se još uvijek peca i koliko vidim gledalicu pecat će se još.
Btw i samo znati što se više upeca, što dionica više pređe u ruke jakih, to će poslije biti zdraviji rast.
Sada ako netko od Vas ima 97 godina i boji se smrti onda hebiga žao mi je, ali mi koji smo mladi moramo čekat, i bolje, barem će poslije biti bolje.

Nakon literature koju čitam, (ulažite u znanje) neke su mi stvari mnogo jasnije, i žao mi je kaj nisam prvo uzeo knjigu u ruku, naučio neš o dionicama i onda išo kupovat.
Sada sam u dionicama u minisu golemom ali kaj je tu je, veselim se jeftinom dokupu.

pozdrav i stisnite zube.


avax10: ” Ja ću ponoviti ono što sam naveo pred par dana – ovo su razine na kojima se veliki igrači vraćaju u igru. Počelo je u petak sa 139 mil.kn redovnog proemta, nastavilo jučer sa 130 mil.kn redovnog prometa, a danas, sat vremena prije zatvaranja promet je već 124 mil.kn !! To znači da će u 3 zadnja trgovinska dana na ZSE biti protrgovano oko 400 mil.kn!! Kao što svi vide, keša ima dovoljno. Nisu cijene padale jer ga nije bilo, nego jer je ovo bilo jedno KOORDINIRANO, UMJETNO RUŠENJE CIJENA s ciljem da se unište konkurentski fondovi, kao i mali ulagači (pogotovo putem margin callova). Što zaključiti u ovoj situaciji? Naravno da turbulentno vrijeme na burzi nije gotovo i da će potrajati neko vrijeme dok ne dođemo do jednog kontinuiranog rasta, ali danas sam uvjeren da smo jučer (i danas na otvaranju) grebali po dnu. Tko je ovo uspio izdržati i “preživjeti”, od sad na dalje bit će mu puno lakše na burzi. Sretno svim optimistima i ljudima dobre volje (oni drugi me ne zanimaju). ” Koordinirano rušenje cijana? Pa ljudi dionice iz ruka jakih prešli u ruke slabih, i tada je počeo pad. Sada veliki kupuju a mali prodaju i tako će opet ići gore. Ovo bi još moglo potrajati dosta dugo dok se taj prijenos ne izvrši. To je normalno kretanje na burzi. Možete mi reći kaj želite, ali jedan igh, ledo, thnk i slični su bili baloooooon. Sada je to na nekim normalnim razinama, ali se još uvijek peca i koliko vidim gledalicu pecat će se još. Btw i samo znati što se više upeca, što dionica više pređe u ruke jakih, to će poslije biti zdraviji rast. Sada ako netko od Vas ima 97 godina i boji se smrti onda hebiga žao mi je, ali mi koji smo mladi moramo čekat, i bolje, barem će poslije biti bolje. Nakon literature koju čitam, (ulažite u znanje) neke su mi stvari mnogo jasnije, i žao mi je kaj nisam prvo uzeo knjigu u ruku, naučio neš o dionicama i onda išo kupovat. Sada sam u dionicama u minisu golemom ali kaj je tu je, veselim se jeftinom dokupu. pozdrav i stisnite zube.

ulažite kolega u znanje , ali pritom ne širite na znanje. Nadam se da u toj vašoj literaturi piše da je ulaganje na equity marketu zapravo kupovanje budućnosti na temelju ocjene sadašnjosti.RH je imala jači rast u regiji što je rezultiralo optimizmom i pogledom na bolju budućnost. Pa zamislite da je Agrokor kupio Mygros koliko je to potencijalno tržište za ledo, ili sad igh sa ugovorenim poslovima u regiji i šire. To se kupuje, a različito o industriji fundamentalni pokazatelji imaju svoju težinu. Zato razvijena tržišta imaju čak i zasebne indekse tehnološki, finacijski, maloprodaja, itd gdje se mjere isključivo isti ili slićni subjetki, a ne miješaju se svi skupa.

"Svi žive od toga da nešto prodaju" - Robert L. Stevenson

ovo je vrijeme bogaćenja bogatih, a siromašenja onih koji imaju malo novaca
sve se temelji na lažnom papiru – američkom dolaru koji nema pokrića u zlatu, i ogromnim troškovima rata u Iraku koji plaćaju američki porezni obveznici – čitaj mali ljudi
kako oni ne mogu sve platiti, unatoč ogromnim profitima američkih naftnih kompanija, cijena rata prebačena je na američki dolar, pa time i na pad standarda svih ljudi čije zemlje imaju obavezne devizne rezerve u dolarima
i tu počinje priča po kojoj financijske kuće tipa JP Morgan i ostali koji imaju stvarne novce sada plaše male ljude i otimaju im dionice i prave vrijednosti za kikiriki
nazdravlje
ovo bi se moglo produžiti na cijelu ovu godinu, sve dok ne prođu izbori u Americi i dok netko ne donese odluku da su dovoljno zaradili putem nafte i da je sad vrijeme za ponovni razvojni ciklus
a sve zato da se kontrolira sam krvotok svjetske ekonomije
ovo je ekonomski rat neslućenih razmjera u povijesti civilizacije

Vidim da ima puno novopečenih doktora kojima je jedini parameter P/E = 10. A sve iznad im je precijenjeno. Znači sve dionice bi se trebale tržiti na P/E ttm = 10? U svijetu isto?

Kakva genijalnost. Ali očito da tako i upravitelji fondova rezoniraju.

Hell is Empty and all the Devils are Here


Ja ću ponoviti ono što sam naveo pred par dana – ovo su razine na kojima se veliki igrači vraćaju u igru. Počelo je u petak sa 139 mil.kn redovnog proemta, nastavilo jučer sa 130 mil.kn redovnog prometa, a danas, sat vremena prije zatvaranja promet je već 124 mil.kn !! To znači da će u 3 zadnja trgovinska dana na ZSE biti protrgovano oko 400 mil.kn!!

Kao što svi vide, keša ima dovoljno. Nisu cijene padale jer ga nije bilo, nego jer je ovo bilo jedno KOORDINIRANO, UMJETNO RUŠENJE CIJENA s ciljem da se unište konkurentski fondovi, kao i mali ulagači (pogotovo putem margin callova).

Što zaključiti u ovoj situaciji? Naravno da turbulentno vrijeme na burzi nije gotovo i da će potrajati neko vrijeme dok ne dođemo do jednog kontinuiranog rasta, ali danas sam uvjeren da smo jučer (i danas na otvaranju) grebali po dnu. Tko je ovo uspio izdržati i “preživjeti”, od sad na dalje bit će mu puno lakše na burzi.
Sretno svim optimistima i ljudima dobre volje (oni drugi me ne zanimaju).

ovdje samo treba dodati da bi nas u četvrtak mogao čekati ponovo potop , jer je ex dividend day za HT .
to još treba preživjeti.

drastično smanjti doprinose na plaće i drastično smanjiti poreze. samo tako možemo dalje !

New Report

Close