Oporavak burze

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Oporavak burze

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

@sappy

istu bitku bijem, plačem i ljut sam… najveća pljačka hrvatkskog naroda u povijesti, a nitko ništa ne poduzima. Sramota za HANFU

Hell is Empty and all the Devils are Here

Što kolega očekujete da se poduzme, ako neko želi prodati?

Don't be convinced of your super knowledge of the market, the market does what it wants, and you are just along for the ride!

Ovo je više nego prestrašno….
Veliki se igraju sa “stokom” koja spremno ide na šišanje…, dovoljno je da spuste ručnu kočnicu i kola koja već idu nizbrdo pune se velikom brzinom sa “marginašima”, drhtavcima i ostalima koji ne mogu gledati kako im na kontu piše sve manja brojka…
Mnogi “manje”, ali i super iskusni dioničari spremni su prodavati čak i u ovakvim trenucima, a sve zbog panike od gubitka novca, oni prvi više se neće vraćati u dionice, a ovi drugi će pričekati kraj kravljeg ludila i kupovati dionice s cijenama iz 2006.g. – sramota…., naravno ne za njih…



@sappy
istu bitku bijem, plačem i ljut sam… najveća pljačka hrvatkskog naroda u povijesti, a nitko ništa ne poduzima. Sramota za HANFU

Pridružujem se kolegama !
TEŠKA PROGRAMIRANA SVINJARIJA !!!


Što kolega očekujete da se poduzme, ako neko želi prodati?

Očekujem uvođenje hitnih mjera stabilizacije

Hell is Empty and all the Devils are Here


Ja nisam ništa prodavao i zato bilježim veeeeliki pad vrijednosti portfelja, nisam shortao jer sam se svaki puta nadao da smo blizu dna…, a teško sam se prevario…

da nisi mozda vjerovao brojnim postovima na forumu tipa “nemojte prodavati… budite strpljivi, samo budale prodaju po ovim cijenama… jadni oni koji sada prodaju, i slicni komentari”, dok su pametni prodavali/shortali i sada imaju potencijalnu ogromnu zaradu?

“Please, God, Just One More Bubble.”


danas ce doci do odbijanca,zivi bili pa vidjeli

Samim tim što to ti očekuješ (ništa osobno), a očekujem i ja-ne vjerujem u takav rasplet! Možda se dogodi odbijanac na nekim dionicama, ali globalno ne vjerujem! Cijene nekih firmi-bombonica za preuzeti na ovim razinama!

čudni se ovdje sveci slave....


CROBEX 3 643.25 -1.88

Ovo je više nego prestrašno….
Veliki se igraju sa “stokom” koja spremno ide na šišanje…, dovoljno je da spuste ručnu kočnicu i kola koja već idu nizbrdo pune se velikom brzinom sa “marginašima”, drhtavcima i ostalima koji ne mogu gledati kako im na kontu piše sve manja brojka…
Mnogi “manje”, ali i super iskusni dioničari spremni su prodavati čak i u ovakvim trenucima, a sve zbog panike od gubitka novca, oni prvi više se neće vraćati u dionice, a ovi drugi će pričekati kraj kravljeg ludila i kupovati dionice s cijenama iz 2006.g. – sramota…., naravno ne za njih…

Bio je Bush, nato pozivnica je dobivena…, to bi trebalo torpedirati tržište kapitala i učiniti ga jednim od najperspektivnijih u regiji jer stranci vole sigurnost…., no ovdje baš i ne vrijedi zakon zdravog razuma…, zato to smrdi na veliku namještaljku…
Najžalosnije je to što bi na ovakvom ozračju samo budale (stranci) kupovale jer ipak ni oni nisu vesla sisali i to uvelike odbija ulazak svježeg novca na tržište jer i oni čekaju dokle se dirigirano može slomiti Crobex i ostale mane-više likvidne dionice…

Mnogi će se ovdje tako masno obogatiti jer su puni keša i samo čekaju da prestane mulj i dotakne se čvrsto dno, a onda slijedi solidan povratak i dobra zarada za nekoliko mjeseci do godine dana…., a mi ostali koji smo većinski u dionicama, a nismo prodali u početkom godine što se prodati moglo …., šutimo i lagano pušimo…. te se nadamo da će ipak ova godina završiti bar sa 0% dobiti…

Pitanje je samo vremena koliko tko može čekati i prevladati ovu psihologiju tržišta, otrpjeti minuse u portfelju i dočekati okretanje trenda – ali ne na dan, dva već globalni zaokret trenda, a da ipak nije prodao dionice….

Ja nisam ništa prodavao i zato bilježim veeeeliki pad vrijednosti portfelja, nisam shortao jer sam se svaki puta nadao da smo blizu dna…, a teško sam se prevario…
Mislim da ovakvih kao ja ima mnogo i da svakodnevno sa suzom u oku pratimo gdje je dno…, kao utakmica koja nikako da završi, golmana nemamo, svako malo protivnik nam zabije gol, a mi se pravimo da to nije ništa i da nas se to baš previše i ne tiče….

Pozdrav svima u gubitku, dakle svima…[thumbsup]

Kad sam počeo pisati ovu prozu Crobex je bio još i dobar…
Evo ga sad…
CROBEX 3 631.93 -2.18[cry]


nisu svi na gubitku. ako si izašao na 4100 i kupuješ sad to je dobar posao, uz pretpostavku da nbu niže,a kaj se tiče fondova, pa nemre lik niš napravit ak se pare vade van on mora prodat oće neće.činjenica je da se ne budete dugo oporavili ali investiranje je dugoročna igra tak da jednog dana bude možda i neki mali plusić.slobodno me sappy gramatički ispravi jer znam da ti to voliš pusa

..stoga sam danas ponosan čovjek jer sve što sam izgradio danas sam svojim potpisom predao hrvatskoj državi...


@sappy

@ budd
istu bitku bijem, plačem i ljut sam… najveća pljačka hrvatkskog naroda u povijesti, a nitko ništa ne poduzima. Sramota za HANFU


Što kolega očekujete da se poduzme, ako neko želi prodati?

— ako se zna da su “mali” već odavno izašli, (drhtave ručice) kako su neki pisali, onda se zna tko to radi,
a i neki fondovi se gase – slučajno , moš” mislit !!

Ne razumijem, da ste se busili kada je sve raslo, danas bi imali bolju sliku, ali onda je trebalo reagirati ne sada, sada su veliki još bogatiji jer su uspjeli napraviti svoj naum, izlaziti od ATH pa nadolje.

Da ne ispadne da ne priča, bezveze, najbolji vam je primjer SLPF i njegov izlazak iz JANAF-a, lijepo deset dnevnih blokada s 4000 na 10.000 kuna i onda lijepo izlazak do nadolje, kada su se riješili više nije nitko branio cijenu i ode nazad. Tada da ste reagirali imalo bi više efekta, ali HANFA je ionako to sve dopustila…i nije sve prevara na tržištu…

Don't be convinced of your super knowledge of the market, the market does what it wants, and you are just along for the ride!


sappy: ” Ja nisam ništa prodavao i zato bilježim veeeeliki pad vrijednosti portfelja, nisam shortao jer sam se svaki puta nadao da smo blizu dna…, a teško sam se prevario… ”


@Arap

da nisi mozda vjerovao brojnim postovima na forumu tipa “nemojte prodavati… budite strpljivi, samo budale prodaju po ovim cijenama… jadni oni koji sada prodaju, i slicni komentari”, dok su pametni prodavali/shortali i sada imaju potencijalnu ogromnu zaradu?

-je, tako je, sada znamo nešto više, neko se i u ovoj VELIKOJ korekciji fino obogatio !!
-treba učiti !

ovo sam postao i na komentarima trgovanja…

nema dovoljno love.
ono što je ima, racionalno se troši.

uzmimo ovako.
tržišna kapitalizacijan zg burze je 312 mlrd kuna.
neka je ca 70% imobilizirano (većinski vlasnički udjeli + dugoročni igrači)- to je ca 210 mlrd kuna.

zamislite sad da vlasnici svih preostalih dionica, koje trenutačno vrijede 100 mlrd kuna, žele prodati svoje dionice.
tko bi pronašao 100 mlrd kunića?
nitko.
u slučaju ovakve rasprodaje cijene bi bile smiješne (naše još uvijek nisu).

zato burza- sustav tgovanja dionicama- pomalo naliči na bankarski sektor, koji se temelji na povjerenju.
kada bi svi koji imaju depozite u bankama odlučili podignuti svoju štednju, ne bi mogli- obvezne pričuve su mnogo manje.

bez povjerenja nema burze.
zato bi i sanader, samodol i rohatinski trebali poduzeti snažne, odlučne mjere i marketinški adekvatno predočiti ih javnosti.
ako to rade iskusniji, bogatiji i pametniji ameri, trebali bismo i mi.
imho

GROBEX, DEC MAJ BEJBI, DONT TAČ IT!


da nisi mozda vjerovao brojnim postovima na forumu tipa “nemojte prodavati… budite strpljivi, samo budale prodaju po ovim cijenama… jadni oni koji sada prodaju, i slicni komentari”, dok su pametni prodavali/shortali i sada imaju potencijalnu ogromnu zaradu?

Nisam im vjerovao…, nisam daytrader…, u dionicama nisam zbog dnevne zarade…,
Pokušavam se uvjeravati da su dionice dugoročno ulaganje i da nakon oblaka uvijek dolazi sunce… koje na godišnjoj razini pobijedi oblake bar sa 20%….
Žao mi je što nisam šortao i uknjižio s istim ili manjim novcem veći broj dionica u portfelju, ne žurim se nigdje, ne prodajem, virtualno sam u gubitku i jedva čekam da dospijem u virtualni dobitak….
Kada ću prodati dionice i biti zadovoljan sa postignutim to ćemo još vidjeti…
Niti jedna kriza ne traje zauvijek, time bi se rušio i sam smisao ulaganja u vrijednosne papire…, oboružan sam sa strpljenjem i čekam….

Pravi špekulanti i velike face imaju tonu određene dionice i namjerno s malim količinama ruše vrijednost radi sada već suludo jeftinog dokupa, mnogi popuše jer se povedu za efektom krda i više nikada ne ulaze u takve igre…, drugi pokušavaju shortati, a treći samo čekaju i ukoliko imaju s čime… dokupljuju…

nema oporavka burze prije dolaska njenog na samo dno a njeno
dno nije prije 3000 bodova ako ne i niže zato svo ovo trgovanje
koje se sada odvija , sitno je šćućarenje sitnih ribica.


nema oporavka burze prije dolaska njenog na samo dno a njeno
dno nije prije 3000 bodova ako ne i niže zato svo ovo trgovanje
koje se sada odvija , sitno je šćućarenje sitnih ribica.

vidim da si ti fino u kešu, pa je lako sada ovakve prognoze bacati

Hell is Empty and all the Devils are Here

Ponavljam ovi koji su prodavali su krivo procijenili globalnu situaciju ali su se “zeznuli” jer vani su burze stabilne. Međutim mafija je ta koji ruši i dalje i laže ljudima da je takav globalni trend. Ma doći ćemo mi uskoro na svoje koji nismo prodali. Nebojte se. Dobro radimo , ne treba biti lakom i 5 puta zarađivati na jednom rastu. Bog to kažnjava.

New Report

Close