Oporavak burze

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Oporavak burze

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


domus: ” Ovo me podsječa na onu staru, UZALUD VAM TRUD SVIRAČI. Zanimljivo mi je kako se tečaj kune mora i može braniti a vrijednost Crobex-a ne. Kad padne 50 % posto znači da nam gospodarstvo toliko manje vrijedi. I to pop ušili u dva mjeseca ” Uzalud ili ne, ali činjenica je da HANFA i Samodol (i prezime mu je indikativno, od kad je došao i idemo samo dolje) nisu učinili ništa i pokazali su se nedoraslima u zaštiti HR tržišta kapitala: 1. dozvolili su mirovincima da u kratkom roku povuku ogromne uloge iz OIF i time mnoge od njih dovedu na rub egzistencije, a time su uzrokovali rušenje cijena na burzi koje još traje 2. dozvolili su im da taj novac zadrže na računu bez da ih obvežu da bar dio tog novca vrate nazad na burzu i time stabiliziraju tržište 3. donijeli su onaj genijalni pravilnik kojim su fondovima ograničili ulaganja vezano uz free float dionica (20%) i time ih natjerali da počnu s rasprodajom dijelova portfelja,što je dovelo do drastičnog pada cijena pojednih dionica poput ATLN 4. nisu mirovincima odredili nikakve dodatne mjere za stabilizaciju burze kao što primjerice Rohatinski radi s bankama. Vrijeme je da HANFA preuzme i snosi svoj dio odgovornosti za sve ovo. Pitanje je samo vremena kad će to netko potegnuti.

realno nije čudo da se tržište ruši. To je kao da štediše navale u banku po svoje pare, niti jedna banka to ne može izdržati. To se desilo fondovima + margini = kaos na burzi.

dobit od 450 milja kuna uz povrat od 15 godina znači da ptkm vrijedi 2020 kuna.

Ja se samo nadam da kad,

BUSH SLETI – BURZA POLETI

e da,

ako nam burza toliko ovisi o Americi, pa ajmo onda tamo ulagat, još k tome je i likvidnije.

Amo uzet pare i u Ameriku ili kupit BMW i vozit se po gradu, proljeće je.

Jer ovo nema smisla – odu nam pare u vetar !

[color=blue][/color]

18.03.08. 13:56:01 NEWS-H3186234

ZSE: unatoč dobrim poslovnim rezultatima, Crobex u minusu

ZAGREB, 18. ožujka 2008. (Hina) – Premda su danas objavljeni poslovni rezultati nekoliko kompanija u skladu s očekivanjima na tržištu, na Zagrebačkoj burzi nastavljena je korekcija cijena za čije razloge stručnjaci iz brokerske industrije sve teže pronalaze objašnjenja.

Trenutno Crobex indeks iznosi 3.705 bodova, što je 2,38 posto manje nego jučer na zatvaranju i na najnižoj je razini od početka veljače prošle godine. Dosad je ostvareno oko 70 milijuna kuna prometa dionicama.

“Tržište pada već dugo vremensko razdoblje. Investitori se suzdržavaju od ulaganja zbog straha od rizika i gubitaka. Mislim da treba pristići još dobrih poslovnih izvješća kompanija te skupština dioničara na kojima će se usvojiti predložene odluke o isplatama dividenda. To bi trebalo utjecati na stabilizaciju tržišta”, kaže Suzana Lončar, direktorica brokerske tvrtke Credos.

Objavljena su poslovna izvješća Ericssona Nikole Tesle, Magme i Atlantic grupe.

Ericsson Nikola Tesla je izvijestio o devet posto većim prihodima od prodaje u 2007, koji su dosegnuli 1,78 milijardi kuna, dok je neto dobit iznosila 199,8 milijuna kuna. Uprava i Nadzorni odbor predložili su isplatu redovne dividende od 20 kuna po dionici i izvanredne dividende od 250 kuna po dionici.

Kako ističu iz Šted-Kapitala, špekulacije na tržištu posljednjih dana vezane uz visinu dividende su se ostvarile, odnosno predloženi iznos čak je i viši od onoga o kojem se špekuliralo.

“Time dividendni prinos iznosi visokih 10 posto, što je u rangu s dionicom T-HT-a”, kaže Kristian Korunić, analitičar te brokerske tvrtke. Podsjetio je da se slični scenarij zbio i lani kada je dividenda iznosila 320 kuna, pri čemu je redovna dividenda iznosila 20, a izvanredna 300 kuna.

Uvjerljivo najveći promet ostvaren je zasad tom dionicom, u visini od 31,4 milijuna kuna. Cijena te dionice porasla je 0,8 posto, na 2.725 kuna.

Nadalje, Magma je tijekom jutra izvijestila o dobiti za prošlu poslovnu godinu od 40,14 milijuna kuna, a Uprava je predložila isplatu dividende u visini 2 kune po dionici.

Kako ističu iz Šted-Kaptiala, dobit je povećana u odnosu na 2006. za 28 posto, što je unutar očekivanja i predstavljanja kompanije prilikom IPO-a.

“Iz dobiti se izdvaja 9,6 milijuna kuna za dividendu, odnosno dvije kune po dionici što predstavlja poprilično nizak dividendni prinos od 0,78 posto”, ocjenjuje Korunić.

Dionicom Magme ostvaren je dosad promet od 389 tisuća kuna, a cijena joj je pala 3,3 posto, na 240 kuna.

Poslovni rezultati Atlantic grupe, kažu analitičari, u skladu su s najavama iz kompanije i njihovim očekivanjima. Jedino iznenađenje je veliko povećanje neto dobiti.

Kompanija je lani ostvarila ukupni prihod od 1,7 milijardi kuna, što je 20 posto više nego u 2006. Pritom dobit iz poslovanja iznosi 95 milijuna kuna i porasla je 78 posto.

Dosad je tom dionicom ostvareno 657 tisuća kuna prometa, a cijena joj je pala 0,6 posto, na 791 kunu.

Većina cijena dionica danas je ponovno u crvenome. Tako je dionica T-HT-a oslabila 2,24 posto, na 311 kuna. Dionica Ine u minusu je 2,3 posto, na 2.150 kuna.

“Promet je nešto veći nego proteklih dana. Ocjenjujem dobrim što je tržište likvidno, odnosno što ima dovoljno kupaca. To je obećavajući faktor za stabilnost tržišta”, zaključuje Lončar

Wile E. Coyote: Carnivorous Vulgaris; Apetitius Giganticus; Eatius Birdius

Tko je ovdje regulator? Hanfa. Tko mora odgovarati? Hanfa. Tko jedini može pokrenuti stvari s mjesta? Hanfa.

Što čini Hanfa?

Ništa

Hell is Empty and all the Devils are Here


Kolega a ko kaže da već nije?

A gdje je to objavljeno? Rekla-kazala priče me ne zanimaju. Ja vidim da sranje koje su mirovinci napravili traje i dalje, a da se oni i dalje ponašaju kao da ih se to ni malo ne tiče. Čak im čelni ljudi izjavljuju da nam je burza i dalje precijenjena 50% i nikome ništa!!

Ignore: KressoM, delux


Što tebi govori da mirovinac kupuje ZVZD po 19000, a potom ga sruši na 5000?

Kolega, uglavnom se slažem s vama. Ono što želim reći je da nije bilo moguće da burza samo raste i tako iz godine u godinu, da nije bilo mirovinskih bilo bi nešto drugo. Korekcija je morala doći, ovako ili onako. Na tržištu postoje određena pravila a ona su bila prekršena. Fundamenti su stavljeni na stranu kao nebitni i to je trajalo dok je bila potražnja ogromna. Dakako, treba uzeti i to ako ulaze veliki igrači nije im u interesu ući na vrhu i čekati 5 godina da se taj vrh vrati, zato kupe po cijeni koja je u tom trenu kako bi onda srušili tržište i to se pokazalo točnim. [smiley]

Don't be convinced of your super knowledge of the market, the market does what it wants, and you are just along for the ride!


zg28: ”
Kolega a ko kaže da već nije? ” A gdje je to objavljeno? Rekla-kazala priče me ne zanimaju. Ja vidim da sranje koje su mirovinci napravili traje i dalje, a da se oni i dalje ponašaju kao da ih se to ni malo ne tiče. Čak im čelni ljudi izjavljuju da nam je burza i dalje precijenjena 50% i nikome ništa!!

Oporavak burze slijedi vrlo skoro. Iako sam utekao u prošli četvrtak 100% u cache, zbog čega su mi se neki likovi smijali, ja se danas mogu smijat njima, ipak se mislim vratiti s jednom manjom svotom. Ne vjerujem da će crobex ispod 3600 i sutra stavljam naloge na kupnju.

budd:

Što tebi govori da mirovinac kupuje ZVZD po 19000, a potom ga sruši na 5000?

Kolega, uglavnom se slažem s vama. Ono što želim reći je da nije bilo moguće da burza samo raste i tako iz godine u godinu, da nije bilo mirovinskih bilo bi nešto drugo. Korekcija je morala doći, ovako ili onako. Na tržištu postoje određena pravila a ona su bila prekršena. Fundamenti su stavljeni na stranu kao nebitni i to je trajalo dok je bila potražnja ogromna. Dakako, treba uzeti i to ako ulaze veliki igrači nije im u interesu ući na vrhu i čekati 5 godina da se taj vrh vrati, zato kupe po cijeni koja je u tom trenu kako bi onda srušili tržište i to se pokazalo točnim. [smiley]

I ja se slažem da smo trebali pasti. Ali ovo više nije korekcija, ovo je pravi slom. Ljudi prodaju ZVZD misleći da je riječ o ZVCV

Hell is Empty and all the Devils are Here


Ljudi prodaju ZVZD misleći da je riječ o ZVCV

Ne može on prodati jedno, ako toga nema. Znači može biti slučajna pogreška ili namjerna.

Don't be convinced of your super knowledge of the market, the market does what it wants, and you are just along for the ride!

budd:

Ljudi prodaju ZVZD misleći da je riječ o ZVCV

Ne može on prodati jedno, ako toga nema. Znači može biti slučajna pogreška ili namjerna.

O tome i pričam. Ne bih rekao da je slučajno, aplikativna kontrola će mu prilikom zadavanja takvog naloga reći da je prešao limit. Školovan čovjek bi odmah vidio u čemu je problem. Ovaj broker nije

Hell is Empty and all the Devils are Here


O tome i pričam. Ne bih rekao da je slučajno, aplikativna kontrola će mu prilikom zadavanja takvog naloga reći da je prešao limit. Školovan čovjek bi odmah vidio u čemu je problem. Ovaj broker nije

Ne seri. Moram bit grub. Brokeri su ljudi kao i svi drugi. Vidim da nemaš pojma o čemu pričaš. Čovjek je umjesto ZVCV kliknuo na ZVZD i prodao. Desila se greška, šta sad….

The cure for low price is low price. Demand goes up, supply comes down, the price goes up.

Panika, utjeruju ljudima strah u kosti, da mali igrači prodaju bud za što, a onda će veliki sve popapati i biti na najvećem dobitku. Uvijek je na burzi tako. Treba biti mudar, izdržati, preživjeti. Za godinu dana ovdje ćemo se sjećati sa sjetom mogućnosti da smo mogli u ljeto 2008 kupovati za sitniš dionice. To je moja osobna procjena s kojom se drugi ne moraju slagati.

Crobex se polako oporavlja, od -2,20 vratio se na -1,56%. Možda do kraja dana završimo i u plusu.

Ignore: KressoM, delux


Crobex se polako oporavlja, od -2,20 vratio se na -1,56%. Možda do kraja dana završimo i u plusu.

Evo ga na 1,49%..[thumbsup]

valentine:

budd:

Što tebi govori da mirovinac kupuje ZVZD po 19000, a potom ga sruši na 5000?

Kolega, uglavnom se slažem s vama. Ono što želim reći je da nije bilo moguće da burza samo raste i tako iz godine u godinu, da nije bilo mirovinskih bilo bi nešto drugo. Korekcija je morala doći, ovako ili onako. Na tržištu postoje određena pravila a ona su bila prekršena. Fundamenti su stavljeni na stranu kao nebitni i to je trajalo dok je bila potražnja ogromna. Dakako, treba uzeti i to ako ulaze veliki igrači nije im u interesu ući na vrhu i čekati 5 godina da se taj vrh vrati, zato kupe po cijeni koja je u tom trenu kako bi onda srušili tržište i to se pokazalo točnim. [smiley]

I ja se slažem da smo trebali pasti. Ali ovo više nije korekcija, ovo je pravi slom. Ljudi prodaju ZVZD misleći da je riječ o ZVCV


Ako rade tako bistre poteze, ni ne zaslužuju ništa osim da popuše

Dugoročno, svi smo mrtvi

New Report

Close