Od sljedeće godine djeca od 1. razreda uče o financijama

Naslovnica Forum Komentari članaka Od sljedeće godine djeca od 1. razreda uče o financijama

Forum namijenjen komentiranju objavljenih članaka.

Svjedok sam propasti firme u kojoj vlasnik srednjoškolac nije htio ekonomistu ni kao volontera, jer veli bolje znam ekonomiju i financije nego oni na fakultetu. J…. tvoju diplomu. Nitko u firmi nije smio pokazati da zna više od glavnog
Daleko smo još od primjene ekonomske i financijske znanosti u praksi. U glavnom firme propadaju zbog nepripremljenosti za buduće događaje, sve se radi “od danas
do sutra, poslije ćemo vidjeti što će biti”.

Izvrsna idea, nadam se i izvrsna provedba…

A nama kao da djeca [emo_namigusa] vode državne financije

Ko ce djecu uciti o ekonomiji? Skolski vodja sindikata? I ucit ce se po knjigama koje odobri Jovanovic.

U tim knjigama ce se velicati predstecajne nagodbe, fiskalizacija, visoki porezi, drzavna redistribucija, drzavni intervencionizam, sotoniziranje poduzetnika, uvodjenje reda u drzavu, sjeverna koreja,…

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan

to bi imalo smisla da je program napisao neki vrstan ekonomist iz njemačke ili USA koji je pisao za njihove škole i da predaju njihovi predavači….
mogu misliti na što će to ličiti kod nas gdje će predavači biti priučeni profesori koji će samo popunjavati manjak obveznih sati u satnici

moderatori provode političku [b]CENZURU[/b] i brišu forumaške nickove s čijim se mišljenjem ne slažu i time krše slobodu izražavanja mišljenja zajamčenu Ustavom!!!!!!!!!

Pretjerujete. Smisao građanskog odgoja je vlastite financije, ne vođenje tuđe firme. Dakle čitajte džeparac i kako ga roditelji zarađuju.
Za djecu je dovoljno da razumiju da postoje prihodi i rashodi. I kako je ako žele nešto moraju se sami potruditi i planirati, a ne da čekaju da im neko to stvori.
Ako uz to nauče i kamatni račun odlično, ali za to još nisu spremni bar do četrnaeste – petnaeste godine. Volio bi da je matematika u osnovnoj školi malo drukčije posložena i da djeca uče eksponencijalne funkcije ranije da shvate neka događanja oko njih. Ali strah me od pomisli kako bi to izgledalo kad bi se naši pisci programa i udžbenika toga primili.

New Report

Close