Nezaposlenost u travnju 20,9 posto

Naslovnica Forum Komentari članaka Nezaposlenost u travnju 20,9 posto

Forum namijenjen komentiranju objavljenih članaka.

U gradu Zagrebu registrirana je 46.661 nezaposlena osoba,od toga broja 23.414 je nezaposlenih žena i 23.247 nezaposlenih muškaraca.Broj nezaposlenih osoba u gradu Zagrebu u razdoblju od travnja 2009. godine do travnja 2013.godine porastao je za 61.17%.Najveći broj nezaposlenih osoba njih 27.647 ima završenu srednju školu.

infografika:

http://infografikahr.files.wordpress.com/2013/05/nezaposlenost-u-gradu-zagrebu.jpg


U gradu Zagrebu registrirana je 46.661 nezaposlena osoba,od toga broja 23.414 je nezaposlenih žena i 23.247 nezaposlenih muškaraca.Broj nezaposlenih osoba u gradu Zagrebu u razdoblju od travnja 2009. godine do travnja 2013.godine porastao je za 61.17%.Najveći broj nezaposlenih osoba njih 27.647 ima završenu srednju školu.

infografika:

http://infografikahr.files.wordpress.com/2013/05/nezaposlenost-u-gradu-zagrebu.jpg

Ti brojevi si nerealni. HZZO iznalazi razne nacine da ljude izbrise, a buduci da NEMA posla, mnogi ni nisu na burzi. Pogotovo mladi, jer naknade nema, a burza nikome ne pomogne i tako. Sve ovo treba pomnoziti najmanje s 2.

I ja sam mišljenja da su ti brojevi nerealni. Imate na stranicama Zavoda za zaposljavanje i statistiku koliko osoba “brisu” …zato sto ne ispunjavaju njihove uvjete…a kada tome pribrojimo i osobe koje nisu prijaveljene broj nezaposlenih je sigurno veci od sluzbenog.


U gradu Zagrebu registrirana je 46.661 nezaposlena osoba,od toga broja 23.414 je nezaposlenih žena i 23.247 nezaposlenih muškaraca.Broj nezaposlenih osoba u gradu Zagrebu u razdoblju od travnja 2009. godine do travnja 2013.godine porastao je za 61.17%.Najveći broj nezaposlenih osoba njih 27.647 ima završenu srednju školu.

infografika:

http://infografikahr.files.wordpress.com/2013/05/nezaposlenost-u-gradu-zagrebu.jpg

Fantasticna stvar je da se u zadnjem Bandicevom mandatu nezaposlenost povecala 61% i covjek ce bez problema dobiti izbore. Ako su gradjani Zagreba zadovoljni sa ovakvim rezultatom i nemaju potrebe za promjene (Ostojic nije promjena) onda je ovo definitivno najbolje mjesto na planeti za biti gradonacelnik. Na svakom drugom mjestu gradonacelnik za cijeg mandata se nezaposlenost poveca 61% bi izgubio posao.

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan


I ja sam mišljenja da su ti brojevi nerealni. Imate na stranicama Zavoda za zaposljavanje i statistiku koliko osoba "brisu" …zato sto ne ispunjavaju njihove uvjete…a kada tome pribrojimo i osobe koje nisu prijaveljene broj nezaposlenih je sigurno veci od sluzbenog.

Broj s kojim se nemoze manipulirati je zaposlenost. Zbog toga burza i reagira na non-farm payrolls a ne na stopu nezaposlenosti.

U godinu dana broj zaposlenih u Hrvatskoj se smanji za 31300.

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan

@ Twixer ,

U dezinformaciju glasaća si se i ti uključio sa podacima o nezaposlenima .
Glasaći se nedaju prevariti takvim podacima .
Siguran sam da će na izborima izabrati onog za kojeg vjeruju da je najbolji ili najmanje loš .

http://www.index.hr/vijesti/clanak/stotinjak-zagrebackih-sdpovaca-napustilo-stranku-i-podrzalo-bandica/680543.aspx [index.hr]

.

Ajde idemo jos pokusat do drugog kruga izbora skupit tih 0,1 % kako bi famozna brojka Plana 21 i na ovom polju bila ostvarena.

Uvik ɐɹʇuoʞ ! Sitne duše mogu da mi puše!!!


I ja sam mišljenja da su ti brojevi nerealni. Imate na stranicama Zavoda za zaposljavanje i statistiku koliko osoba "brisu" …zato sto ne ispunjavaju njihove uvjete…a kada tome pribrojimo i osobe koje nisu prijaveljene broj nezaposlenih je sigurno veci od sluzbenog.

Mnogo, mnogo veci. Npr javnim radovima, volontiranjima se pokusava prikriti stvarno stanje. Dio ljudi se iz kojekakvih razloga brise, sve je to manipulacija.

Kao i ona prica da se sa burze zaposlilo 75 000 ljudi?? Gdje se zaposlilo? Pa u ovoj zemlji ako ima 2000 radnih mjesta, ni to nisam siguran. Doduse, u javnom sektoru se za rodju uvijek “iznadje”. S druge strane, vec 1-2g dotkori uopce ne mogu dobiti staz, jer je drzava kriticno nelikvidna… prakticno bankrotirana.

Ajmo ovako-uzmite broj radno sposobnih u HR, oduzmite jako stare i mlade, i vidjet cete enormnu rupu. To je stvarni razmjer nezaposlenosti, ona je sada vec vjerojatno najveca u Europi, a nismo niti blizu dna.

Sto je jos gore, s 1-2% rasta ovdje nece padati nezaposlenost. Odnosno, padat ce zbog iseljavanja i politickih manipulcija brojevima.

@ Twixer ,

U dezinformaciju glasaća si se i ti uključio sa podacima o nezaposlenima .
Glasaći se nedaju prevariti takvim podacima .
Siguran sam da će na izborima izabrati onog za kojeg vjeruju da je najbolji ili najmanje loš .

U ovom slucaju biraju izmedju dva katastrofalna kandidata. Nisam siguran da li ce izabrati najmanje loseg kandidata, ali sam siguran koga god izaberu da ce za 4 godine zivjeti losije nego sto zive danas.

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan


@ Twixer ,

U dezinformaciju glasaća si se i ti uključio sa podacima o nezaposlenima .
Glasaći se nedaju prevariti takvim podacima .
Siguran sam da će na izborima izabrati onog za kojeg vjeruju da je najbolji ili najmanje loš .

U ovom slucaju biraju izmedju dva katastrofalna kandidata. Nisam siguran da li ce izabrati najmanje loseg kandidata, ali sam siguran koga god izaberu da ce za 4 godine zivjeti losije nego sto zive danas.
[/quote]

Apsolutno se 100% slazem. Tu uopce nema razlike. Neki oporavak mozemo ocekivati 2020. kako se sada cini.

Evo rezultati “rada” vlade:
IMD lista konkurentnosti:

Business Efficiency:

2009 2010 2011 2012 2013
Rank 55 58 59 58 60

Od 60 zemalja, samo smo dno, dno dna… cak i Venezuela je konkurentija? Neka mi netko objasni, kako ce itko ovdje uloziti? Investitori u svakom izvjecu vide isto-na dnu smo, i jos tonemo…

New Report

Close