Najveća akvizicija domaćeg telekoma dosad: HT od Mađara kupio Crnogorski Telekom za 123,5 milijuna eura

Naslovnica Forum Komentari članaka Najveća akvizicija domaćeg telekoma dosad: HT od Mađara kupio Crnogorski Telekom za 123,5 milijuna eura

Forum namijenjen komentiranju objavljenih članaka.

Kojeg to domaćeg telekoma?Taj telekom nije domaći osim u manjem postotku kod malih dioničara,dakle taj tzv. domaći telekom profit iznosi iz RH,nakon što plate porez…Inače,velika je sramota da nitko ne zna upravljati takvim firmama što stvaraju izuzetne profite,pa se oni prodaju da se krpaju rupe u proračunima…A oni,kad profitiraju,potom nas tom istom lovom i zaduže po pristojnoj kamati,pa nas dvaput našom batinom udaraju po glavi..A mi u tome ne vidimo nikakav problem,tj. vidimo ali samo ako bi nas Srbi radili budalama,tada bi se i u rat išlo ako treba,a ukoliko nam to radi neka zapadna država,onda su to slobode tržišta i kapitala…Baš smo,bolje da ne pišem šta…HT nazivamo domaći…mislim…za mene je to dno dna…prestrašno…to su mogli reći nenarodni vladari – komunisti…a nacionalisti,narodni vladari,to ne mogu reći,jer su sve manje više rasprodali…dakle,i novinari moraju pisati u skladu sa realnošću…

@speculator: ovaj tvoj post treba staviti u prirucnik ekonomije ljudske gluposti. Bas si primjer zadojenog panja!

@speculator
“to su mogli reći nenarodni vladari – komunisti”

???? Sam pojam narodne vlasti su uveli komunisti tako da jedino oni imaju pravo neku vlast nazivati nenarodnom. Onda jeste li komunist ili niste?

Tko leti vrijedi, tko vrijedi leti, tko ne leti ne vrijedi

U naslovu stoji 123 mio. kuna, dalje u tekstu 123 mio. €, Farkaš danas u dnevniku u 12:00, dva puta ponavlja da je transakicija koštala THT 3,5 mio. €…i sad se ja pitam, kakva je ta pamet u Hrvata, kad ni jednu pišljivu vijest ne mogu korektno prenijeti? Onda se čudimo, zašto su nam potrebni stranci, odnosno njihova pamet u vođenju i optimiranju procesa. Da je HT ostao “hrvatski”, čitaj državni, danas vjerojatno nebi niti postojao.

Nisam ja ničim zadojen,samo primijećujem da se nešto zove domaće što stvara profit nekom izvan RH,dakle sa domaćim nema veze,osim što je pola domaćih radnika udaljio sa posla a drugu polovinu možda,ne tvrdim,eksploatira.Domaći su HEP,Hrvatske vode,Hrvatske šume,Narodne novine,Hrvatska poštanska banka,pola INE,HC,HŽ…i to bi bilo to,neki ostvaruju profit,a neki gubitke,ali su domaći,kakvi god da jesu…Dakako,kada bi mi,ili mnogi od nas,kupovali njemačke,američke,talijanske i td. banke,tvrtke,trgovine,industrije,osiguravajuća društva,ceste,željeznice,rafinerije,brodogradilišta i td.,oni bi,izvan svake sumnje,ukinuli slobodan protok roba i kapitala,dakle ne bi bilo mogućnosti da se sa zapada novac donosi u RH,što je sada moguće jedino iz Srbije,BiH,Kosova i vjerojatno Makedonije…Ali dobro,nemam ja ništa protiv ovoga,nema ljepšeg osjećaja nego kada u jednoj državi 10% ljudi žive dobro,još 30% kako tako,a ostali su u borbi sa kreditima,dakle prezaduženošću,eksploatacijom,radom na određeno,ili skupljaju sekundarni otpad i korisnici su socijale…
I to treba staviti u priručnik ekonomije:Kako se rasprodaju svoji resursi i siromaši vlastiti narod,i kako se prodano proglašava domaćim.
Eto,jedno poglavlje o tom treba uvrstiti u priručnik.Inače,za to je potrebna velika pamet,mislim to,sve rasprodati i od ljudi praviti budale pa im tvrditi da je to domaće.Domaće nije nieti će ikad više biti,osim nekom novom revolucijom iz neke veće zemlje,i to još mal,čim masama dođe do mozga da njih 2% zgrće 99% svjetskog kapitala,a na dobrom su putu…
Naravno,za sada se takva mišljenja proglašavaju zadojenima,i kako se kome prohtije.Netko ako,npr. radi za stranu (“domaću”) firmu,i ako je dobro plaćen,ne mora biti socijalno osjetljiv,njemu je dobro,i ne brine ga što su mnogi u velikim problemima,prezaduženi,poročni,koriste lijekove za psihu i td…Taj procjenjuje opću situaciju prema svom primjeru,i dobro…ako ima obraz,tko mu šta može?,samo papa ima obavezu apelirati,svi drugi mogu po slobodnoj volji,i da i ne….

Naravno,sve može postojati – što nosi profit – njemačko,ali hrvatsko,e to je nemoguće…Zato nam i je ovako kao što je…Pa bolje da je nešto propalo,pa se iz temelja radilo novo ponovno,pa je ipak na kraju državno i profitira za svoje građane,nego da je nekog drugog i da nam odnosi vrhnje ispred nosa,a nama se udaraju porezi na sve i svašta,samo da se napuni kasa,pošto ogromni profiti ne pune nešu kasu,već se iznesu izvan RH…Ja ne želim razgovarati za 100 kn na mob i da od toga 60 kn ide van RH,ja želim da sve ostane u RH,i da RH bude jaka socijalna država,a ne država sirotinje sa mnogo poremećenih ljudi…I tako sve redom…Mi prihvaćamo igru u kojoj smo unaprijed izgubili,mislim,zbog čega i koga?To je glupost…Ako nam po tim pravilima ne ide,OK,nećemo u tu igru…idemo nacionalizirati,kome pravo kome krivo…i štititi carinama i svog ratara,stočara,poljoprivrednika,mljekara i td…A ne da sve uvozimo,divlje svinje se kote po otocima,otočani ne znaju što će sa njima,a ja u Plodinama kupujem divlju svinju iz Mađarske i Slovenije…Mislim,primjera je bezbroj…A rezultati,vide se,sve govore sami za sebe…Katastrofa…osima,istina,za jedan manji dio….Ali dobro,ako većina ovo želi,ipak,tko sam ja da im uskraćujem zadovoljstvo?…Samo,dakle,primjećujem…

…mislim,nisam za revoluciju i povratak u komunizam,daleko bilo,ali…nervira me ta pohlepa…zar se nije mogao napraviti neki fer dogovor,da nam se ostave barem dvije banke,Pliva,naftna industrija,HT,CO,da se zaštiti domaći proizvod i tsl…tj.da imamo od čega preživjeti od godine do godine…a ne da nam uzmu i dušu…nije ugodno gledati situaciju u RH,koja je u mnogim aspektima vrlo,vrlo loša,a uzrok je velikim dijelom rasprodaja i “sloboda” tržišta,tako da mi rapidno siromašimo kao društvo,a na račun nekog tamo tko zna koga…Tko su vlasnici HT-a,konkretno imenima,osim države Njemačke,ili određene banke koja iznosi veliki profit iz RH?…tko su ti ljudi,konkretno,imenom i prezimenom,kojima se na račune slijevaju miljarde kn iz RH,od građane RH…Dakako,to javnost nema pravo znati,niti zna,to se krije,jer takva uzarada nikom nije na čast…
A Njemačka nam je kao veliki prijatelj.Prijatelj mi može reći,savjetovati,kao prijatelj,na temelju svog iskustva,kako da ostvarujem profit,npr.u HT-u…Tada je to prijateljska zemlja,a ne da nešto kupi od mene,pola radnika otpusti,i nakon toga ostvaruje enormne profite i odnosi ih izvan RH…I još mi ne da napraviti infrastrukturu,sve kako bi oni imali monopol na postojeću…To su nam veliki prijatelji,najbolji…Barem ih nazovimo pravim imenom…Ali ne,oni su nam prijatelji,a firma koju su kupili od nas i izvlače ogroman profit iz iste,mi tu firmu još nazivamo domaćom…Da li smo mi uopće normalni,ako smijem to pitati?…A ljudi ravnodušni,briga ih što će im djeca u budućnosti biti u jako teškom položaju,kao što su uostalom već i sada…

Pitanje je pravog razloga akvizicije – jer Crnogorski Telekom je bio u vlasnistvu Magyar Telekoma koji je 59,21% u vlasnistvu Deutsche Telekoma koji je 51% vlasnik Hrvatskog Telekoma.

Ukratko, HT-R-A je skocila 5.19% danas na obicno pretakanje iz supljeg u prazno.

ako planiraju ovdje neko srediste regije , onako ,,malo pije malo sarcu(narodu) daje ,,onda moze 🙂

Heh, a Magyar Telekom (MTELEKOM na bse.hu) je skocio cca. 2% nakon objave da su prodali udio 🙂

Vi ste primjer osobe koja ima misljenje, a nema nikakve cinjenicne podloge za svoje misljenje. Takvih u Hrvatskoj ima puno previse. Nema nikakve cinjenicne podloge u prilog tome da ‘domace’ vlasnistvo cini nacionalnoj ekonomiji bolje nego ‘strano’ vlasnistvo. S druge strane, ima puno cinjenica koje dokazuju da drzavno vlasnistvo cini lose ljudima klijentima (losa usluga), vlasnicima i dionicarima (kradja, nemar, lopovluk, korupcija i nepotizam) i opce zlo. Nemojte nakladati i necemu o cemu pojma nemate. Imajte malo samopostovanja, samo se sramotite s tim nacelnim moralistickim stavovima za koje nemate nikakvu cinjenicnu podlogu. Zato sam Vam rekao da ste PANJ.

Ovo je potpuni promašaj! Uz ovu čistu dobit ovu investiciju neće isplatiti
ni za 30-35g. Bolje da su držali na banci uz kamatu 1,5%.

You've got to ask yourself one question: 'Do I feel lucky?' Well, do ya' punk?

New Report

Close