MGMA (Magma d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska MGMA (Magma d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Krešo, svaka čast ![emo_smijeh]

drastično smanjti doprinose na plaće i drastično smanjiti poreze. samo tako možemo dalje !

ajmo fond 45 000 kom u jednom nalogu na bidu.

使用を信頼し、あなた自身の能力の

Izgleda da RBA krenuo sa kupnjom,količina koje je prodavao ili???

– ovakav pritisak kupaca (45.000 dionica odjednom!) dugo se nije vidio, očito sve ide prema dramatično višim cijenama dionice!

ovo još nisam vidio … drugi po redu nalog na bidu od 45300 kom/2,30kn (!!!) uz razliku nabolja kupnja/prodaja od 2% i niko da mu pokupi!? a još k tome najniža cijena danas bila 2,16 … čudaci se ovdje igraju

kupac na 2,30 sa 45 000 komada je ustvari prodavač ne bi se điberio za lipu ili dvije na onoj siči iznad njega nego bi udario na ovih 45 iljadarki

dečkovi prozirni ste [emo_smijeh]

moje pisanje na forum nije nagovor na kupnju prodaju ili bavljenje dionicama ... moj odlazak sa foruma je zbog moderatora

Ovdje će prvo iznenađenje biti kad padne ispod dva, a drugo kad padne ispod jedan.


pazite samo da u četvrtak ili petak to ne bude na 1. ovo nerealno bildanje stanja na bidu skoro pa uvijek zna rezultirati jako loše, nakon što se ti isti isprazne na asku. kad vidim 100.000 komada potpore ISPOD 2 kune, onda je sve jasno. vjeroajtno i potegne još iznad 3-4, ali onda slijedi surova relanost…
to je samo moje blesavo mišljenje.

nije bilo baš točno tako, ali blizu smo.

… za one koji i dalje misle da fizulic misli dilati 3d printere neka pročita njegov interview u večernjaku … mislim da čovjek rezonira ok i da ima šanse, tim više ako se okrene proširenom tržištu u okruženji i šire … p.s. poruka moderatoru: bilo bi dobro da stavite veto na poruke pod nickom “lebowsky”, jer se očigledno radi o zlonamjernoj osobi

http://www.vecernji.hr/kompanije-i-trzista/velike-su-mi-sanse-da-uspijem-sa-3d-printom-916880

Nakon gotovo četiri mjeseca pregovaranja vjerovnici Magme naposlijetku su prihvatili prestečajnu nagodbu. Kompanija tako ipak neće u stečaj u kojem bi većina vjerovnika zbrajala gubitke, već da će se u idućih pet godina stabilizirati i otplatiti gotovo više od pola milijarde kuna dugova. U tom bi vremenu kompanija uprihodovala 1,28 milijardi kuna i zaradila 257,6 milijuna kuna profita.

16milijuna

kuna prihoda u Magmi očekuju do kraja ove godine
Podupirući drugu verziju plana restrukturiranja, vjerovnici su pristali odreći se dijela svojih potraživanja u zamjenu za vlasništvo, pa će 85 posto dionica Magme prijeći u njihove ruke. Recept za preživljanje je potpuni zaokret u poslovanju, okretanje EU tržištu te usmjerenje na 3D printere i društvene mreže. Radi se o potpuno novoj tehnologiji, usporedivoj s pojavom mobilne telefonije početkom 1990-ih, koja će stvoriti pretpostavke za novu industrijsku revoluciju koja će promijeniti globalne tokove velikog dijela roba i usluga, temelj je Magminog plana za novi poslovni uzlet.

Nove tehnologije

3D printing tehnologija dosad se koristila za proizvodnju prototipova, uglavnom u avioindustriji. Rast prodaje i pad cijena omogućit će da u iduće tri godine krene u promjenu značajnog dijela postojećeg nabavnog lanca roba i usluga.

Umjesto kupnje finalnog proizvoda, krajnji potrošač moći će svoj dizajn i ideju pretočiti u proizvod kod kuće ili uredu po cijeni istoj kao da ga je kupio. Samo u prošloj godini prodano je 45.000 komada 3D printera što je istovjetno količini u proteklom desetljeću. Očekuje se da će prodaja tih uređaja ove godine dosegnuti 120.000 komada uz daljnji val pada cijena pa Magma želi ugrabiti značajan dio tog potencijalno lukrativnog tržišta u nastajanju. Stoga će svoje poslovanje fokusirati u dva segmenta: 3D za djecu i 3D za poslovne korisnike. Dječji segment poslovat će preko platforme http://www.turbolimac.com i orijentaciju na europska tržišta, a poslovni putem http://www.magma.hr. s usmjerenjem na lokalno tržište.

Računaju na EU fondove

Za početak poslovanja Magmi treba devet milijuna kuna koji će se osigurati iz europskih fondova namijenjenim inovacijama te zaduživanjem na tržištu kapitala. Već ove godine planom se računa na 16,5 milijuna kuna ukupnih prihoda ostvarenim na domaćem tržištu, od čega će tri četvrtine donijeti Turbo limač. Kratkoročne obveze će se dijelom naplatiti iz nekretnina, pretvarati u temeljni kapital, otpisivati ili refinancirati. Kad se podvuče crta, kraj ove godine Magma će zaključiti sa 0,54 milijuna kuna operativne dobiti, ali će u konačnici dosegnuti 1,9 milijuna kuna gubitka zbog amortizacije imovine.

U idućoj godini 58 posto od 90 milijuna kuna prihoda očekuje se s EU tržišta te dobit od 5,4 milijuna kuna. U 2015. inozemni prihod doseže 77,5 posto od ukupnih 300 milijuna kuna te 53 milijuna kuna profita. Kontinuirani godišnji rast prihoda trebao bi se do 2017. stabilizirati na 25 posto, a u toj godini Magma bi vratila najveći dio svojih dugovanja. Dionica Magme u srijedu je porasla za 125 posto na 1,6 
kuna.
Evo malog podsjetnika o perspektivi Magme nakon PSN,koji je prošao,trgovanje od prošlog tjedna zorno govori tome u priolog,da se konsolidacija dionice izvršila i da je put prema gore otvoren.Članak nije nagovor ni na kupnju ni na prodaju dionica Magme.

To su sve njegove lijepe želje. Vidjet ćemo da li će se tako i ostvariti. Jako teško!!!

@Mentalist, slažem se s tobom.inače,mišljenja sam da je ova firma prošla svoju katarzu ,dodirnula je svoje dno i da joj predstoji jedno bolje razdoblje u svakom slučaju.sviđa mi se ovo što se često spominje ta famozna cijena od 10 kn ,ta psihologija može nekom zbilja ozbiljnom ulagaču biti okidač za ulaz na ovim malim cjenovnim razinama.ne znam za vas ostale, ali ja ću ovdje biti strpljiv , ovdje se velika lova može zaraditi, a tu ne griješim.svima lijepi pozdrav!

drastično smanjti doprinose na plaće i drastično smanjiti poreze. samo tako možemo dalje !

Budući da je prvi u EU – to će bit test komercijalne upotrebe 3-D printera u EU, a tko nije vidio u intervjuu u Večernjem – tu su glavni igrači General Electric, Microsoft i HP – svjetske firme koje očito stoje na raspolaganju za EU-prodor ove tehnologije!

Bez kredita Fižulić može igračke raditi samo vlastoručno, i to od rabljenog plastelina ako mu ga dadne neki dječji vrtić… Prvi u Europi će biti u tom segmentu, dakako. I jedini. [emo_smijeh]

New Report

Close