MGMA (Magma d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska MGMA (Magma d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


ako su prihvatili plan psn ,zasto omf rasprodaje???

ako budu počeli prodavati ,biti će to na puno višim razinama od trenutnih,pogledaj stanje u top 10.


hmmm imaš neki dokaz (nisam baš pratio ali na skdd mi se čini da ne prodaju) ili ti to nako?
pretpostavljam da misliš na prodaju u recimo zadnjih mjesec dana ne prije


ako su prihvatili plan psn ,zasto omf rasprodaje???

[/quote]

Prodali su jedan dio.
a broj deset dokupljivao
http://www.mojedionice.com/trg/IzvDionicariPromjene.aspx?sifSim=MGMA-R-A

prodali 70000 komada

@mirociro
prodali su ukupno 25948 dionica.

http://www.jutarnji.hr/goranko-fizulic—pobijedio-sam-rak–banka-mi-je-uzela-vilu-i-jahtu–duzan-sam-stotine-milijuna–ali-izvuci-cu-se-igrackama-iz-3d-printera-/1156176/

Mislim da su danasnji klinci prevazisli ovakve kreacije.

svima onima koji govore da PSN nece proc jer nije jasno s cim ce se MAGMA baviti zamolit cu neka se probaju koncetrirati i procitati ovaj post nekoliko sekudni

plan je 3D printom izradivati proizvode izradene po narudzbi koje ce dobijati preko web stranice koja se vec otvorila i ima video da lakse objasni kupcima kako ce to izradivati i prodavati.. softweari ce biti kupljeni a industrijski 3D printeri uzeti na leasing.. vjerojatno ce se sve odvijati pod imenom “turbo limac” jer je to ime vec poznato kupcima a za detaljnije nadite plan na internetu..

Slab je to marketing, jedina fora je 3d printer. To je premalo za napraviti rezultat.

John Galsworthy: Ako ne razmišljaš o budućnosti, ne možeš je ni imati.


Slab je to marketing, jedina fora je 3d printer. To je premalo za napraviti rezultat.

nesto prvo takvo u ovom dijelu europe i 3D printeri o kojima ce se najvise pricati u 2014.. trenutno bolji marketing nemoze

MOžda za špekulante koji će možda uloviti kratkoročno 10% na dionici. Pozitivni rezultat u poslovanju ne očekujem. Pogotovo jer su magmini proizvodi bili loši i prije. Teško je mijenjati navike kupaca. Nekadašnje kineske igračkice od par centimetara su bile umotane u plastične reklame od 30-40cm. U konkurentskim je dučanima bila kvalitetnije igračka i do 35% jeftinija…

John Galsworthy: Ako ne razmišljaš o budućnosti, ne možeš je ni imati.


MOžda za špekulante koji će možda uloviti kratkoročno 10% na dionici. Pozitivni rezultat u poslovanju ne očekujem. Pogotovo jer su magmini proizvodi bili loši i prije. Teško je mijenjati navike kupaca. Nekadašnje kineske igračkice od par centimetara su bile umotane u plastične reklame od 30-40cm. U konkurentskim je dučanima bila kvalitetnije igračka i do 35% jeftinija…

Ne bih se slozio za kvalitetu igracka.. magma je izradivala igracke za najpoznatiji svjetski lanac igracka “Hasbro” a turbo limac je bio daleko najpopularniji lanac igracka u hrvatskoj dok nije dosao one2play..

Godinama se nije dogodilo ništa osim rasta dugovanja, a pred svako ročište i sl. vezano za PSN u kojoj se u velikoj mjeri nagodio dužnik sam sa sobom, navedeni iskače iz paštete sa uvijek istim repertoarom u koji spadaju rak, moždani udar’, žalopojke i obećanja.
Bolest je u svakom slučaju i obliku grozna, ali u ovoj priči je bezrazložno i totalno nepotrebno uzastopno ponavljanje i isticanje te osobne stvari svakom prilikom (liječenje u Americi ćemo staviti sa strane, čovjek se izliječio i nitko ne prigovara niti bi prigovorio, čak i da je zbog tog Magma bankrotirala – a znamo da to nije razlog). A ta priča je redovito u novinama i na televiziji prije bilo kakvog datuma “događaja” vezanog za Magmu, a redovito se ništa ne dogodi, osim standardnog prolongiranja i odugovlačenja.
I ptice na grani već znaju što radi 3D printer, tko ga, gdje i za što već koristi, a i koliko je to spasonosna (profitabilna) ideja u ovom slučaju – za koji ptice na grani također znaju tko je, gdje je i zašto se uhvatio tog 3D printera.
Koga zanimaju bajke o osobnim stvarima, neimaštini, jadikovanjima, prodanom čamcu, praznim odgodama i obećanjima?
Nitko nadležan i nezavisan ničim nije potvrdio i dokazao stanje Magme i ono što je do tog dovelo.
Biznis je novac, a bajka je bajka, koliko god izmislio novih zapleta, samo da ne mora potpisati kraj knjige.

*Ova izjava da je Magma izrađivala igračke za Hasbro…[emo_vrtimise]???[emo_vrtimise]… Samo toliko.

"Vuk dlaku mijenja, ali ćud ne."

ako sam dobro shvatio, magma će izrađivati igračke po zamisli djece-klijenata. pa to je odlična ideja. svaka čast ako to bude tako. uskoro će ročište, a onda …vidjet ćemo.

...povijest se ponavlja...


prodali 70000 komada

pa normalno da bježe van, jasno je i njima da ovo sada vrijedi 0 kn, a da je budućnost na jaaaako dugom štapu s puno većim šansama za neuspjeh nego za uspjeh

čital danas tekst s gorankom …bajka ..zasral je milione ..ko pevec se ponašal ..i sad prodaje priče da bu sve spasil ..magmu oživil s tim printerima ..malo sam prosurfal …makerbot 3d printeri ..1389 dolara najjeftiniji ..idući 2889 dolara …ko bu kupoval za doma tu budalatinu i printal si figure ..igračke ?…ej ludilo od ideje …a propali genijalci pate od nerealne vizije ..ovaj je tipičan primjer bahatog hrvatskog nerealca ..ajd da i to vidimo …kupim ovaj tjedan 100 dionica …i čekam čudo ……ahaa moš si mislit

New Report

Close