MGMA (Magma d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska MGMA (Magma d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


hvala lopina, evo upalo nazadna 2 kn. ako ko hoće i niže sam.

već si 10% u plusu?? [emo_vrtimise]

"ne vrijedi se raspravljati sa budalom, jer te spusti na svoj nivo, i onda te pobjedi na iskustvo" Mreich

Dosta tog pumpanja, neću se valjda vraćati nazad po većoj cijeni od prodajne?? [emo_plazi]

moje poruke nisu poziv na kupnju ili prodaju dionica niti savjet za ulaganje

Bolje danas nego sutra.

"ne vrijedi se raspravljati sa budalom, jer te spusti na svoj nivo, i onda te pobjedi na iskustvo" Mreich

Do 1,3 kn na kupnji malo više od 300.000 komada…..čuvajte se sindikata…

[emo_plazi]

NOVAC JE SAMO SREDSTVO POMOĆU KOJEG SE ZADOVOLJAVAJU POTREBE

dobro zna li netko je li ta nagodba potpisana, važeća i provediva tj. da li firma može ponovo početi s radom ili se još nešto čeka?
ovdje stalno kolaju razne poluinformacije i dezinformacije, a rijetko kad točne info [emo_mrgud]

jel mi može netko objasniti tko su sindikati?

"The mother of all evil is speculation"


jel mi može netko objasniti tko su sindikati?

ma klinci zbog svoje naive pogube pare na burzi pa onda izmisle neprijatelja koji ih je tobože organizirano uništio, tzv. sindikate [emo_smijeh]

Potpisano je bilo puno toga, a ko da nije.
A točnih informacija ima toliko da ih treba tražiti mikroskopom.

"Vuk dlaku mijenja, ali ćud ne."

3D Printing Tomorrow

We can all picture the an utopian 3D printing future: it would basically look like Star Trek, where replicators can make anything with a mere voice command. This is the “3D printer on every desk and in every home” scenario.

But even if that scenario doesn’t pan out, 3D printing is going to be a huge industry because it’s much more efficient than traditional manufacturing. The main reason is that the current way to manufacture things is to chip away at a block or sheets of raw material, whereas 3D printing adds raw material as needed. Current manufacturing processes create as much as 90% waste. So even if 3D printing is limited to the business world, it’s going to be a huge industry.

And the printer in every home scenario isn’t that far-fetched either — only as far-fetched as “a computer in every home” was in 1975. Like any other piece of technology, 3D printers are always getting cheaper and better. 3D printers today can be had for about $5,000.
From Here To There

So, how do we get from here to there, what are the pitfalls, the opportunities and the big questions?

Today, 3D printers are too unreliable, slow, rough, and manufacturing large objects is cost-prohibitive. It’s hard to build objects with high polish. But early cars were slow, dangerous, and notoriously unreliable.

The biggest difference between today’s manufacturing and a 3D printing world is going to be the advent of mass customization. When each product is printed individually from software, there’s never going to be a reason to buy something that looks like something someone else owns. Companies will have to change not just their manufacturing but their product lines, marketing and even business models.

A serious question is whether 3D printing will be a “jobless industry.” History and economics teaches us that new industries often end up creating more jobs than they destroy, either directly (blacksmiths replaced by car repairmen) or indirectly through higher economic growth, but there’s a not-insignificant chance that 3D printing might be an exception. To be sure, 3D printing will create many jobs: in a world where anyone can make and sell most kinds of items, many people will profit and create new industries. But it’s not sure that these people will be more numerous than all the manufacturing jobs that will be lost.

Read more: http://www.businessinsider.com/3d-printing-2011-2?op=1#ixzz2XU722eI4

jučerašnji promet preko 280.000 dionica, tj. preko 600.000 kn?! je li ovo samo pumpanje cijene do neke više razine ili se u kupnju uključuje neki veći ulagač koji procjenjuje da mu se sada isplati ulaziti po 2 kn obzirom da su potraživanja vjerovnika preračunata u dionice po 10 kn??

moje pisanje nije preporuka za kupnju ili prodaju dionica, nego osobni stav i razmišljanje


jučerašnji promet preko 280.000 dionica, tj. preko 600.000 kn?! je li ovo samo pumpanje cijene do neke više razine ili se u kupnju uključuje neki veći ulagač koji procjenjuje da mu se sada isplati ulaziti po 2 kn obzirom da su potraživanja vjerovnika preračunata u dionice po 10 kn??

Pa meni se čini iz ovakvoga tijeka trgovanja, da banke neće još dugo dopustiti da mi kupujemo po 2 kune, ono što oni u PSN-u plaćaju 10 kuna. Mislim da će cijena ići mnogo i brzo naviše, a usput je dionica u fokusu, sa jakom likvidnošću, što joj još daje na vrijednosti.

Ko će ga znat. Malo gore malo dole kako kaže bajaga.

"ne vrijedi se raspravljati sa budalom, jer te spusti na svoj nivo, i onda te pobjedi na iskustvo" Mreich

3d printeri. Unatrag 5 godina ljudi u hr rade sa 3 d printerima i odlicno rade i obavljaju najzahtjevnije zadace od svojih kooperanata. Pa zar vi mislite da ti ljudi koji se bave 3d printom, kada bi imali toliko poslova koliko prica gazda magme, da nebi uzeli printere na leasing i kredit i rasturili trziste.
A opet ako toliko vjerujete u plan i 3d print, zasto vam dionica odlazi na 1.80?
Iz jednostavnog razloga sto 3d print nece spasiti ni magmu, ni vjerovnike, ni banke, pa tako ni vas koji ste kupovali po 1.5-2 kn.


Pa meni se čini iz ovakvoga tijeka trgovanja, da banke neće još dugo dopustiti da mi kupujemo po 2 kune, ono što oni u PSN-u plaćaju 10 kuna.

Možda banke krenu kupovati dionice Magme na burzi i da na taj način povećaju vrijednost dionica u svojim portfeljima koje su “dobili” po cijeni od 10 kn… inače će u startu imati gubitak od -80% (obračunate po 10 kn, a vrijede 2 kn), a takav minus gadno bode oči [emo_namigusa]

moje pisanje nije preporuka za kupnju ili prodaju dionica, nego osobni stav i razmišljanje

tko će prvi potegnuti? ovaj na 2,27 izgleda prijeteće ili ipak…

"ne vrijedi se raspravljati sa budalom, jer te spusti na svoj nivo, i onda te pobjedi na iskustvo" Mreich

New Report

Close