MGMA (Magma d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska MGMA (Magma d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

http://www.poslovni.hr/vijesti/na-magmi-gubili-74-ulozenog-182803.aspx

@ ZZTop:
Također, pridružujem se čestitkama. Ja sam ovdje platio dobru članarinu (kupio na 10, prodao na 8), ali ulog nije bio velik, a i prebio sam ga s realizacijom nekih drugih dobiti pa sve to ulazi u rok službe [lol]

Gledajući samo graf (ako to išta predstavlja), i uspoređujući s Ingrom dok je bila na cca 16ak (prije pada do 11), i meni se čini da će najniža cijena biti dosta niža od trenutne, no to i ne mora biti tako (iako i logika govori, s obzirom na podosta kupaca na 6,7 kuna). No, što će i kako ovdje biti, to će tek vrijeme pokazati…

MAGMA D.D./REDOVNA MGMA-R-A

Vlasnik/nositelj računa Stanje [%] Vrsta računa Mjesto
1. PREININGER FIŽULIĆ BISERKA 2.464.129 36,37 Osnovni račun ZAGREB, HRVATSKA
2. TIDO D.O.O. 1.510.000 22,29 Osnovni račun ZAGREB, HRVATSKA
3. HYPO ALPE-ADRIA-BANK D.D./RAIFFEISEN OBVEZNI MIROVINSKI FOND 501.830 7,41 Skrb. račun ZAGREB, HRVATSKA
4. PBZ D.D. 394.828 5,83 Skrb. račun ZAGREB, HRVATSKA
5. SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D./FIŽULIĆ GORANKO 325.760 4,81 Skrb. račun SPLIT, HRVATSKA
6. PBZ D.D. 299.164 4,42 Skrb. račun ZAGREB, HRVATSKA
7. PBZ D.D. 246.046 3,63 Skrb. račun ZAGREB, HRVATSKA
8. MAGMA D.D. (1/1) 142.355 2,10 Osnovni račun ZAGREB, HRVATSKA
9. HYPO ALPE-ADRIA-BANK D.D./RAIFFEISEN DOBROVOLJNI MIROVINSKI FOND 91.879 1,36 Skrb. račun ZAGREB, HRVATSKA -11711
10. SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D./AZ OBVEZNI MIROVINSKI FOND 86.524 1,28 Skrb. račun SPLIT, HRVATSKA
Ukupno: 89,49

Sad je i Raiffeisen DMF počeo rasprodaju…

katastrofa, veliki iz top 10 bježe van, a mali od njih kupuju! klasična distribucija….sutra će biti gadan zaron, vjerojatno opet na 6 kn, samo ne znam hoće li se nakon toga uopće više oporaviti!

svatko odgovara sam za svoje K-P na burzi!!!!

Kako da ne, baš će se gurati na prodaji po 6 da vi kupite.

Živjela naša vječna INGRA, Hezbollah i Bashar Al-Assad.


http://www.poslovni.hr/vijesti/na-magmi-gubili-74-ulozenog-182803.aspx

Zanimljivo ! Kaže ulagači na Magmi gubili 74 % , pitanje da li je to i max gubitak ?


MAGMA D.D./REDOVNA MGMA-R-A

Vlasnik/nositelj računa Stanje [%] Vrsta računa Mjesto
1. PREININGER FIŽULIĆ BISERKA 2.464.129 36,37 Osnovni račun ZAGREB, HRVATSKA
2. TIDO D.O.O. 1.510.000 22,29 Osnovni račun ZAGREB, HRVATSKA
3. HYPO ALPE-ADRIA-BANK D.D./RAIFFEISEN OBVEZNI MIROVINSKI FOND 501.830 7,41 Skrb. račun ZAGREB, HRVATSKA
4. PBZ D.D. 394.828 5,83 Skrb. račun ZAGREB, HRVATSKA
5. SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D./FIŽULIĆ GORANKO 325.760 4,81 Skrb. račun SPLIT, HRVATSKA
6. PBZ D.D. 299.164 4,42 Skrb. račun ZAGREB, HRVATSKA
7. PBZ D.D. 246.046 3,63 Skrb. račun ZAGREB, HRVATSKA
8. MAGMA D.D. (1/1) 142.355 2,10 Osnovni račun ZAGREB, HRVATSKA
9. HYPO ALPE-ADRIA-BANK D.D./RAIFFEISEN DOBROVOLJNI MIROVINSKI FOND 91.879 1,36 Skrb. račun ZAGREB, HRVATSKA -11711
10. SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D./AZ OBVEZNI MIROVINSKI FOND 86.524 1,28 Skrb. račun SPLIT, HRVATSKA
Ukupno: 89,49

Sad je i Raiffeisen DMF počeo rasprodaju…

katastrofa, veliki iz top 10 bježe van, a mali od njih kupuju! klasična distribucija….sutra će biti gadan zaron, vjerojatno opet na 6 kn, samo ne znam hoće li se nakon toga uopće više oporaviti!
[/quote]

Prvi zaron do 6 kn je uzrokovao jedan skrbnički račun koji je odlučio rasprodati sve dionice, zadnjih nekoliko dana se ne prodaje tako mahnito pa je teško pretpostavljati da li će danas ili sutra biti ponavljanje jednog ili drugog ili nekog potpuno novog scenarija !


Dućan u Teslinoj je bio otvoren i prošli tjedan kad su se dućani zatvorili. S obzirom da nisam išao čitati po vratima, vjerojatno je da taj dućan ne spada pod Adria design, već pod samu Magmu. Još jedan dokaz da tu ništa nije razdvojeno kako treba, iliti "lov u mutnom", što se dalo zaključiti i iz prepucavanja Fižulića i Vučićevića preko tiska i medija zadnjih tjedan-dva.

A dotad:

MAGMA D.D./REDOVNA MGMA-R-A

Vlasnik/nositelj računa Stanje [%] Vrsta računa Mjesto
1. PREININGER FIŽULIĆ BISERKA 2.464.129 36,37 Osnovni račun ZAGREB, HRVATSKA
2. TIDO D.O.O. 1.510.000 22,29 Osnovni račun ZAGREB, HRVATSKA
3. HYPO ALPE-ADRIA-BANK D.D./RAIFFEISEN OBVEZNI MIROVINSKI FOND 501.830 7,41 Skrb. račun ZAGREB, HRVATSKA
4. PBZ D.D. 394.828 5,83 Skrb. račun ZAGREB, HRVATSKA
5. SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D./FIŽULIĆ GORANKO 325.760 4,81 Skrb. račun SPLIT, HRVATSKA
6. PBZ D.D. 299.164 4,42 Skrb. račun ZAGREB, HRVATSKA
7. PBZ D.D. 246.046 3,63 Skrb. račun ZAGREB, HRVATSKA
8. MAGMA D.D. (1/1) 142.355 2,10 Osnovni račun ZAGREB, HRVATSKA
9. HYPO ALPE-ADRIA-BANK D.D./RAIFFEISEN DOBROVOLJNI MIROVINSKI FOND 91.879 1,36 Skrb. račun ZAGREB, HRVATSKA -11711
10. SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D./AZ OBVEZNI MIROVINSKI FOND 86.524 1,28 Skrb. račun SPLIT, HRVATSKA
Ukupno: 89,49

Sad je i Raiffeisen DMF počeo rasprodaju…

promet od petka, a sličan promet je bio i u ponedjeljak pa možemo očekivati da su i tada nešto rasprodali. oba dana je dionica rasla. u utorak i srijedu se promet prepolovio a dionica je padala.

U zadnja tri dana prodano je 170 000 komada, tako da su skroz izašli ili su pri kraju.

Živjela naša vječna INGRA, Hezbollah i Bashar Al-Assad.


U zadnja tri dana prodano je 170 000 komada, tako da su skroz izašli ili su pri kraju.

tu je možda 40.000 "pravih" dionica, sve ostalo je trejdanje s tim "pravim" dionicama [rolleyes]

PROKLETE JUDE I VAŠE ŠKUDE, PRODALI STE NAŠU HRVATSKU U ZLOSRETNU UNIJU...

Prodaja se pametno iskrcava: sačeka da se bid popuni pa opali po njemu i povuče se nakon toga do sljedećeg popunjavanja bida.
ne kužim ove što se guraju na kupnju kad je očito da nekome gori pod petama i da želi van!
treba ga sačekati na 6 kn, zašto plaćati 30% skuplje!?!

moje poruke nisu investicijski savjeti niti preporuke za kupoprodaju dionica!


Prodaja se pametno iskrcava: sačeka da se bid popuni pa opali po njemu i povuče se nakon toga do sljedećeg popunjavanja bida.
ne kužim ove što se guraju na kupnju kad je očito da nekome gori pod petama i da želi van!
treba ga sačekati na 6 kn, zašto plaćati 30% skuplje!?!

Ne kužim ja tebe, kako ti ne kužiš. Ako svi planiramo kupnju na 6, onda je to neizvedivo. Ako se svi izmaknemo i tamo postavimo, nas par stotina sa par tisuća komada svaki, nema ništa od te kupnje.
Uzevši tu logiku u obzir, meni je kupnja na 7 sasvim prihvatljiva, naročito uz pretpostavljeni razvoj cijene u trenutku razrješavanja krize. Objavi li se pozitivna vijest, samo zamisli što će biti sa cijenom, i zato se ne liparim na ovoj razini.


Prodaja se pametno iskrcava: sačeka da se bid popuni pa opali po njemu i povuče se nakon toga do sljedećeg popunjavanja bida.
ne kužim ove što se guraju na kupnju kad je očito da nekome gori pod petama i da želi van!
treba ga sačekati na 6 kn, zašto plaćati 30% skuplje!?!

Baš se pametno iskrcava, za popi.dit, moga se iskrcat prošlih par dana.

bit će bolje................

New Report

Close