MGMA (Magma d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska MGMA (Magma d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Da, danas bi trebalo biti izvješće!

danas uprava razmatra izvješće…da će biti i danas objavljeno to nije rečeno

Eto ga…

"Stocks have reached what looks like a permanently high plateau."

nije loše…raste se, kupuju se dućani, diže se promet…bez troškova ekspanzije dobit bi bila i veća..

Koliko je Goranko obećao prihoda i dobiti za ovu godinu? Ima li šanse da se to ostvari?

mislio sam ovo što imam rasprodati ali sada neću zadovoljan sam i mislim da uma neke budućnosti u ovoj dionici

dan je pametniji od noći

Sorry, krivo sam gledao.

Money talks, mankind listens... It's raining cash outside, and I'm not getting any wet!

Na temelju čl. 32. Statuta Društva, Uprava društva MAGMA d.d. na sjednici održanoj dana 26.10.2007. donosi sljedeću

ODLUKU
o usvajanju kvartalnih financijskih izvješća

Članak 1.

Usvajaju se i odobravaju kvartalna financijska izvješća društva za period godine 01.07.2007. do 30.09.2007.

Članak 2.

Odluka stupa na snagu s danom donošenja.

U Zagrebu, 26.10.2007.

MAGMA d.d.
Predsjednik Uprave
Goranko Fižulić
.

Izašlo..

OBAVIJEST ZA MEDIJE

U Zagrebu, 26.10.2007.

MAGMA d.d. – OBJAVA POSLOVNIH REZULTATA ZA 2007. (SIJEČANJ-RUJAN)

Magma d.d. u 2007. nastavlja s uspješnim rezultatima poslovanja. U trećem kvartalu 2007. ostvaren je ukupan prihod od 213,62 milijuna kn, što je u odnosu na isto razdoblje prethodne godine povećanje od 24,61%.

Magma je pojačala i svoju ekspanziju na inozemna tržišta, osobito u susjedne zemlje. Prihodi od izvoza u trećem kvartalu 2007. veći su za 69,32% u odnosu na isti kvartal prošle godine. Udio prihoda od izvoza u poslovnim prihodima u trećem kvartalu prošle godine iznosio je 7,50%. Za isti kvartal u tekućoj godini on iznosi 10,03%, što je povećanje od 33,74%.

U trećem kvartalu 2007. ostvarena je dobit prije oporezivanja od 10,64 milijuna kn što je 14,59% više nego u istom razdoblju lanjske godine.

U skladu s poslovnim planom, samo u zadnja 3 mjeseca, otvoreno je i prošireno 11 novih prodajnih mjesta u Hrvatskoj i u zemljama u kojim je dosad poslovala. U rujnu 2007. otvoreno je tržište Mađarske s prvom trgovinom u Budimpešti.

Ostvareni ukupni prihodi Magme d.d. u razdoblju siječanj-rujan 2007. iznose 558,74 milijuna kuna što predstavlja povećanje od 24,84% u odnosu na isto razdoblje 2006., unatoč znatnom kašnjenju otvaranja velikih trgovačkih centara: Avenue Mall u Zagrebu i Jokera u Splitu. Ukupno ostvarena dobit prije oporezivanja za razdoblje siječanj-rujan iznosi 24,12 milijuna kn.

Također, Magma nastavlja i pozitivan trend zapošljavanja. Na zadnji dan razdoblja bilo je 1.319 zaposlenih što je porast od 17,9% u odnosu na 2006. godinu.

Mirjana Glavak
Voditeljica odnosa s javnošću
MAGMA d.d.

Kad vidim crveno pretvaram se u bika

ja više dionicu nemam ali mislim da će teško ostvarit ono kaj je napisao u prospektu

uzeo sam si malo vremena i napravit vrlo grubi račun koliko bi na kraju mogao biti prihod magme… podjelom prihoda od prodaje na kraju 2006 s 3Q 2006, te umnoškom dobivenog faktora s prihodom u 3Q 2007, ispada da će kraj godine završiti na ~820 mil. kn prihoda. tu cijenu možemo podebljati za prihode novootvorenih trgovina, recimo još 30 mil. kn pa smo na 850 mil.

prospekt je planirao 953 mil. kn. znači da smo ispod plana za 100-130 mil. kn ili 11-14%.

(par dana prije FI 3Q sam prodao 36 od 43 dionice)

[color=blue]Magmine nove trgovine i u Ljubljani[/color]

http://www.seebiz.eu/hr/tvrtke/trgovina/magmine-nove-trgovine-i-u-ljubljani,742.html

New Report

Close