MGMA (Magma d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska MGMA (Magma d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Elvar: ” Blueman: Da je kojim slucajem Lura bila na 1 kotaciji fondovi bi lupali na 1000-1200 a dobio je max. sto je mogao traziti od 750KN po dionici (mislim da je 1.0 sales). I sta ce biti onda??? Elvar: onda će se i dalje lupati za 1000-1200 možda i više jer je napokon ‘pravi’ menađment došao koji zna što hoće kada su već i platili 750… [smiley2][smiley2][smiley2] ” 1. kotacija ZSE više nije toliko bitna tj. nije više uvjet za kupnju od strane mirovinaca jer je Zakonom mirovinskim fondovima ukinuta zabrana kupovanja dionica izvan iste. A što se tiče Dukata (Lura), Rajić je to prodao ispod (preuzimačke!) cijene jer je, ako uzmemo u ozbir 1H i cijenu od 750 kn, tada je Dukatov P/E negdje oko 15-16, P/E oko 1, (za P/B ne znam), izvoz narastao i sada čini oko 1/4 prihoda (izvoz im raste, jer osim bavljenja balkanskim zemljama, Francuzi su počieli izvoziti mlijeko u Italiju u svrhu proizvodnje poznate vrste sira…). Zašto je prodao tako jeftino? Valjda nije imao izbora, nitko mu nije mogao ili htio ponuditi više ili se žurio ili… Dakle, gledajući današnje stanje na tržištu Dukat je odlična, povoljna i stabilna dionica za sve one koji žele mali rizik, a dobru perspektivu i kojoj će cijena dostići od Elvara navedenih 1.000 do 1.200 kn, to je samo pitanje vremena…

PO MENI DUKAT NE VRIJEDI VISE OD P/S=1.
ZATO JE I PRODAO

OX-Bright, inspiring and easy going. You make an outstanding parent. Shoul merry a Snake or Rooster but not a Sheep


Moglo bi to do kraja tjedna ispod 300 pa onda naglo gore

… mozda do 270, pa onda naglo gore do 290???
[smiley2][smiley2][smiley2]

[i][color=gray]Novac je samo koncept. Ukupna vrijednost Zemlje je konstanta[/color][/i]


Moglo bi to do kraja tjedna ispod 300 pa onda naglo gore tako i ja nekako mislim. za dokup – spreman! [smiley11]

prosječna količina po nalogu na kupnji 320 kom
prosječna količina po nalogu na prodaji 62 kom

superhero:

Zeko zna: ” Razgovor između broker i vlasnika dionice MGMA-R-A V: dobar dan B: dobar dan V: htio bih prodati dionice Magme, koliko mogu dobiti za njih B: u ovom trenutku 311 kn V: ok prodaj po 311 ” B: koliko prodajete? V: 43 kom B: nasa provizija je 133,73 Kn [smiley1]

TO JE TO.
KAKVA MRTVA OCEKIVANJA. NIJE OVO INA PA DA IMAS 10% GARANT PRINOSA.
LJUDI KUPILI I AKO IM DAJE 20% prinosa prodat ce.
A DA JE ODE I ISPOD 238 OPET BI PRODAVALI DA NE IZGUBE SVE.

Jer 70% malih koji su kupili u glavi im je financijski inzenjering, vjerujte.

Po meni realna cijena ispod 200 KN.
A vi kako znate..
Inace IPO-ovi kada svi govorite da su uspjesni se daju uz diskont da se uspije sve prodati.
Ovaj je dan uz debelu premiju..

Mogu se kladiti da ti nisi kupio Magmu pa sada kada je krenula za dolje pucaš od sreće ali zaboravljaš da se još uvijek broji dobit…..[smiley2]

na 4300 sve prodajem...

kolega Conan O”B me spomenuli ste me a ja kao ozbiljan ulagac ne mjenjam misljene svaki dan. kad se protrzi 150 milja cijena je preko 4xx. kao sto sam siguran da se najvisi nalozi postave na 300 ni lipe gore bi se prozilo 2-3 milje do kraja dana. Uh sve vise volim ovaj sport.

najgore se svadat s budalom, prvo te spusti na svoju razinu pa te dotuce iskustvom

Kupio, prodao odmah. Cak sam stavio nalog na 300 za prodaju jer mi je i ta cijena bila presmijesna ali nisu uspjeli brokeri brzo reagirati tj. uvaljali su odmah po bidu u prvom naletu na 360.
JA sam bio spreman dati za 300.
Ne pucam od srece jer znam da ce braniti cijenu na 300 i cak mislim da ce povuci gore.
Puknuo bih od srece da su odmah bojkotirali IPO po 238 i rekli Fizulicu da se smiri…
Ovako smo usli duboko u uncharted teritory kao sto bi neki rekli…

OX-Bright, inspiring and easy going. You make an outstanding parent. Shoul merry a Snake or Rooster but not a Sheep


Mogu se kladiti da ti nisi kupio Magmu pa sada kada je krenula za dolje pucaš od sreće ali zaboravljaš da se još uvijek broji dobit…..[smiley2]

on ti sam sebe želi uvjeriti da je ispravno postupio što nije kupio, jer koliko vidim drži se samo teorije a praksu još nije shvatio ili je ovaj put preskočio

Potpisujem….

quote=Principe]

Conan:

Mogu se kladiti da ti nisi kupio Magmu pa sada kada je krenula za dolje pucaš od sreće ali zaboravljaš da se još uvijek broji dobit…..[smiley2]

on ti sam sebe želi uvjeriti da je ispravno postupio što nije kupio, jer koliko vidim drži se samo teorije a praksu još nije shvatio ili je ovaj put preskočio

[/quote]

na 4300 sve prodajem...

Jel može netko postati stanje Magme da malo vidimo …


Jel može netko postati stanje Magme da malo vidimo …

MGMA-R-A Vrijeme: 13:59:10
Kupnja
Ukupno ponuda 83
Ukupno dionica 26591

5 najboljih ponuda
Cijena Količina
Prodaja
Ukupno ponuda 532
Ukupno dionica 33385

5 najboljih ponuda
Cijena Količina
317,00 114
316,51 65
316,01 63
316,00 150
315,02 100

318,00 171
319,00 38
319,99 43
320,00 43
321,99 43

"Stocks have reached what looks like a permanently high plateau."


Jel može netko postati stanje Magme da malo vidimo …

Kupnja Ukupno ponuda 80
Ukupno dionica 25392

5 najboljih ponuda
Cijena Količina
Prodaja Ukupno ponuda 531
Ukupno dionica 33186

5 najboljih ponuda
Cijena Količina

316,01 43
316,00 150
315,02 100
315,01 300
315,00 1570
317,00 86
318,00 86
319,00 38
319,99 43
320,00 328


Uh sve vise volim ovaj sport.

Pazite da ne ispadnete iz lige

The cure for low price is low price. Demand goes up, supply comes down, the price goes up.

New Report

Close