MGMA (Magma d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska MGMA (Magma d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

sad bi se mogao desiti konjski nalet i kratkoročno se dignut do ATH-a to mi sve miriše na to ….

[b]kupuj od pesimista i prodaj optimistu, al budi realist[/b][color=black][/color]


Zanimaju me komentari LookeBorne, StrawinSky, Amacora, Paca i kompanije? Tko je skidao na 375? Netko je nudio okladu da ide do 420? Pale sve priče u vodu?

Ništa čudno da cijena pada. Zašto da fond plaća nešto za 350 ili 375, kada zna da ima posla sa malim i neukim dioničarima za koje zna da će se baciti na prodaju čim cijena malo opadne.

Ja ne sumljam u znanje i analize kolege Bluemana i Conana, ali mislim da svi možemo priznati kako na našem tržištu ne vlada logika i razum, već nešto drugo što i drži cijene svih dionica na ovim razinama…znači malo precijenjeno. Zato i jemo svi tu, da zaradimo, jer vladaju vremena u kojima se može lijepo zaraditi.

I dalje mislim kako cijena neće jako padati, a kada se malo isprazne dioničari o kojima sam gore pisao, cijena će se zadržati na nekim razinama blizu ovih 330-350-375, znači unutar 10%.

p.s. trenutno još uvijek dioničar magme, ali sa manjim brojem, jer sam prodao dio i dokupio nešto što je bilo izrazito povoljno s obzirom na blagi pad prošli tjedan i poč. ovog tjedna.

Čekam HEP....


sad bi se mogao desiti konjski nalet i kratkoročno se dignut do ATH-a to mi sve miriše na to ….

moš misliti


Lako fond managerima mirovinaca kada kupuju tuđom lovom. Zanima me koji je od fond managera sada kupovao na ovim razinama (vjerojatno su prodavali pod tuđim imenima). Kada se pogleda da zadnjih godina kada su visoki prinosi na tržištu, preuzimanje Plive njihovi prinosi su 5 ili 6% Sramotno za takozvane fond managere. Ujedno dionički fondovi (kojima su cilj visoki prinosi) na visokim cjenovnim razinama prodaju dionice mirovincima (tz. preslagivanje) jer tržište ne gleda njihovu strukturu portfelja niti se očekuju veliki prinosi, a oni dionice drže za 10 godina. A troše našu lovu na ovakav neefikasan način i zbog lošeg upravljanja nemaju nikakvu odgovornost. Kao da Magmu nisu mogli kupovati na 260 do 290, a ne do 350. Kakvo rasipanje tuđim novcima.

ne razmišljaš dobro, a MAGMU nisi mogao kupovati između 260-290 kuna, sve krivo govoriš

ma sve su ovo igre fondova da bi pokupili sto vise u panici… [smiley15]

Već ti je sada 315. A reci mi zašto prodavatelji ne vjeruju u ta očekivanja, već svi prodaju. Jedino mirovinci brane cijenu tuđim novcima.

Razgovor između broker i vlasnika dionice MGMA-R-A

V: dobar dan
B: dobar dan
V: htio bih prodati dionice Magme, koliko mogu dobiti za njih
B: u ovom trenutku 311 kn
V: ok prodaj po 311

Čuvajte se poduzaća na čijem su čelu SVETE KRAVE. SVETE KRAVE ne vole promjene: one vole da se posao odvija kako se uvijek odvijao i često su slijepe u krizi. T. E. Deal & A. A. Kennedy


sad bi se mogao desiti konjski nalet i kratkoročno se dignut do ATH-a to mi sve miriše na to ….

i ja bi tako mislio da sam recimo sada kupio [smiley2]

PROKLETA JE AMERIKA I ZLATO ŠTO SJA !!!!

ovo je sasvim normalno…dok se 43-ojkaši ne ispucaju (mislim na one koji su odlučili odmah kapitalizirati dobit) biti će ovakav pritisak na prodaji….ali vec za tjedan dva fondovi ce to vratiti na razine na kojima se najviše i ulazilo – cca 350-360, a dalje će sve ovisiti o rezultatima magme i raspoloženju mirovinaca


Razgovor između broker i vlasnika dionice MGMA-R-A

V: dobar dan
B: dobar dan
V: htio bih prodati dionice Magme, koliko mogu dobiti za njih
B: u ovom trenutku 311 kn
V: ok prodaj po 311


B: koliko prodajete?
V: 43 kom
B: nasa provizija je 133,73 Kn
[smiley1]

[i][color=gray]Novac je samo koncept. Ukupna vrijednost Zemlje je konstanta[/color][/i]

Moglo bi to do kraja tjedna ispod 300 pa onda naglo gore

Moglo bi to do kraja tjedna ispod 300 pa onda naglo gore

tako i ja nekako mislim.
za dokup – spreman!
[smiley11]

hate red


Zeko zna: ” Razgovor između broker i vlasnika dionice MGMA-R-A V: dobar dan B: dobar dan V: htio bih prodati dionice Magme, koliko mogu dobiti za njih B: u ovom trenutku 311 kn V: ok prodaj po 311 ” B: koliko prodajete? V: 43 kom B: nasa provizija je 133,73 Kn [smiley1]

TO JE TO.
KAKVA MRTVA OCEKIVANJA. NIJE OVO INA PA DA IMAS 10% GARANT PRINOSA.
LJUDI KUPILI I AKO IM DAJE 20% prinosa prodat ce.
A DA JE ODE I ISPOD 238 OPET BI PRODAVALI DA NE IZGUBE SVE.

Jer 70% malih koji su kupili u glavi im je financijski inzenjering, vjerujte.

Po meni realna cijena ispod 200 KN.
A vi kako znate..
Inace IPO-ovi kada svi govorite da su uspjesni se daju uz diskont da se uspije sve prodati.
Ovaj je dan uz debelu premiju..

OX-Bright, inspiring and easy going. You make an outstanding parent. Shoul merry a Snake or Rooster but not a Sheep

New Report

Close