MGMA (Magma d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska MGMA (Magma d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


doduše, oni su već imali moje podatke, za prvi put valjda traže pin…

Pa nisu te valjda brokeri tražili pin? Pin je tvoj i ničiji više. To se ne daje nekome.

Never pay the slightest attention to what a company president ever says about his stock. Bernard Baruch


Brokeri Comline iz Siska su najjeftiniji, provizija je 0,6%. Ako neko zna jeftinije neka javi.

To je i moja kuća, jako su solidni, i ne naplaćuju minimalnu proviziju na online transakcije.
Upravo sam ih zamolio da mi evidentiraju Magmu na računu s početkom trgovanja, i nisu me tražili PIN od SDA.

"[i]When does a guy decide to become an accountant? When he realizes he doesn't have the charisma to succeed as an undertaker. " [/i]

Meni nije jasno zašto se vi brinete oko Magme. Fižulić sa ženom kupuje brod, a vi bi samo što prije prodali.

Jeste vidjeli da je nominala 10 kuna, a Vi ste platili dionicu 238 kuna.

A što mislite za koliko ćete je prodati i kome ????

Zoran Milanović: " [u]......to nisam pročitao, ne znam ništa o tome a najbolje mi je kad čujem da o tome treba odlučiti struka, ma kakva struka, mislim .........[/u]"


Meni nije jasno zašto se vi brinete oko Magme. Fižulić sa ženom kupuje brod, a vi bi samo što prije prodali. Jeste vidjeli da je nominala 10 kuna, a Vi ste platili dionicu 238 kuna. A što mislite za koliko ćete je prodati i kome ????

Ne kažem da je jeftino a ni skupo, ali koje veze nominala ima s bilo čime? Baš želiš ispasti neznalica pred širokim auditorijem ili [smiley2]

Što je onda s dionicama bez nominalne vrijednosti. Vrijede nula? [smiley1]


Meni nije jasno zašto se vi brinete oko Magme. Fižulić sa ženom kupuje brod, a vi bi samo što prije prodali. Jeste vidjeli da je nominala 10 kuna, a Vi ste platili dionicu 238 kuna. A što mislite za koliko ćete je prodati i kome ????

vrijednost dionice diktira odnos ponude i potražnji za istom….a na IPO-u smo vidjeli kakv je taj odnos…

Kruha i dionica.....

Prebacili mi dionice iz SDA u Abacus brokere u roku od jedne minute……e sada bi ja htio znati kada bi se iste mogle naći na ZSE-u ?

na 4300 sve prodajem...

Zvali me sad iz PG-a i rekli da će ipak staviti dionice na svoju vlasničku poziciju. Kažu da su im u sda-u rekli da neznaju još za datum izlistavanja na burzi al uglavnom da će biti početkom 8 mjeseca.

Najnepoštenija stvar u životu njegov je kraj. Mislim, život je težak. I oduzme ti dosta vremena. I što dobiješ na kraju? Smrt. To je, kao, neki bonus?! Uvjeren sam da je životni ciklus okrenut naopačke. Smrt bi trebala biti na početku. Potom slijedi život u staračkom domu iz kojeg te izbace jer si bio prezdrav. Onda počneš raditi tako što prikupiš mirovinu i već prvi dan na poslu dobiješ zlatni sat. Potom radiš četrdeset godina, dok ne postaneš dovoljno mlad za uživanje u mirovini. Piješ puno alkohola, ideš s tuluma na tulum i polako se pripremaš za srednju školu. Onda slijedi osnovna škola, postaješ klinac, igraš se i nemaš nikakvih odgovornosti u životu. Potom si malo dijete, pa beba, vraćaš se unutra i devet mjeseci lebdiš dok te grije najluksuznije centralno grijanje, kupka, a hrana stiže kroz cjevčicu. I kraj dočekaš jednim fantastičnim orgazmom!!! Amen.[color=blue][/color]


ovo sam ja: ” doduše, oni su već imali moje podatke, za prvi put valjda traže pin… ” Pa nisu te valjda brokeri tražili pin? Pin je tvoj i ničiji više. To se ne daje nekome.

prijatelju, moguće…
ne sjećam se što sam od podataka dao kada sam registrirao žnjima prve dionice, je li to bio samo račun investitora ili sve što znam o sebi… sad, kad me ti ovako pun samopouzdanja pitaš u čudu, ja se smjerno sklanjam s puta… uglavnom, sada, kada sam registrirao mgma – pitalo me samo kak mi je ime…

danas sam svoje dionice magme bez problema registrirao u sda a abacus brokeri su mi ih automatsku ubacili u moj portfelj, vidim da pojedinci imate problema oko registracije i ostalog


LookaBorna: ” Kolega “magare007″ ovo je post za neka bivša vremena, možda su ovo preteške teme za Vas. Mislim ničim izazvani pošaljete informaciju ne staru već za pohranit u muzej. Neka neka treba nama i takvih ulagača da kupuju po 400 ili više[smiley8] ” Kolega LookaBorna, treba malo pažljivije čitati, a ne se izrugivati iz kolega. Ovak izgleda da su za Vas preteške teme [smiley7]

Uh ne pronalazim vremena za dopisivanja bez argumenata ali zaista ništa novoga saznali nismo iz prenesene informacije SDA. Poželjno bi bilo odgovoriti na upit obaveze dostave FI na ZSE što će uvelike utjecati na kretanje cijene dionice poslije prvog preslagivanja porfelja na kolko god one bile. Mogu samo izraziti žaljenje zbog vašeg ograničenog stava što razmišljate kao magare
[smiley2][smiley9][smiley2]

najgore se svadat s budalom, prvo te spusti na svoju razinu pa te dotuce iskustvom


TunaSalad: ” ovo sam ja: ” doduše, oni su već imali moje podatke, za prvi put valjda traže pin… ” Pa nisu te valjda brokeri tražili pin? Pin je tvoj i ničiji više. To se ne daje nekome. ” prijatelju, moguće… ne sjećam se što sam od podataka dao kada sam registrirao žnjima prve dionice, je li to bio samo račun investitora ili sve što znam o sebi… sad, kad me ti ovako pun samopouzdanja pitaš u čudu, ja se smjerno sklanjam s puta… uglavnom, sada, kada sam registrirao mgma – pitalo me samo kak mi je ime…

Kolega, ne biti ljut na TunaSalada.
On dobronamjerno pita jesi li se potpuno razotkrio pred svojim brokerom.
Znaš, on ti je kao hijena koja stalno gleda na tvoj portfelj i moli boga da pogriješiš…
Ali, ako si već rekao sve podatke o sebi koje znaš, nadam se da imaš posla sa nekom zgodničkom brokericom. [smiley2]
U tom slučaju nisi pogriješio. [smiley2][smiley2][smiley2]

La vita e bella!


danas sam svoje dionice magme bez problema registrirao u sda a abacus brokeri su mi ih automatsku ubacili u moj portfelj, vidim da pojedinci imate problema oko registracije i ostalog

Sad mi rekoše da su podnijeli zahtjev, zahtjev je dobio svoj broj zahtjeva, i to se može potvrditi na govornom automatu kod SDA, sa pinom naravno – znači morat ću u pon. u SDA da mi daju novi PIN, a baš sam to htio izbjeći…

"[i]When does a guy decide to become an accountant? When he realizes he doesn't have the charisma to succeed as an undertaker. " [/i]

New Report

Close