MGMA (Magma d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska MGMA (Magma d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Baš sad na dnevniku objavili da je Mattel morao povući sve igračke s polica koje su proizvedene u Kini zbog
velikog postotka olova u boji što može trajno izazvati posljedice za razvoj djece.
Baš me zanima kakve su ove naše u HR što dolaze iz Kine i što će biti ako budu istraživali sastav istih…[smiley5]

Glasnogovornik IGH na neodređeno


Baš me zanima kakve su ove naše u HR što dolaze iz Kine i što će biti ako budu istraživali sastav istih…[smiley5]

samo što mi ne živimo u ozbiljnoj državi pa se ne moramo pretjerano bojati da će se to dogoditi [smiley10]
uostalom nedavno su neke lutke maknuli, to je inspektoratu za ovaj mandat dovoljno


Ne sikiraj se plavi prijatelju već uživaj svom velikom znanju. [smiley2] Nego, pitam se kako bi jedno druženje u morskom plavetnilu utjecao na tvoj ten.

problem je što on misli da zna, a zapravo pokušava biti pametan, nažalost

nego većina ovdje na forumu je nešto i zaradila a vidim stalno visi na forumu, u čemu je caka, nitko ne ide na ljetovanje

za plavog čovjeka razumijem da stečenim znanjem nije do sada mogao zaraditi puno pa sada uči ali drugi, to mi nije jasno

magma napokon na burzi od utorka

http://www.jutarnji.hr/novac/trziste_kapitala/clanak/art-2007,8,3,magma_dionice,84822.jl

Bogat si tek kad imaš nešto što nikad ne bi mogao kupiti novcem! (Brooks)

Izračunao sam projicirani P/S, koji po mojim grubim izračunima iznosi oko 1,5. S tim da sam uzeo prilično konzervativan 4q, a mišljenja sam da je MAGMi 4q udarni. (Bozic, Nova godina i slične konzumerističke prijevare)

Vi ste svi već prebacili svoje dionice? Šta od čovjeka godišnji napravi!!! Kaos. Postaneš ko trut. Dionice mi još čmrlje neprebačene.
Budemo u ponedjeljak. Nego, koliko je vremena potrebno? Jel im dosta 15-ak minuta?

Jet: Are You Gonna Be My Girl?


Vi ste svi već prebacili svoje dionice? Šta od čovjeka godišnji napravi!!! Kaos. Postaneš ko trut. Dionice mi još čmrlje neprebačene.
Budemo u ponedjeljak. Nego, koliko je vremena potrebno? Jel im dosta 15-ak minuta?

Meni se pojavilo na racunu nekih 45 min nakon slanja prvog maila brokeru… Ovisi o SDA i o brzini tvog brokera.

"Stocks have reached what looks like a permanently high plateau."


Vi ste svi već prebacili svoje dionice? Šta od čovjeka godišnji napravi!!! Kaos. Postaneš ko trut. Dionice mi još čmrlje neprebačene. Budemo u ponedjeljak. Nego, koliko je vremena potrebno? Jel im dosta 15-ak minuta?

nazoveš SDA (moraš imati broj naloga za prijenos od brokera), stisneš 1 na tonskom telefonu, zatim oznaku investitora i PIN, pa broj naloga koji ti je dao broker..cca 2 min još daš pusu teti, spustiš slušalicu i uživaš [smiley11]

magma napokon na burzi od utorka

http://www.jutarnji.hr/novac/trziste_kapitala/clanak/art-2007,8,3,magma_dionice,84822.jl

06.08. je ponedjeljak! [smiley2]

Ljudi su, općenito, nalik na pse koji počnu lajati čim izdaleka začuju


magma napokon na burzi od utorka http://www.jutarnji.hr/novac/trziste_kapitala/clanak/art-2007,8,3,magma_dionice,84822.jl

Ljudi, neko nekog ovdje hebe. [smiley7]

Utorak je 7. 8., a ponedjeljak je 6. 8.

Zar je ponedjeljak neradni dan?
Provjerio sam na ZSE, a tamo nema naznaka da se u ponedjeljak ne trguje.

La vita e bella!

naslov, izvor poslovni dnevnik

Magma: rast polugodišnjih prihoda od 24 posto

Odlična vijest par dana prije početka trgovanja!

Opet ponavljam svoj post od prije par dana; onaj tko bude prodavao ispod 4xx kn, je blesav!

Ugodan vikend[smiley2]

Čekam HEP....

Obavještavamo Vas da će 06. kolovoza 2007. godine, u Službeno tržište biti uvrštene redovne dionice Magma d.d. iz Zagreba. Trgovina predmetnim vrijednosnim papirima počet će istog dana (06. kolovoza 2007. godine) pod burzovnim simbolom MGMA-R-A putem trgovinskog sustava MOST.


E pa gospodo ja razmišljam ovako, ako izvješće nije ništa spektakularno, to me stvarno čudi jer to u biti znaći da je loše.

U ponedjeljak izlaze na burzu, znaći da su dali sve od sebe da ušminkaju i uljepšaju izvješće, jer im je u interesu da poprate izvješćem dobru cijenu prvog dana na burzi.

Inaće izvješće nisam niti vidio , a sudeći po reakcijama vidim da nije ništa posebno.Dovoljno mi je to da znam da je ne tako davno netko kupovao po 10 kuna ovu dionicu, i prodao maglu po 238 kuna.
No to ne znaći da ciejna neće već u ponedjeljak biti 300 kuna, ipak je ovo IPO, koji istina bog ne mora završiti ” uspješno “.


već treći put pišeš da je netko dobio dionice po 10kn i već treći put ti netko mora reći da nitko nije dobio dionice po 10 kn.daj zapamti već jednom.

inače tu je i dokapitalizacija u igri.pa tvoja najdraža je “vidjeli ste što se desilo s PBZ-om nakon dokapitalizacije” (neću uopće komentirati tu glupu izjavu…oops desilo se).

...pig slayer...

DA RAŠČISTMO JEDNU STVAR;
Jedina prava istina, ili pak činjenica je ogromna zainteresiranost fondova, koja bi i tehnički mogla biti i npr. 50 puta veća od ponuđene količine, ali fond menageri su svjesni da toliko nisu mogli dobiti, te su stavili novac za krajnju realnu količinu! I ako je njima jeftino (povoljno) ulazit po 238 kn….nemamo mi tu šta dalje pričati…
Cijena zasigurno ide gore, ali koliko pitanje je sad
DAKLE, CIJENA IDE PREMA GORE[smiley11]

Ja sam samo jos jedan od onih pocetnika koji su “stajali u redu” cekajuci Magmu (moja prva dionica) da bi nam na kraju “udijelili” po 10k max., a sad se isto tako nadam da ce cijena ici prema gore iako vidim da ovdje ima raznih misljenja a kao sto netko rece, najcesce su negativni oni koji su Magmu propustili. Preostaje samo cekati ponedjeljak…..pa vidjeti tko ce dobiti [smiley1]

New Report

Close