Među deset smo najnepoduzetnijih država svijeta: Samo dva od 100 Hrvata imaju svoj biznis

Naslovnica Forum Komentari članaka Među deset smo najnepoduzetnijih država svijeta: Samo dva od 100 Hrvata imaju svoj biznis

Forum namijenjen komentiranju objavljenih članaka.

Kod nas cesto postoji misaoni sklop ‘napravit cu sam radje nego da kupim na trzistu’. Ljudi moraju shvatiti da svatko nesto dobro radi i ne moze svatko raditi sve. Usluge treba kupovati na trzistu radje nego raditi sam. Ljudi kod nas sami grade kuce, i uzmu 10-15 godina da to zavrse. To se u svijetu tesko nadje, takvo razmisljanje. Jos je to jedan jako zatvoren misaoni sklop. Ekonomija raste prije svega na odredjenom mindsetu ljudi. Nije sve sve u drzavi i regulativi, iako ne umanjujem kolicini regulatorne gluposti koja postiji u ovoj zemlji: od otvaranje firme, placanja poreza, zaposljavanja i odpustanja.

Zato je vjerojatno medju prvih 10 po broju uhljeba i parazita.

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan

Ha, ha, ha, und dodao bih ha.
Potpuno krivi zaključak iz možda čak točne statistike.
U državi gdje proizvodnja nije potrebna jer uvijek negdje ima jeftinije robe za uvoz.
U državi gdje poduzetnik može uspjeti jedino ako vara državu i ne plaća radnike (istovremeno).
U državi gdje je velika većina malih poduzetnika uništena neplaćanjem i zakašnjelim plaćanjem velikih sustava i državnih poduzeća.
U državi koja se sama potrudila da veliki dio državnih poduzeća ode u ruke “podobnih” i budu doslovno opljačkana.
Planirani sustav je konačno postavljen.
Bogati su stvarno bogati, a ostali su bijelo roblje.
Tu ima mnogo slabih karika, a najslabija je pukla.
Bijelo roblje više ne pristaje na suradnju.
Ali, od nečega treba živjeti.
Danas su poduzetnici velika većina nezaposlenih, poljoprivrednici sa nešto zemlje, propali obrtnici, umirovljenici sa smiješnim mirovinama, itd., itd, itd.
Poduzetnika imamo dovoljno i previše.
Poduzetnici će preživjeti.
Hoće li i ovakav sustav?

Uz svo duzno postovanje, ali kakvu zastitu ima neki poduzetnik koji je uredno odradio posao i ispostavio racun kupcu i od koga.
Duznici jesu zasticeni a sta je sa vjerovnicima. Najocitiji primjer je pljacka kroz psn.
Koliko dugo traju sudjenja za naknadu stete i neplacanja?

Ovaj portal ili poslovni.hr mi se sve manje svidja ili sve vise ne svidja iz razloga sto mi se cini da novinari samo prevedu clanke ili donose poluinformacije ili polu price

New Report

Close