Medvjeđi brlog

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Medvjeđi brlog

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Medvjedi gdje ste? [wink]

Ma mjerkam iz prikrajka ali i ovo na dnevniku što Koštunica prijeti o protumjerama protiv KOSOVARA,
pa i FTSE i DAX završili u minusu a ameri se crvene totalno i ponovno pesimizam ondje prevladava..moglo bi biti sutra i sljedeći tjedan cike kod naših bikova, samo da ne bi ostavili na kraju i rogove od silnih naleta ali u prazno..[thumbsup]

Međedi kako objašnjavate današnju letargiju? Očekuje li se novi bull trap ili odma oštro down? Danas je bio totalno čudan i (uz iznimku todexa nezanimljiv) dan. Izgleda kao da je i “malima” ponestalo municije ili su postali malo oprezniji na kupnji. Kakva je vremenska prognoza za sutra?


. Kakva je vremenska prognoza za sutra?

Bit će kiše a moglo bi biti i oluje.

PS

Nisam međed ali su me cjepili

 I m a g i n a t i o n * a t * w o r k 

krejzihors:

. Kakva je vremenska prognoza za sutra?

Bit će kiše a moglo bi biti i oluje.

PS

Nisam međed ali su me cjepili

Oluje??? Pa ne budi skroman! [lol] [lol] [lol] [lol]

skype - ivek1234


Medvjedi gdje ste? [wink]

Još mi samo oni ovde fale!!!!!![bye][lol] [pray][wink]

Nikad se ne znojim dok plaćam ,znojim se dok cijenu dogovaram.

ivek123:

Medvjedi gdje ste? [wink]

Još mi samo oni ovde fale!!!!!![bye][lol] [pray][wink]

Ma nisam ja pravi medo nego panda.

skype - ivek1234

krejzihors:

. Kakva je vremenska prognoza za sutra?

Bit će kiše a moglo bi biti i oluje.

PS

Nisam međed ali su me cjepili

Bolje to nego da si bio bik pa te uškopili [lol]

Međedi spavaju dubokim snom i još će neko vrijeme.

Evo par brojkica koji će nadam se bar malo razjasniti zašto se mirovinci ponašaju ‘čudno’ ovih dana, nadam se da se oni koji očekuju čuda od njih neće previše razočarati.

* Prošle godine prosječana mjesečna uplata u 2. stup je bila 337 miliona kuna, ako uzmemo 10% povećanje dobivamo 380 miliona kuna mjesečno za 2008.
* U domaćim obveznicama (uglavnom državnim) na kraju 2006. su imali 11.9 milijardi kuna, a na kraju 2007. 14 milijardi kuna. Znajući Šukerove apetite za očekivati je da će mirovincima ove godine uvaliti jedno 2.5 milijarde naravno uz masnu inflacijsku kamatu.
* Od lipnja 2007 do siječnja 2008 smanjili su inozemnu imovinu sa 1.8 milijardi kuna na 800 miliona koju su uglavnom ulupali kupujući domaće dionica na ATH, ove godine će ta pipa za pumpanje ZSE-a biti dobrano zatvorena.
* Lova koju povlače i vraćaju iz OIF-a je zapravo prilično neutralna za ZSE jer očito kad povuku sredstva odmah sami kupuju dionice i vraćaju OIF-ima likvidnost (na maloj nižoj razini)
* Novčana sredstva i potraživanja su u siječnju bila na razini 800 miliona kuna i manja su od prošlogodišnjeg prosjeka.

Znači gledajući koliko bi moglo doći na ZSE imamo na plus strani mjesečno 380 + 60 = 440 miliona kuna
Na minus imamo 200 miliona koje će otići u obveznice.

Ostaje maksimalo 240 miliona kuna mjesečno da ništa ne ulože vani niti u novčane fondove. Kako mislim da im je HT jako primaljiv zbog dividendice, sumnjam da će im ostati više od 170 miliona kuna mjesečno za sve druge dionice. Jel to može pokriti strance koji žele pobjeći, drhtave ručice, udjelničare koji bježe iz fondova i sve one koji su odlučili otići u cash sami izračunajte.

Kupujem samo onda kad u ljekarnama nestane probiotika, normabela i pelena za inkontinenciju

@realbear
Početkom godine država će se zadužiti na stranom tržištu (http://www.liderpress.hr/Default.aspx?sid=37240)
Sanader: Šuker je bio prije Rohatinskog (http://www.bankamagazine.hr/dnevnevijesti/sanader-suker-je-bio-prije-rohatinskog)
Sanader: Hrvatska će se ove godine zadužiti u inozemstvu (http://www.liderpress.hr/Default.aspx?sid=37632)
Jesam ja ili si ti medo nešto “prespavao” zadnjih dana, a moglo bi se ticati onih 2,5 milijarda Šukerovih apetita (sad kontam odakle mu ona kilaža [smiley]). Imam dojam da ćeš morat malo mijenjati računicu. Vjerujem da najavljeno zaduživanje na stranom tržištu nije samo “dodatak” zaduživanja na već spomenute 2,5 milijarde…ili griješim?
BTW Gdje je Beholder? Njega volim čitat, a nisam ga već neko vrijeme primjetio.

TRTF-R-A: Bio on crn ili bijel, tartuf je uvijek gastronomski dragulj. Ali kao i svaki drugi dragulj i tartuf se teško pronalazi.

to za zaduženje u inozemstvu sam ja već postao ………………….ali na temi Oporavak burze kamo i pripada[proud]

moj 300-ti post ( Vjeko što čekaš, ovo ti je odlična prigoda da me skineš sa moderiranja )[smiley]

može li gore? pa naravno da može...................uvijek može gore


febo: ” krejzihors: ” . Kakva je vremenska prognoza za sutra? ” Bit će kiše a moglo bi biti i oluje. PS Nisam međed ali su me cjepili ” Bolje to nego da si bio bik pa te uškopili [lol]

onda ne bi bio bik nego vol, a volova je ionako previše na tržištu kapitala u Hrvata pa im ne trebam još i ja
[lol]

 I m a g i n a t i o n * a t * w o r k 

Vidim ja kolega tartufar da ti mene svako malo podbocneš i u ničemu se više ne slažeš sa mnom, ali neka argumenti su u redu. Zapravo ono što sam pisao je zapravo bila optimistična procjena.

U inozemstvu se sve teže i teže zadužiti u doba globalne kreditnog sloma, pogotovo prezaduženim državicama loše platne bilance poput nas. Ako se i bude zadužio prinos koji ćemo morati platiti će biti masan. Dalje vlada ima optimistične procjene koliko će se morati zadužiti, ako dođe do realnog pada proračunskih prihoda eto ti strke i panike. Tako da je moja procjena da će tih 2.5 milijarde OMF-ova biti kap u moru državnih potreba.

Onda imamo potrebu za izdavanjem obveznica municipala (lokalne vlasti) i mnogih firmi koji će biti spremni platiti veći prinos ove godine kad inflacija prijeti. U svakom slučaju mirovinci će carevati na tržištima kapitala, bilo na obvezničkom bilo na dioničkom. Ako budu i išli više na dionice to će samo značiti da će im cijena biti bagatelna.

Kupujem samo onda kad u ljekarnama nestane probiotika, normabela i pelena za inkontinenciju


Vidim ja kolega tartufar da ti mene svako malo podbocneš i u ničemu se više ne slažeš sa mnom, ali neka argumenti su u redu. Zapravo ono što sam pisao je zapravo bila optimistična procjena. U inozemstvu se sve teže i teže zadužiti u doba globalne kreditnog sloma, pogotovo prezaduženim državicama loše platne bilance poput nas. Ako se i bude zadužio prinos koji ćemo morati platiti će biti masan. Dalje vlada ima optimistične procjene koliko će se morati zadužiti, ako dođe do realnog pada proračunskih prihoda eto ti strke i panike. Tako da je moja procjena da će tih 2.5 milijarde OMF-ova biti kap u moru državnih potreba. Onda imamo potrebu za izdavanjem obveznica municipala (lokalne vlasti) i mnogih firmi koji će biti spremni platiti veći prinos ove godine kad inflacija prijeti. U svakom slučaju mirovinci će carevati na tržištima kapitala, bilo na obvezničkom bilo na dioničkom. Ako budu i išli više na dionice to će samo značiti da će im cijena biti bagatelna.

medo, zaboravio si petrokemiju koja će ove godine spasiti proračun i tržište kapitala. Svu lovu koju dobijemo mi ćemo reinvestirati na burzi.

dobit od 450 milja kuna uz povrat od 15 godina znači da ptkm vrijedi 2020 kuna.


… Ostaje maksimalo 240 miliona kuna mjesečno da ništa ne ulože vani niti u novčane fondove. Kako mislim da im je HT jako primaljiv zbog dividendice, sumnjam da će im ostati više od 170 miliona kuna mjesečno za sve druge dionice. Jel to može pokriti strance koji žele pobjeći, drhtave ručice, udjelničare koji bježe iz fondova i sve one koji su odlučili otići u cash sami izračunajte.

jako dobar upis

no htio bih reći jednu stvar … 4 najveća OMF iza sebe imaju i 4 najveća društva za upravljanje OIF-ovima i 4 najveće banke, što znači da se likvidnost prelijeva između te tri institucije. Normalno je da će ZBI svojim potezima ići na ruku i dizati, odnosno spuštati tržište ako to OMF Allinaz treba. Prejaka je naša fondovska industrija da bi si dopustila neke velike lomove.

No, s druge strane, treba priznati da u slučaju većeg iskrcaja stranaca, postoji opasnost da domaći to sve ne mogu progutati. Zato i padaju cijene, da stranci manje izvuku.

I love the Smell of Profits in the Morning

pozdrav tartufu, medi i ekipi…evo i mene malo,
prvo, medo tuži ti lijepo i rohu i drivu jer su pokrali tvoj plan, ja ga čitao prije skoro mjesec dana tu u brlogu….ona opaska o nakrcavanju kreditima vani….ja isto mislim da je to dugoročno dobro, pogotovo ako se ECB odlući u konačnici da malo korigira kamatu na dolje, a pritisci su u svakom slućaju tu…
btw. ako mene sjećanje ne vara postoje neke obveznice rh s dospijećem ove godine, pa pretpostavljam da će neto efekt ipak biti manji od 2,5 milrd kn
za mirovince se i ja slažem, neće ići u spašavanje tržišta…ali biti će dobro ako će se odgovorno kao do sada svi veliki ponašati i bez obzira što je to možda smiješno, velika likvidnost tržišta kod jakih padova cijena je po meni ipak dobar signal…puno bi se veća panika prouzročila jednim izostankom kupnje, ovako ipak imamo amortizirajući efekt svaki dan…

e sada što se tiće globalne krize, bojim se da najgore još uvijek nije iza nas i da će medeki bez obzira na sve vladati barem tamo do kraja 3Q (malo sam korigirao predviđanja koja su do sada bila 1H)…ono što je sada tu za nas bitno (osim konsenzusa monetarne i fiskalnepolitike) jesu rezulatati naših perjanica, priprema turističke sezenone….
ako vlada uspije uvesti malo reda u poljoprivredu u idućih mjesec – dva i tu bi se moglo malo bolje zaraditi u ovoj godini, ali bojim se inercije aparata i da je za tu priliku već prošao voz kako se kaže…
Uglavnom sad nam trebaju: dobre vijesti, dobri rezultati i ako bi se zavrtilo neko preuzimanje to bi bilo sjajno!

New Report

Close