MAIS (MAISTRA d.d. za hotelijerstvo i turizam)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska MAIS (MAISTRA d.d. za hotelijerstvo i turizam)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 07.05.2024. u 05:02
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
MAIS
43,00
430
10
42,20
44,00
0,00%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.


stvarno su napravili dobar posao…

posebno sto je mene nagnalo da udem u ovu poziciju(i okrenem misljenje) je smanjenje prevelikog duga, vrhunsko poslovanje u pred i post sezoni(nitko nema takvo u RH), i kad zapravo kad pogledam svake godine sam tamo gost u predsezoni:)

steta malog FF i vecinskog koji kupuje dionice sa vise racuna da prijede 95%

osobno igram na to da ce netko poremetiti ovo mirno odrzavanje na 300 kn koje je sa Q3_2019 postati lakrdija sa PE ispod 10%

povecanje neto dobiti u razdoblju 2017-2019 ce biti nevjerovatnih 220-250%

Potpisujem kolega!
Još ako uzmemo u obzir fenomenalne ocijene gostiju koji se iz godine u godinu vraćaju, vrijednost brenda (da ne spominjem Rovinja) nastavlja konstantno rasti.

Kad ide pripajanje HUPZ-a?

Ideje naše benzin Vaš!





Ništa od dividende 🙁

Meni se čini da adris umjesto dividende, izvlači novce preko kredita s 5 postotnom kamatom. Tako zaobilazi ostale dioničare u isplati. Jasno je da maistra može na tržištu povoljnije kamate naći.
[/quote]
jako dobro bravo koliko je vremena trebalo da netko ovo kaze , 2.a zbog cega se ovoliko investira ?
da vidimo koliko ce trebati vremena da se dođe do odgovora
normalno investira se zato da bi se povecala profitabilnost ali i zato da bi ——'
[/quote]

… se izvlacila dobit preko izvodjaca radova.
[/quote]

cista petica bravo bravo ___ koliko treba vremena

bar smo od trebaju nam hoteli za lokalnu privredu dosli do trebaju nam da bi si kroporacije zaradjivale a mi onda imali sto kupovati I dobar ROI


stvarno su napravili dobar posao…

posebno sto je mene nagnalo da udem u ovu poziciju(i okrenem misljenje) je smanjenje prevelikog duga, vrhunsko poslovanje u pred i post sezoni(nitko nema takvo u RH), i kad zapravo kad pogledam svake godine sam tamo gost u predsezoni:)

steta malog FF i vecinskog koji kupuje dionice sa vise racuna da prijede 95%

osobno igram na to da ce netko poremetiti ovo mirno odrzavanje na 300 kn koje je sa Q3_2019 postati lakrdija sa PE ispod 10%

povecanje neto dobiti u razdoblju 2017-2019 ce biti nevjerovatnih 220-250%

..živnulo je malo pred objavu 3Q….danas je bio lijep promet uz skromni porast cijene 👍

Ako bude izvještaj dobar, što osobno očekujem 😆, tu ima potencijala za porast cijene od min. 35%
Na 435 kn omjer P/E bi bio prihvatljivih 15 …i tad bi MAIS bila među najpovoljnijim turističkim dionicama 😊


Prema mojim procjenama, mislim da cemo Maistru sa rezultatima za Q3 gledati na nevjerovatnoj jednoznamenkastoj P/E razini za tursite koja nije videna tamo jos od 2013 godina, ili ti ex Bakicevog doba:)

..da, ukoliko ostane na ovim razinama, što sumnjam 😉

I uz dobar rezultat ne treba očekivati rast ili ostanak na današnjim razinama … eventualno do nekih pomaka može doći u trenutku pripajanja HUPZ-a što bi moglo doći na red najranije za nekih godinu dana. Nažalost do tada će se vrtiti cijena 300-320 max.



stvarno su napravili dobar posao…

posebno sto je mene nagnalo da udem u ovu poziciju(i okrenem misljenje) je smanjenje prevelikog duga, vrhunsko poslovanje u pred i post sezoni(nitko nema takvo u RH), i kad zapravo kad pogledam svake godine sam tamo gost u predsezoni:)

steta malog FF i vecinskog koji kupuje dionice sa vise racuna da prijede 95%

osobno igram na to da ce netko poremetiti ovo mirno odrzavanje na 300 kn koje je sa Q3_2019 postati lakrdija sa PE ispod 10%

povecanje neto dobiti u razdoblju 2017-2019 ce biti nevjerovatnih 220-250%

..živnulo je malo pred objavu 3Q….danas je bio lijep promet uz skromni porast cijene 👍

Ako bude izvještaj dobar, što osobno očekujem 😆, tu ima potencijala za porast cijene od min. 35%
Na 435 kn omjer P/E bi bio prihvatljivih 15 …i tad bi MAIS bila među najpovoljnijim turističkim dionicama 😊

[/quote]

Ideje naše benzin Vaš!

IC marljivo skuplja maistru
vlasnik maistre će kad tad doći u posjed 100% vlasništva ne žuri mu se nikamo i sigurno ne će plaćati
puno više a nitko ne želi baš i prodati.
adris je jednom nešto pokušao po tom pitanju jer je želio vlasništvo u potpunosti a dividende neće biti i kad će doći u vlasništvo ostalih dionica

Da IC već dugo skuplja za Adris, to već znamo….isto tako kada je prije dosta godina ponuda zadnja bila po 95 kn, nisu se baš proslavili….isto tako ako se sjećate, onda je cijena skočila sa 90-95 na 300 u jako skorom roku, sada se drži na 300 već dosta….i postala je najeftniji turist….netko će već u tome vidjeti priliku…kao što sam i rekao sa rezultatima u Q3, imat ćemo turista koji ima PE ispod 10, što je za trenutni ciklus, i usporedbu sa peer, najjeftiniji turist, sa najboljom ponudom u RH, uz to u TOP 3 što se kapaciteta tiče…

Prvi target, i to vrlo skoro će biti kako je i jednom protuprijedlogu navedeno je cca 420-450 kn
Zaduženost je u prihvatljivih <3xEbitda, tako da je sve tu....svi sastojci su tu
Sada samo treba pričekati....i da, ovo nije moja osobno dionica za doživjeti starost, ali da sam se pozicionirao za otključavanje vrijednosti, da jesam

pa koliko će onda vrijediti adris ako će cijena maistre biti tolika koliko pišete (bez hupz) pa onda kolika će biti sa hupz pa onda ide split

ima na ovom forumu dobrih znalaca ali se ne žele prtljati sa nama amaterima


pa koliko će onda vrijediti adris ako će cijena maistre biti tolika koliko pišete (bez hupz) pa onda kolika će biti sa hupz pa onda ide split

ima na ovom forumu dobrih znalaca ali se ne žele prtljati sa nama amaterima

Izracunajte….
Ja samo kazem gdje je Maistra naspram svojih prvih konkurenata, Valamara i Plave….a uz to je profitabilnija i ima bolje pokazatelje od Valamara, a Plava je Plava

Koliko vrijedi cijeli Adris ne mogu Vam reci jer dugo nisam njih radio…..

Sve ostalo sam napisao gore…i da, to je moje misljenje, nisam nikome nista nametnuo, nego sam iznesao brojke i svoja ocekivanja

I da, Maistra ce imati PE ako ostane na ovim razinama ispod 10….bolestan FCF i zaduzenje ispod 3x ebitda …

Prvi target, i to vrlo skoro će biti kako je i jednom protuprijedlogu navedeno je cca 420-450 kn
tako piše na gornjem postu

@oreskovicu

Zašto bi netko ulagao u ovisno društvo u pretežitom vlasništvu jednog dionicara koji je i glavni kreditor društva?

Recimo da sutra Adris napravi dokap od milijarde kuna, sto bi to znacilo za ostale dioničare?

Mislim, sve je ro lijepo i njihova ulaganja i solidno poslovanje, ali postoje određeni rizici koji nisu zanemarivi, a dionica bas i nije jeftina da bi se preko svih tih rizika “moglo samo tako prijeci”. I većinski je korektan i nadajmo se da će takav i ostati, iako sam prilično siguran da će na kraju, barem za one najtvrdoglavije, vjerojatno ispasti nekorektan.

Gledajuci tako, mnogo je bolje ili uputnije imati dionicu Adrisa…. al ti eto nažalost nikada nisi uspio shvatiti zašto. Možda je povrat trenutno manji, al turizam će u nekom trenutku krenuti u rikverc, a onda će biti mnogo važniji balans od rasta.

@plavi
Da to je moj target…sto je lose imati target

i da, tako je napisano u protupriedlogu
https://zse.hr/userdocsimages/novosti/bLPcSFa3WKL0p43jGf2iAQ==.pdf

@one

da to napravi i da istisne male, mora po zakonu ponuditi 3 mjesecni prosjek….
i da, ovo je trenutno najeftiniji turist sa ukljucenim Q3 i Q4

Nemam pojma koji je najjeftiniji. Ja to nikada ne bih direktno usporedjivao. Al znam barem dva koja bih imao radije od Maistre.

Meni ta utopljenost u Adris i ovisnost o njemu (iako firma defacto vise ne ovisi o njima) nije privlačna. Odnosno bila bi, al na puno nizim razinama cijene.

Al tko god misli drugačije vjerojatno neće biti u krivu.

Ne smijem davati investicijske savjete. Nemam validno odobrenje regulatora.

New Report

Close