LKPC (Luka Ploče d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska LKPC (Luka Ploče d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.



Gospodo kako bi se ja toga alata dočepao?

Ima ti na ZSE monitoru, vrlo povoljno, "samo" 7.320 kuna godišnje. Meni baš jučer istekla pretplata na ZSE monitor pa sam detaljno proučavao ženin PBZ investor misleći da mi u potpunosti može poslužiti kao gledalica. Ali vidim da nema ukupna k/p na PBZ investoru, ni na staroj niti na novoj verziji!
Po meni, taj podatak je skroz irelevantan jer ne prikazuje pravo stanje zbog hrpe skrivenih naloga!
[/quote]
Dobro, moglo bi se to tako zaključiti, mada podatak o ukupnoj k/p i nije loše znati jer iskusnom investitoru može često pomoći u donošenju nekih taktičkih odluka.
Ne treba plaćati velike (čak nikakve) novce za to. Dovoljno se registrirati kod neke brokerske kuće, primjerice HITA vrijednosnice i to imaš besplatno (www.hita.hr).
Sada ti je omjer 671/532.

Shvaćate li sami sebe suviše ozbiljno?


Dobro, moglo bi se to tako zaključiti, mada podatak o ukupnoj k/p i nije loše znati jer iskusnom investitoru može često pomoći u donošenju nekih taktičkih odluka.
Ne treba plaćati velike (čak nikakve) novce za to. Dovoljno se registrirati kod neke brokerske kuće, primjerice HITA vrijednosnice i to imaš besplatno (www.hita.hr).
Sada ti je omjer 671/532.

Hvala, upravo sam produžio pretplatu na ZSE monitor.

UPGRADING TO MARKET OUTPERFORM ON STRONG RAKIJA DEMAND!



nije da lkpc ne raste radi špekulanata,nešto je drugo tu u điru,neki institucionalac se iskrcava za privatne osobe,to je dogovor da se zadrži dionica jedno vrijeme na ovim razinama,da se što više skupi,što od dogovora sa institucionalcom koji stavlja naloge od cca 70-ak kom,što od ostalih kojih plaše ti nalozi…samo strpljenja možda još koji dan,i to je to…onda probijamo…

Tko je taj Institucionalni ?

[/quote]
fondovi pbz-a i zabe

Da! Jedan nalog na prodaji od 74 kom. se danas konstatno motao na 1400 kn, kad se ta razina trebala probiti pojavio se baš taj nalog, a istovremeno netko je sa istom količinom opalio po bidu.
Štopana je cijena sigurno, ali ne zbog toga da se netko uspije iskrcati na ovim razinama, pa cilj bi mu bio da se cijena podigne min. 20-30% pa da se onda iskrca, jer vjerujem da bi kupaca bilo.
Ovo samo da nije eksplodiralo prema gore.

Nitko ništ ne posta vezano uz poslovanje Luke, nitko ništa ne zna, futuresi vani debelo u crvenom, sutra smo vjerojatno blizu donje blokade. Jel zna netko nešto novo u svezi dokapa? Šta kaže baba gatara? Buy/sell/hold?

Ovaj tekst nije nagovor na kupnju ili prodaju dionica.

sell/buy/hold,hold,hold,hold,hold……..velika je vjerovatnost da će dokap ići pred izbore,jer je to predizborno obećanje luke bebića,a za to ćemo još malo pričekati….ja očekujem malo izraženiji rast lkpc tek na jesen,a do tada oscilacije između 1000-1400…….jedino će kokošari nešto isprpati ove godine,a dugoročni će zaraditi dugoročno,a to je od 3-10 godina..tko je spreman čekati,bit će bogato nagrađen…




nije da lkpc ne raste radi špekulanata,nešto je drugo tu u điru,neki institucionalac se iskrcava za privatne osobe,to je dogovor da se zadrži dionica jedno vrijeme na ovim razinama,da se što više skupi,što od dogovora sa institucionalcom koji stavlja naloge od cca 70-ak kom,što od ostalih kojih plaše ti nalozi…samo strpljenja možda još koji dan,i to je to…onda probijamo…

Tko je taj Institucionalni ?

[/quote]
fondovi pbz-a i zabe
[/quote]

Institucionalni su trebali dovesti do stabiliziranja tržišta, a ne tako se ponašati.

Cjelokupno lučko područje ‘pokriveno’ sadašnjim i planiranim terminalima: Ploče nemaju mjesta za ‘arapski’ plinski terminal

http://www.slobodnadalmacija.hr/Hrvatska/tabid/66/articleType/ArticleView/articleId/38051/Default.aspx

Na kraju se zaključuje:
Zbog toga nije jasno gdje bi se mogao izgraditi distributivni centar iz kojega bi katarski plin opskrbljivao tržiše istočne Europe. Najnovija inicijativa sigurno će, međutim, izazvati nervozu među tvrtkama koje su već iskazale svoje zanimanje za razvoj terminala, svjesni činjenice da će pločanska luka u godinama koje dolaze dobiti najsuvremenije prometne komunikacije prema europskome istoku.
🙂

Shvaćate li sami sebe suviše ozbiljno?

Tko se od vas sutra misli iskrcavat? Ajmo, da znam gdje se postaviti ujutro.

[i] Moji postovi nisu investicijski savjeti, niti nagovor na kupnju ili prodaju dionica, već osobno mišljenje.[/i]

šta kažu kad bi mogla dokapitalizacija jel netko zna jel ima tajming ili rok koliko moraš bit dugo u dionci da ostvariš pravo


sell/buy/hold,hold,hold,hold,hold……..velika je vjerovatnost da će dokap ići pred izbore,jer je to predizborno obećanje luke bebića,a za to ćemo još malo pričekati….ja očekujem malo izraženiji rast lkpc tek na jesen,a do tada oscilacije između 1000-1400…….jedino će kokošari nešto isprpati ove godine,a dugoročni će zaraditi dugoročno,a to je od 3-10 godina..tko je spreman čekati,bit će bogato nagrađen…

alt, ne navlači ljude "velikom vjerojatnošću da će dokap ići pred izbore jer je to predizborno obećanje L.B".
Sigurno je samo da će opet ići još jedno obećanje bez realizacije.

"Da ne mrzin,i buden pošten, iskren i odan, a razliku između zla i dobra, nisan naučija ni od fratra, ni hodže, ni popa "


šta kažu kad bi mogla dokapitalizacija jel netko zna jel ima tajming ili rok koliko moraš bit dugo u dionci da ostvariš pravo

u četvrtak

I'LL BE BACK

New Report

Close