LKPC (Luka Ploče d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska LKPC (Luka Ploče d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

95% je neophodno za squeeze out. i onda dobije tvoje dionice po ponderiranoj srednjoj vrijednosti proteklih 6 mjeseci trgovine na zse koje de facto i nije bilo ili ju je rušio veliki.
dokap? hajd molim te… napravi dokap, napumpa cijenu, istovari se pa te nakon toga sruši sa svojim ogromnom udjelom.
to što je perspektivna i super (baš se dvoumim uletjeti ili ne) nije mi dovoljan argument.
velim, ne daje se dividenda, malen broj dionica u free float pa ti i to mogu uzeti, možeš imati tu dionicu i… i što?

molim te razuvjeri me, jer su ploče perspektivne jako, no uvijek gledam stvar prvo sa negativne strane.

1. Pogledaj malo vlasničku strukturu pa se zapitaj na koji način bi netko mogao skupiti 95%

LUKA PLOČE D.D./REDOVNE DIONICE LKPC-R-A

Vlasnik računa Stanje [%] Vrsta računa
1. HRVATSKI FOND ZA PRIVATIZACIJU 98.780 44,37 Osnovni račun
2. HZMO 37.493 16,84 Zast. račun
3. ZAGREBAČKA BANKA D.D. 12.430 5,58 Skrb. račun
4. RAIFFEISENBANK AUSTRIA D.D. ZAGREB 5.965 2,68 Skrb. račun
5. RAIFFEISENBANK AUSTRIA D.D. ZAGREB 3.130 1,41 Skrb. račun
6. PBZ D.D. 2.693 1,21 Skrb. račun
7. ZAGREBAČKA BANKA D.D. 1.798 0,81 Skrb. račun
8. SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D. 1.773 0,80 Skrb. račun
9. PBZ D.D./NOVA LJUBLJANSKA BANKA 1.196 0,54 Skrb. račun
10. HPB D.D. 1.110 0,50 Skrb. račun
Ukupno: 74,73
11. OSTALI DIONIČARI 25,27%

2. LKPC je od posebnog interesa za RH, stoga RH zadržava kontrolni paket
3. Dokapitalizacija če se provesti čim se stvore uvijeti

KADA NEPRAVDA POSTAJE ZAKON - OTPOR POSTAJE POTREBA


95% je neophodno za squeeze out. i onda dobije tvoje dionice po ponderiranoj srednjoj vrijednosti proteklih 6 mjeseci trgovine na zse koje de facto i nije bilo ili ju je rušio veliki.
dokap? hajd molim te… napravi dokap, napumpa cijenu, istovari se pa te nakon toga sruši sa svojim ogromnom udjelom.
to što je perspektivna i super (baš se dvoumim uletjeti ili ne) nije mi dovoljan argument.
velim, ne daje se dividenda, malen broj dionica u free float pa ti i to mogu uzeti, možeš imati tu dionicu i… i što?

molim te razuvjeri me, jer su ploče perspektivne jako, no uvijek gledam stvar prvo sa negativne strane.

1. Pogledaj malo vlasničku strukturu pa se zapitaj na koji način bi netko mogao skupiti 95%

LUKA PLOČE D.D./REDOVNE DIONICE LKPC-R-A

Vlasnik računa Stanje [%] Vrsta računa
1. HRVATSKI FOND ZA PRIVATIZACIJU 98.780 44,37 Osnovni račun
2. HZMO 37.493 16,84 Zast. račun
3. ZAGREBAČKA BANKA D.D. 12.430 5,58 Skrb. račun
4. RAIFFEISENBANK AUSTRIA D.D. ZAGREB 5.965 2,68 Skrb. račun
5. RAIFFEISENBANK AUSTRIA D.D. ZAGREB 3.130 1,41 Skrb. račun
6. PBZ D.D. 2.693 1,21 Skrb. račun
7. ZAGREBAČKA BANKA D.D. 1.798 0,81 Skrb. račun
8. SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D. 1.773 0,80 Skrb. račun
9. PBZ D.D./NOVA LJUBLJANSKA BANKA 1.196 0,54 Skrb. račun
10. HPB D.D. 1.110 0,50 Skrb. račun
Ukupno: 74,73
11. OSTALI DIONIČARI 25,27%

2. LKPC je od posebnog interesa za RH, stoga RH zadržava kontrolni paket
3. Dokapitalizacija če se provesti čim se stvore uvijeti
[/quote]
Dokupio jučer dokupio danas a čini mi se da sam pogodio .
Vidjet ćemo u ponedjeljak.
Žao mi je sto nisam upucao i ovih dodatnih 30% casha.
U narednih mjesec dana očekujem Bull kakvog još nismo vidjeli.
Nije druk nego samo moje razmišljanje a ako pogriješim magarac. [lol]

UPGRADING TO MARKET OUTPERFORM ON STRONG RAKIJA DEMAND!

Ovdje upišite svoj komentar…Vaš link


Znači, za tri godine Luka će moći bez problema prekrcati 8 milijuna tona tereta ili 60% više nego sada.
A sada odbija poslove jer nema uvjeta za prekrcaj, no i pored toga napravit će ove godine cca 5,4 milijuna tona prometa!
Mada smo sve ovo znali i ranije, ipak me ove vijesti raduju u ovakva (za burzu) sumorna vremena.

Shvaćate li sami sebe suviše ozbiljno?

Ratus,
bez obzira na sve " realnosti " – očekujem razine od XXX kn


Ratus,
bez obzira na sve " realnosti " – očekujem razine od XXX kn

Drago mi je da znaš gdje je dno.
Ajde pošalji mi na pm tako da se obogatim.
[lol]


Znači, za tri godine Luka će moći bez problema prekrcati 8 milijuna tona tereta ili 60% više nego sada.
A sada odbija poslove jer nema uvjeta za prekrcaj, no i pored toga napravit će ove godine cca 5,4 milijuna tona prometa!
Mada smo sve ovo znali i ranije, ipak me ove vijesti raduju u ovakva (za burzu) sumorna vremena.

Za mene je osobno upravo to bio jedan od najvažnijih razloga zašto baš Luka Ploče a ne nešto drugo.

Kad imaš takvu pregovaračku moć/poziciju/lokaciju/potencijal/itd. da kupaca ima puno više nego što ti imaš kapacitete, da cijelo okruženje pogoduje da Luka iz godine u godinu stvara sve veći potencijal(prometna infrastruktura, veći gaz u luci, moderna oprema, terminali u izgradnji i daljna velika mogućnost širenja), ni ova kriza unatoč puno loših pokazatelja na globalnoj razini ekonomije gdje svi dišu na škrge, gledajući "isključivo pokazatelja Luke Ploče" nije ju ni taknula. Dapače, samo još bolje radi.

Ako je ovako u kriznim uvjetima, čak i pod uvjetom da ova kriza potraje i duže vrijeme, zamislite samo kakva je budućnost kad se tržište vrati u normalu a Luka Ploče u tim pozitivnim okolnostima bude najmodernija i najveća luka u svojoj regiji?

PS. A oni koji misle da će uhvatiti dno cijene, su u pravu ako drže lovu van opticaja isključivo ako kriza bude još veća a oni nigdje ne stave ni kunu, jer bi inače popušili na bilo kojoj dionici. A ako se kladite na firmu kao firmu, ne znam koja je bolja prilika nego ovo ovdje. UVJERITE VI ONDA NAS I DAJTE PRAVE ARGUMENTE GDJE SE TO MOŽE BOLJE ULOŽITI!

J


Ratus,
bez obzira na sve " realnosti " – očekujem razine od XXX kn

Ja uz realnosti (bez navodnika) očekujem razine od xxxxx kn. Osim toga uskoro će i dokapitalizacija, uz ovakav investicijski ciklus, i ugovorne obaveze, ona je neminovnost.

[/quote]
Ja uz realnosti (bez navodnika) očekujem razine od xxxxx kn. Osim toga uskoro će i dokapitalizacija, uz ovakav investicijski ciklus, i ugovorne obaveze, ona je neminovnost.
[/quote]
I ja mislim da će uskoro dokapitalizacija, a to netko još bolje ‘predosjeća’ pa kupuje.
Osim toga, u predstojećem valu krize koji bi sredinom iduće godine mogao (mislim, blaže od drugih) ‘pogoditi’ i Hrvatsku pa će Vladi zatrebati ‘zlatna’ proračunska pričuva, a tu su tvrtke poput Luke Ploče…

Shvaćate li sami sebe suviše ozbiljno?



95% je neophodno za squeeze out. i onda dobije tvoje dionice po ponderiranoj srednjoj vrijednosti proteklih 6 mjeseci trgovine na zse koje de facto i nije bilo ili ju je rušio veliki.
dokap? hajd molim te… napravi dokap, napumpa cijenu, istovari se pa te nakon toga sruši sa svojim ogromnom udjelom.
to što je perspektivna i super (baš se dvoumim uletjeti ili ne) nije mi dovoljan argument.
velim, ne daje se dividenda, malen broj dionica u free float pa ti i to mogu uzeti, možeš imati tu dionicu i… i što?

molim te razuvjeri me, jer su ploče perspektivne jako, no uvijek gledam stvar prvo sa negativne strane.

1. Pogledaj malo vlasničku strukturu pa se zapitaj na koji način bi netko mogao skupiti 95%

LUKA PLOČE D.D./REDOVNE DIONICE LKPC-R-A

Vlasnik računa Stanje [%] Vrsta računa
1. HRVATSKI FOND ZA PRIVATIZACIJU 98.780 44,37 Osnovni račun
2. HZMO 37.493 16,84 Zast. račun
3. ZAGREBAČKA BANKA D.D. 12.430 5,58 Skrb. račun
4. RAIFFEISENBANK AUSTRIA D.D. ZAGREB 5.965 2,68 Skrb. račun
5. RAIFFEISENBANK AUSTRIA D.D. ZAGREB 3.130 1,41 Skrb. račun
6. PBZ D.D. 2.693 1,21 Skrb. račun
7. ZAGREBAČKA BANKA D.D. 1.798 0,81 Skrb. račun
8. SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D. 1.773 0,80 Skrb. račun
9. PBZ D.D./NOVA LJUBLJANSKA BANKA 1.196 0,54 Skrb. račun
10. HPB D.D. 1.110 0,50 Skrb. račun
Ukupno: 74,73
11. OSTALI DIONIČARI 25,27%

2. LKPC je od posebnog interesa za RH, stoga RH zadržava kontrolni paket
3. Dokapitalizacija če se provesti čim se stvore uvijeti
[/quote]
Dokupio jučer dokupio danas a čini mi se da sam pogodio .
Vidjet ćemo u ponedjeljak.
Žao mi je sto nisam upucao i ovih dodatnih 30% casha.
U narednih mjesec dana očekujem Bull kakvog još nismo vidjeli.
Nije druk nego samo moje razmišljanje a ako pogriješim magarac. [lol]
[/quote]
[lol]



Ratus,
bez obzira na sve " realnosti " – očekujem razine od XXX kn

Drago mi je da znaš gdje je dno.
Ajde pošalji mi na pm tako da se obogatim.
[lol]
[/quote]

Ne kažem da znam za " dno " ili da želim razine koje navodim , već izražavam svoja očekivanja .
Uostalom , u svakoj " neprilici " leži prilika , a sad ti ….
Hvala, laku noć

New Report

Close