LKPC (Luka Ploče d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska LKPC (Luka Ploče d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

@Caesar

Lijepo je kolegica Samby napisala, sada na burzi ponovo vlada strah, da se nebi propustio ovaj zeleni val! Psihologija odrađuje ponovo svoje! Svi koji su čekali sa strane s lovom sad je ponovo nemilice ubacuju u burzu, prošao ih je strah!Bar trenutno!
Fundamenti sad ne igraju nikakvu ulogu!

Novac je kisik burze!

@ golubv
O budućnosti imate malo u predviđanjima stručnjaka s EKONOMSKOG INSTITUTA, malo u predviđanjima CIA za BIH, malo u najavama štrajkova,itd.

najvažnije je da je ovaj rast cijelog tržišta prije svega potaknut DOBRIM vijestima iz RH, zar ne ?

p.s. kako napraviti promet LKPC 1.318.528,20 ( 15:05 ), ako nitko ne želi prodavati ???

Periculum in mora.

Cesare sinovac ako nisi cito evo brate malo prelistaj nove vjesti jos ako si preplatnik moces dublje vidit i prati kako leti ovi dana.
http://www.poslovni.hr/115203.aspx


@ golubv
O budućnosti imate malo u predviđanjima stručnjaka s EKONOMSKOG INSTITUTA, malo u predviđanjima CIA za BIH, malo u najavama štrajkova,itd.

najvažnije je da je ovaj rast cijelog tržišta prije svega potaknut DOBRIM vijestima iz RH, zar ne ?

p.s. kako napraviti promet LKPC 1.318.528,20 ( 15:05 ), ako nitko ne želi prodavati ???

Ekonomski institut
[lol] [lol] [lol] nema što nisu promašili od kad znam za sebe….

CIA [lol] [lol] [lol] pusta želja…..

Prijatelju nemoj tako crno gledati na budučnost [smiley]

Laži izmišljaju ljubomorni i nesposobni šire ih budale a vjeruju idioti!!!

Evo stoća svakome osim @ Caesaru koji je dobio topčinu zbog lošeg drukanja i zato što nije kupio kad je trebalo, Caesaru gledaj i plači kako raste [lol]

Ovaj tekst nije nagovor na kupnju ili prodaju dionica.


@ Stardust

Što se tiče vaše tvrdnje da vi znate kad sam ja kupovao, a kad nisam, na to se mogu samo nasmijati i reći da govorite neistinu kad to tvrdite .
To zaista ne možete ni pretpostavljati i smiono je ( može se reći i bezobrazno ) tvrditi takve stvari bez "a" od argumenta.

ako vi imate podatke kad sam i što sam kupovao slobodno ih postajte, a ako nemate onda smo s tom temom " moja kupnja/prodaja " završili.

p.s. Hvala što se brinete za moje zdravlje.

@ Stardust

vidim da ste sve naučili, a posebno osnovna pravila burze.

1. većina je uvijek u pravu ( npr. CROBEX oko 5000 ) i ta većina uvijek zarađuje !!!
2. prodavatelji nikad ne znaju što rade.

samo nastavite po tim pravilima i ne trebate se bojati, plus vam je zagarantiran.

btw. vidim da se ne sjećate, pa da vas podsjetim što sam pisao na vremena kad je dionica LKPC bila oko 600.

10.03.2009 zadnja cijena 715,00 kn str. 584 tu je bilo malo priče o tome da bi mogla cijena ponovo probiti 1.000,00 kn ( moj target tada 1.200,00, kad su drugi pričali o razinama oko 600 kn )

Danas, iako je primjetan optimizam na burzi, ponovo ću se složiti s mišljenjem Ekonomskog instituta da nas čeka teško razdoblje.
Brojevi, odnosno pad prometa govore same za sebe, kao i podaci o stanju (npr. NEZAPOSLENOST ) u BiH.

Pozdrav,

p.s. Odlična je stvar što će i ovaj post ostati zapisan, kao i taj iz ožujka 2009, pa ćemo za nekoliko dana, tjedana, mjeseci vidjeti što sam danas napisao.

Periculum in mora.

5. svibanj 2009.| Snježana Vujisić Sardelić
Luka Ploče dobila koncesiju i ostvarila uvjet za zajam
Kreditom od 116,6 milijuna dolara planiraju se povećati kapaciteti i promet luke
Lučka uprava Luke Ploče i Luka Ploče d.d. uz superviziju Svjetske banke zaključile su krajem prošlog tjedna pregovore o novom koncesijskom ugovoru na 32 godine na temelju kojeg će Lučka uprava kao investitor i davatelj koncesije i Luka Ploče kao društvo koje obavlja lučke djelatnosti u sljedećim godinama povećati kapacitete i transportnu povezanost luke.
Luka Ploče sprema se za velik projekt Taj će projekt financirati Svjetska banka koja je krajem ožujka Lučkoj upravi odobrila kredit od 116,6 milijuna američkih dolara, ali se za puštanje sredstava čekao novi koncesijski ugovor jer je on pretpostavka za kretanje u projekt kojem je krajnji cilj povećanje prometa u luci. Riječ je o faznom ugovoru (više faza) tijekom kojeg obje strane imaju određenih investicijskih obveza. Primjerice, Lučka uprava da obavi pripremne infrastrukturne radove na gatovima, a luka da nabavi opremu za širenje lučkih djelatnosti na postojećem terminala. Ovisno o povećanju prometa ući će se i u gradnju novih sadržaja, pa tako i proširenje kontejnerskog terminala. Ako se ispune sve obveze iz prethodnih faza, Luci Ploče povećat će se i broj godina na koje joj je odobrena koncesija. Pravni savjetnik Luke Ploče u ovom poslu bilo je odvjetničko društvo Divjak, Topić & Bahtijarević, a Lučke uprave odvjetnički ured Danijele Božić te Crhistiaan von Krimpen. Inače, prema kreditu koji je odobrila Svjetska banka, plan je do 2010. povećati promet u Luci Ploče, na 7,2 milijuna tona, dok bi se kapaciteti trebali povećati sa tri na 8,9 milijuna tona. Također je isplanirana gradnja novog "bulk cargo" terminala, te obnova i poboljšanje transportne infrastrukture luke, kao što su pristupne ceste, željeznička infrastruktura te vodovodne infrastrukture. Planirana je i gradnja suvremene kompjuterizacije rada luke kroz povezivanje svih sudionika lučkog prometa od brodarskih agenata, željeznice, cestovnih prometnika i carinskih službi. Prema podacima o poslovanju luke u 2008. promet robe je dosegao 5,142 milijuna tona, što je povećanje od 22 posto u odnosu na 2007. godinu. Najveći porast (30 posto) ostvaren je u prometu rasutih tereta (ugljen, petrol koks, glinica i koks). Na rasute terete otpada 78 posto ukupnog prometa luke, što uključuje prekrcaj ugljena za talijanske termoelektrane, petrol koksa za splitski Dalmacijacement, te tranzitni teret za glavne klijente luke u BiH (Arcelor Mittal Zenica, GIKIL Lukavac, Birač Zvornik i Aluminij Mostar). Kontejnerski promet je u odnosu na 2007. porastao 20 posto dosegavši 35.000 TEU.

nije caesar lud,čovjek razmišlja logično..samo što burza ima neku svoju logiku..kao što sam rekao,mogući su i lagani padovi,ali generalno gledajući-burza ide prema gore-step by step…ipak sam ja danas digao svojih 11% ostvarenih u par dana,jer me iskustvo učilo da je bolje vrabac u ruci nego golub na grani….puno mi je puta taj isti golub odletio,e pa sada nije…


nije caesar lud,čovjek razmišlja logično..samo što burza ima neku svoju logiku..kao što sam rekao,mogući su i lagani padovi,ali generalno gledajući-burza ide prema gore-step by step…ipak sam ja danas digao svojih 11% ostvarenih u par dana,jer me iskustvo učilo da je bolje vrabac u ruci nego golub na grani….puno mi je puta taj isti golub odletio,e pa sada nije…

Kako znaš za goluba [rolleyes] Kolko ja kužim tvoj post tebi je u ruci ostao vrabac,znači postoje sve šanse da ti golub i ovaj put odleprša [lol]

Laži izmišljaju ljubomorni i nesposobni šire ih budale a vjeruju idioti!!!

Ja svatam da pri jakom rastu dodje i dijo korekcije, ali zar ne svatate o cemu se ovdje radi, koncesija je dosla,a sada sljedi ispunjenje uvjeta za realizaciju,pa znate li citati————————————Riječ je o faznom ugovoru (više faza) tijekom kojeg obje strane imaju određenih investicijskih obveza. Primjerice, Lučka uprava da obavi pripremne infrastrukturne radove na gatovima, a luka da nabavi opremu za širenje lučkih djelatnosti na postojećem terminala. A sta mislite kako ce luka da nabavi opremu dizalice itd itd, pa jedina mogucnost je dokapitalizacija, a ona moze banut svakog casa, mene ne zanima jeli danas cjena 1100,1200,1300,1500 itd itd,zato ne trejdam na ovoj dionici,niti me zanima sto CAESAR prica o padu prometa, a sad adijo i mirno more vam zelim.

Kak se sad osječaju ovi kaj su prodali danas po 1020??? [rolleyes] Dajte ljudi malo pročitajte temu LKPC dvije godine unazad [pray].Možda shvatite o čemu se tu radi.

Laži izmišljaju ljubomorni i nesposobni šire ih budale a vjeruju idioti!!!

Buy and hold, eh kad danas nitko više nikog ne sluša [lol]

Ovaj tekst nije nagovor na kupnju ili prodaju dionica.

Ovdje kao da se sprema potop, nesto tu ne stima. Ask je dosta jak.

Trejderi očekuju pad [lol] [lol] Bilo bi bolje da malo prouče materiju. [smiley]

Laži izmišljaju ljubomorni i nesposobni šire ih budale a vjeruju idioti!!!

EVO MALO O "MATERIJI "

autorica ovog teksta u PD nije ulazila u prognoze hoće li se zacrtani planovi ostvariti ( što je vrlo profesionalno ), već je napisala tekst koristeći dostupne informacije.

Druga je priča hoće li se ostvariti sve što je planirano u planovima Svjetske banke.
npr.
" Inače, prema kreditu koji je odobrila Svjetska banka, plan je do 2010. povećati promet u Luci Ploče, na 7,2 milijuna tona, dok bi se kapaciteti trebali povećati sa tri na 8,9 milijuna tona."

Ja osobno ne vjerujem da će se " prema PLANU Svjetske banke " promet povećati na 7.2 milijuna tona do 2010.

Naime, prema podacima o poslovanju LKPC u 2009. promet LKPC u prva četiri mjeseca ove godine je 946.838 tona.( op.a. pad prometa cca. 44 % u odnosu na prva četiri mjeseca 2008. godine)
Kako su za nama već 4 mjeseca ove godine u kojima je ostvaren promet 946.838 tona, prema očekivanjima Svjetske Banke promet LKPC u ovih preostalih osam mjeseci ove godine trebao bi biti 6,25 milijuna tona ili 781.645 tona mjesečno, da bi se ostvario taj plan.

Svi znamo da je to u ovoj godini nemoguća misija.

" Na rasute terete otpada 78 posto ukupnog prometa luke, što uključuje prekrcaj ugljena za talijanske termoelektrane, petrol koksa za splitski Dalmacijacement, te tranzitni teret za glavne klijente luke u BiH (Arcelor Mittal Zenica, GIKIL Lukavac, Birač Zvornik i Aluminij Mostar)."

Mislim da svi znamo kakvo je trenutno stanje u navedenim tvrtkama.
To se najbolje vidi iz ovogodišnjeg prometa LKPC, a koga zanimaju potankosti može bez problema pronaći informacije o njihovom poslovanju u ovoj godini.

Pozdrav,

Periculum in mora.

New Report

Close