LKPC (Luka Ploče d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska LKPC (Luka Ploče d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Promet preko luke Ploče u prvom kvartalu 2022. godine iznosi gotovo 1,3 milijuna tona što je porast od 63 posto u odnosu na isto razdoblje prethodne godine kada je ostvaren promet 780.564 tona, objavljeno je na  Zagrebačkoj burzi.
Prihodi od prodaje lučkih usluga iznose gotovo 52 milijuna kuna, što je porast od 64,5 posto u odnosu na isto razdoblje prethodne godine (2021: 31,5 milijuna kuna), dok prihod od prodaje roba iznosi 131,8 milijuna kuna te je 286 posto veći u odnosu na isto
razdoblje prethodne godine (2021: 34,1 milijun kuna).
Poslovni rashodi iznose 160 milijuna kuna (2021: 58 milijuna kuna). Od toga se nešto više od 130 milijuna kuna odnosi na trošak prodane robe (2021: 33,5 milijuna kuna).
Operativni troškovi bez troškova prodane robe su za 23 posto veći u odnosu na isto
razdoblje prethodne godine.
EBITDA marža bez trgovine za period I-III iznosi 42 posto dok je u 2021. godini za isti
period iznosila 24 posto.
Neto dobitak Luka Ploče d.d. prije poreza iznosi gotovo 18,7 milijuna kuna, dok je u istom periodu prošle godine iznosio 4,2 milijuna kuna.


Luka Ploče d.d. zapošljava 374 djelatnika, a taj je broj u istom prošlogodišnjem periodu bio 425.


Grupa Luka Ploče koju čine: Luka Ploče d.d., Pomorski servis Luka Ploče d.o.o., Luka šped
d.o.o i Pločanska plovidba d.o.o, ostvarila je u prvom kvartalu ove godine neto dobit od 19 milijuna kuna, što je značajno više nego u istom periodu prošle godine kada je neto dobit bila 4,5 milijuna kuna.


Grupa Luka Ploče zapošljava 453 djelatnika, dok je taj broj u isto vrijem lani bio 497.

Žao mi je što mi nije prošla fotka iz luke da vidite količine aluminija . Ugljen i żaljezo ne treba posebno naglašavat.

odlično izvješće i odlično je što se konstantno vrte 200 metraši.

Luka je u ozbiljnom zamahu a ovo je izgleda tek zagrijavanje. Ne prodavati ppd-u.

Treba ipak baciti akcenat na izbore u listopadu koji su nelegitimni..ako ne bude po volji nekome moguce je da će se BIH raspasti..inače luka radi odlično za sada..svake pohvale upravi💪

Od dividende ove godine ništa…

Pod točkom 3. dnevnog reda Uprava i Nadzorni odbor predlažu Glavnoj skupštini donošenje sljedeće odluke:

1. Utvrđuje se da je Luka Ploče d.d. u godini koja je završila 31.12.2021. godine ostvarila dobit u iznosu od 27.581.421 kuna.

2. Ostvarena dobit Luke Ploče d.d. utvrđena u točki 1. ove Odluke raspoređuje se u zadržanu dobit

https://seebiz.eu/tvrtke/mostarski-aluminij-ulazi-u-automobilski-sektor/275382

Moglo bi ponestati kapaciteta… Najave su da ce roba iz ukrajine kamionima za Rijeku i Ploce pa dalje brodovima… Rumunjska zatrpana poslom…

BIH uopce nije izglasao proračun🤣😅meni je potpuno nejasno kako ta država funkcioniše🤣😅kako će se održat izbori kad se sredstva za izbore izdvajaju iz proračuna a proračun nije uopce usvojen?Glavni problem za lkpc je vrlo vjerovatna mogućnost raspada BIH🙈

Livaja jesi to ti? Bih ce propasti onda kada to netko drugi odluci. Proracun je nebitna stavka jer je to sve umjetno. Sve ide svojim tokom 5c se gradi punom parom a vas ne brine proracun nego da ppd preuzme luku zabadava… No pasaran

BabaLuji, 08.05.2022. u 11:20

https://seebiz.eu/tvrtke/mostarski-aluminij-ulazi-u-automobilski-sektor/275382

Moglo bi ponestati kapaciteta… Najave su da ce roba iz ukrajine kamionima za Rijeku i Ploce pa dalje brodovima… Rumunjska zatrpana poslom…

 

ovo su fantastične vijesti i potvrda svega onoga što se može primjetiti u luci.

Zanimljivo kako je fićfirić javno plakao kad su bili problemi s Aluminijem, a sad kad se stvari okreću u drugom smjeru nema ni spomena.
Ne odgovara nadređenima koji se nisu dokopali dovoljnog udjela u luci.
U duhu toga nastoje još ne isplaćivati dividendu, a i makli su nformacije o količinama tereta koji prolazi kroz luku.

Luka je po svemu što se vidi tek u početku velikog zamaha, a veseli što su se mali dioničari pokazali vrlo žilavi. Kako kod mućkog pokušaja preuzimanja, tako i nakon toga. U protekloj godini udjel im se smanjio za svega 0,43%.
22,61% je i dalje respektabilna brojka.

 

Ovdje se moze vidjeti da dolasci ne opadaju, posto luka ne moze vise prikazati broj brodova. Toliko je naprosto velik broj brodova da to nemogu popratiti.

https://www.marinetraffic.com/en/ais/details/ports/11032?name=PLOCE&country=Croatia

Mislim da ce se skidati rekordi od 2021.pa na dalje…

Malo sam se raspitao zasto ne dijele dividendu..Navodno da su dizalice na obali 5 toliko stare i trošne da će morat kupiti još jednu noviju ako ne i novu..a treba im novac za uloziti u nova skladišta za generalni teret..da istina..posla za sada ima dosta..čak im fali ljudi pa zapošljavaju jos 30 djelatnika

https://seebiz.eu/trzista/izvoz-ukrajinskih-zitarica-u-afriku-moguc-i-preko-hrvatskih-luka-na-jadranu/276208

Moglo bi biti i ovdje veselja ruska luka vozi ukrajinsko zito 🙃📈

https://dubrovacki.slobodnadalmacija.hr/dubrovnik/zupanija/neretva/iako-je-europska-unija-pocetkom-travnja-zabranila-uvoz-ugljena-iz-rusije-brodom-koji-plovi-pod-ruskom-zastavom-u-luku-ploce-stiglo-tisuce-tona-ugljena-evo-sto-je-posrijedi-i-kome-je-teret-namijenjen-1196202

Lako sto rade i zaradjuju mene brine sto cijena to ne prati… Vratite luku na 1000 kn

Izvjesce ce opet biti brutala, s obzirom na dolazak brodova sa ugljenom i prijevoz starog zeljeza, Al Mostar koji je u punom pogonu, naftne terminale i kontejnere… marine traffic kaze rade punim kapacitetom. Najveci problem su mirovinski fondovi koje nije briga kao i u slucaju svih ostalih dionica gdje ulazu. Ulazu tudji novac tako da korumpiranost i neodgovornost je njihov moto. Ne bore se za dividendu a ovi slazu novce na racune. Sramota su ti uhljebi koji se bore samo za svoje fotelje bez ikakvog nadzora… Simbioza uzasnog vlasnika i jos gorih fond nesposobnjakovica…

Što bi rekao Buffet: “kad investiraš u neku firmu, moraš gledat gdje bi ona mogla bit za nekih 5 do 10 godina..”
Luka Ploče nakon svih investicija i s kapacitetima koji još nisu dostignuti je tu po meni u izvrsnoj poziciji. Kao što kažeš po prometu se vidi da se stvari razvijaju jako dobro.
Neki dan sam bio u luci i sve je krcato alumijem i ugljenom.
Moja je procjena da će ova godina taknut 5 milijuna tona ako se ovako nastavi, a to je rast od preko 20% u odnosu na ’21 koja je već bila jaka.
Imamo pretedente koji se žele dočepat većinskog udjela pod svaku cijenu, iako se javno već hvale da su vlasnici. Ma daj..?!
U fondovima su uglavnom bezkaratkerni klimavci koji na sjednicama uglavnom šute pa se umjesto njih javljaju investitori aktivisti. Svaka čast!
Svejedno ova luka ima stratešku važnost i da se neki fond samo tako iskrca mislim da bi se tu našlo mesa za Uskok (na kontaminiranu Hanfu ne računam). Iskreno po meni tu već ima temelja za istrage.

U svakom slučaju ne prodavati, a onaj tko se igra s fiktivnim prometima i pretakanjima, samo naprijed…

sparky, 22.06.2022. u 13:47

Što bi rekao Buffet: “kad investiraš u neku firmu, moraš gledati gdje bi ona mogla biti za nekih 5 do 10 godina..” Luka Ploče nakon svih investicija je kapacitetima koji još nisu dostignuti tu po meni u izvrsnoj poziciji. Kao što kažeš po prometu se vidi da se stvari razvijaju jako dobro.
Neki dan sam bio u luci i sve je krcato alumijem i ugljenom.
Moja je procjena da će ova godina trajati 5 milijuna tona ako se ovako nastavi, a to je rast od preko 20% u odnosu na ’21. koja je već bila jaka.
Imamo pretedente koji se žele dočepat većinskog udjela pod svaku cijenu, iako su javno već hvale da su vlasnici. Ma daj..?!
U fondovima su uglavnom bezkaratkerni klimavci koji na sjednicama uglavnom šute pa se umjesto njih javljaju investitori aktivisti. Svaka čast!
Svejedno ova luka ima stratešku važnost i da se neki fond samo tako iskrca mislim da bi se tu našlo mesa za Uskok (na kontaminiranoj Hanfu ne računam). Iskreno po meni tu već ima temelj za istragu.

U svakom slučaju ne prodavati, a onaj tko se igra s fiktivnim prometima i pretakanjima, samo naprijed…

Luka je odlicna kao kompanija, radi odlican posao cak investicije povecanje kapaciteta i sve ostalo sto je odrađeno ne od ovih vlasnika nego od strane drzave preko lucke uprave je strateski odlican i vazan posao koji je dat na koncesiju luci ploce. Međutim, svjedocimo jako losem odnosu tzv.macehinskom ovog vlasnika u svim svojim investicijama, ne transparentnost i kupnja za badava svih kompanija kako bi sebi priskrbio izvanrednu materijalnu dobit. Balkanski pristup obezvrjeđivanja i kupnje kumrovacka skola, nisu vidjeli skole totalno kafanski pristup. Ova trgovina je rezirana sigurno od istih i slicnih kako bi napravili nekakav prosjek od 600 pa dali nekakvu novu ponudu o preuzimanju. Mozda tu ima sitnih trejdera i drugo nista. Krivi pristup u upravljanju velika 0 uz podrsku vlasti preko fondova. Niti nude realnu cijenu za otkup, niti divku, niti zele dionicare samo grabit i krast. Pa samo ovo iskljucenje prikaza brodova sve govori. Vecina dionicara su radnici koji i nisu na burzi niti prate to previse.

New Report

Close