LKPC (Luka Ploče d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska LKPC (Luka Ploče d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Zasad je rast prometa u ovoj godini u odnosu na prošlu preko 40%..a pozitivno je to što im fali 13% do 51%😂😂

alt666, 28.02.2021. u 17:11

Zasad je rast prometa u ovoj godini u odnosu na prošlu preko 40%..a pozitivno je to što im fali 13% do 51%😂😂

išao sam bacit oko na rekordnu 2008. godinu kad su pretovarili 5,1 milijuna tona tereta.  Zarada po dionici je bila 123 kn. To bi po današnjoj cijeni imalo P/E od 3,2.

Kako sam čitao tvoj monitoring brodova nebi me iznenadilo da se rekord uskoro sruši, a onda bi bio red i da to poprate financije.

 

Usput Pavlović je na oproštaju prije 2 godine govorio da očekuje promete od 6-7 milijuna tona u vrlo skoroj perspektivi i da bi bio red da se dio dobiti svih ovih godina vrati dioničarima. Šteta što se tog nije sjetio za mandata.

 

Od iduce godine počinje Aluminij opet sa pravom proizvodnjom..a Zenica je napravila remont Visoke peći..potrefit ce  se i propast rudnika u Bih ide na ruku lkpc..također Kinezi potražuju velike količine čelika i željeza za Pelješki most a bitno je i to da je Bih dobila sredstva za nastavak izgradnje koridora Vc..Pratim samo rasute terete..zasad su na 500 000 tona u 2 mjeseca..dakle ako se nastavi ovakav tempo do kraja godine bi se prebacilo 3 milijuna tona rasutih tereta..a ako znamo da rasuti tereti čine 2/3 cjelokupnog prometa onda bi mogli doci do cifre od 4.5 milijuna tona godišnje što bi bio 2 najbolji rezultat u povijesti..ali 2008 je radilo u luci 1000 ljudi a sad ih radi 500..tako da bi neto dobit trebala biti najveca otkad posluje luka..ako se nastavi promet ovakvim tempom..zaduženost je niska..cca 36% u odnosu na kapital..a kad se poveca kapital onda i ista razina zadzluženosti bude još niža u postotku. s obzirom da se radi o dugoročnim obvezama..

1 transakcija  1728 dionica milion i kusur kuna , bez da je trepnuo

apatero1, 01.03.2021. u 13:09

1 transakcija  1728 dionica milion i kusur kuna , bez da je trepnuo

Hpb fond izasao… skupljaju jeftino, stari lisac. Trebat ce veliki prodat za 51% onda bi moglo bit boljih izvjesca a i divke. Ovako im odgovara jeftino kupovati…


0,64

Nije nego Agram Invest im je prodao izgleda..Sada imaju 38,38%..Mogu se dočepat 51% jedino uz pomoc az profita..ali oni su kupovali masovno na burzi po 700 kn..tako da mi ovdje situacija sliči onoj što se desila na Krašu..Mislim da ce ove godine pokušatii doci do 51% pošto-poto

BabaLuji, 01.03.2021. u 14:25

 





apatero1, 01.03.2021. u 13:09



 

1 transakcija  1728 dionica milion i kusur kuna , bez da je trepnuo

 



 

Hpb fond izasao… skupljaju jeftino, stari lisac. Trebat ce veliki prodat za 51% onda bi moglo bit boljih izvjesca a i divke. Ovako im odgovara jeftino kupovati…


0,64


 

 

HPB?!  Što nije Agram invest?  Oni su imali taman toliko.

Dogovorena transakcija. Ima PPD tu svojih satelita bez brige. Drago mi je najviše da se mali nisu dali prilikom zadnje ponude za preuzimanje.

 

 

Da..paradox je..ali mali ulagači koji drže cca 6-7% ce odlučit..ja poznajem vecinu..niko im ne želi prodati dionice ispod 800 kn..a i az profit je skupljao po 700..ne vjerujem da bi i oni pristali na cijenu manju od 800 kn..ali i da preuzmu tih 10 ak posto i po 900 kn…opet su realitivno jeftino došli do vlasničkog udjela..Ne zaboravimo da im je u amanet ostavljeno 100 ak milja kuna..praktički su besplatno dobili luku koja je od izuzetnog strateškog položaja..a stoje bolje od luke Rijeka 4 puta..njih je gore srušio Koper i Trst..a Luka Ploče nema uopce pravu konkurenciju s obzirom da su to ulazna vrata koja ce ici sve do Kaljingrada..To je krajnja točka koridora Vc..amen

alt666, 01.03.2021. u 15:53

Da..paradox je..ali mali ulagači koji drže cca 6-7% ce odlučit..ja poznajem vecinu..niko im ne želi prodati dionice ispod 800 kn..a i az profit je skupljao po 700..ne vjerujem da bi i oni pristali na cijenu manju od 800 kn..ali i da preuzmu tih 10 ak posto i po 900 kn…opet su realitivno jeftino došli do vlasničkog udjela..Ne zaboravimo da im je u amanet ostavljeno 100 ak milja kuna..praktički su besplatno dobili luku koja je od izuzetnog strateškog položaja..a stoje bolje od luke Rijeka 4 puta..njih je gore srušio Koper i Trst..a Luka Ploče nema uopce pravu konkurenciju s obzirom da su to ulazna vrata koja ce ici sve do Kaljingrada..To je krajnja točka koridora Vc..amen

Slazem se. Radnici su kupovali po 400 tako da nece sigurno davat ispod 700-1000 jer su ovi prije prodavali od 1500 do 4000… ima tu emocija a nikome bas i ne gori da ce dat ispod cijene. Radije ce ih drzat do smrti nego “poklonit”. Bit ce zanimljivo u svakom slucaju. 5c ugljen svasta nesto… gore razdoblje od proteklog sigurno nemoze bit

Izračunao sam..ovi što su placali dionice na rate..ispada da su ih platili cca 480 kn prosjek..mirovinci B su placali po 850..az profit po 700..a enna po 400..ja po 380..😂😂😂

alt666, 01.03.2021. u 17:01

Izračunao sam..ovi što su placali dionice na rate..ispada da su ih platili cca 480 kn prosjek..mirovinci B su placali po 850..az profit po 700..a enna po 400..ja po 380..😂😂😂

Mirovinci nisu relevantni kada trose tuđi novac kao i kod agrokora. Spalionica novca. Dobar ulaz jer je najgore za luku proslo, rjesit ce se viska radnika ugljen dolazi, koridor se gradi. Ma da i povuku dionice sa burze izvlacit ce novce kroz divku kao i kod pevexa. Bit ce to dobro…

alt666, 01.03.2021. u 15:11

Nije nego Agram Invest im je prodao izgleda..Sada imaju 38,38%..Mogu se dočepat 51% jedino uz pomoc az profita..ali oni su kupovali masovno na burzi po 700 kn..tako da mi ovdje situacija sliči onoj što se desila na Krašu..Mislim da ce ove godine pokušatii doci do 51% pošto-poto

Da agram istina… ma i tu su nedavno te pretumbacije radili sa ovima iz supljeg u prazno. Neznam sto se cigane za kupnju mogu skupit do 51% isto za male novce. Valjda nezna drugacije. Neka odrijesi kesu i bude gospodin a ne pjacar. Na krasu se vidilo da je saranovic veliki gospodin a mesarko je to mislio kao i ovaj za nista kupiti.

alt666, 01.03.2021. u 15:53

Da..paradox je..ali mali ulagači koji drže cca 6-7% ce odlučit..ja poznajem vecinu..niko im ne želi prodati dionice ispod 800 kn..a i az profit je skupljao po 700..ne vjerujem da bi i oni pristali na cijenu manju od 800 kn..ali i da preuzmu tih 10 ak posto i po 900 kn…opet su realitivno jeftino došli do vlasničkog udjela..Ne zaboravimo da im je u amanet ostavljeno 100 ak milja kuna..praktički su besplatno dobili luku koja je od izuzetnog strateškog položaja..a stoje bolje od luke Rijeka 4 puta..njih je gore srušio Koper i Trst..a Luka Ploče nema uopce pravu konkurenciju s obzirom da su to ulazna vrata koja ce ici sve do Kaljingrada..To je krajnja točka koridora Vc..amen

 

Po ovome se čini da je malih puno više. Mirovincima ne vjerujem. Oni omlaćuju lovon koja nije njihova i radit će po diktatu ako ih netko iz vrha stisne. PPD nije ovdje baš ušao na način kako su i mali kupovali, a onda su preko radničkog vijeća još lobirali da im se dijeli ispod cijene.

Usput, iako je inflacija također doprinijela tome, prihodi su u 2020 već iznad onih u 2008.

 

Samo logirani korisnici mogu vidjeti privitke.

Da..Mali dioničari su im trn u oku,vjerovatno sa svima ostalima imaju deal..ali nemaju deal sa game stoperima.Čak i da žele pokupiti sve dionice od fondova ne mogu napraviti squezze out jer ne mogu doći do 95% ni pomoću trikova..Doduše mogu doći do 95% ako dignu cijenu na 2000 kn..Mislim da im za 51% treba cijena oko 800 kn,a za squzze out bi im trebala cijena od 1500-2000 kn..Mislim da B mirovinci imaju s njima ugovor kao i u slučaju luke Rijeka,da im predaju dionice moraju isplatiti po točno određenoj cijeni,a ako su kupovali po 850 onda bi logično bilo iskrcavanje na 1000,ali opet su im mali dioničari ključni.Mislim da im u ovom slučaju nije bit ići na squezze out jer je to nemoguća misija,ali im je vrlo bitno steći 51% do isteka kolektivnog ugovora,a to je srpanj ove godine,tada bi imali potpunu kontrolu nad firmom..a i više se ne može sakrivat neto dobit,eventualno mogu još prikrit prvi kvartal ove godine,isplatom otpremnina i vraćanjem kredita,ali evidentno je da promet rapidno raste,a s njim i prihodi,to se više ne može sakriti…

alt666, 02.03.2021. u 06:07

Da..Mali dioničari su im trn u oku,vjerovatno sa svima ostalima imaju deal..ali nemaju deal sa game stoperima.Čak i da žele pokupiti sve dionice od fondova ne mogu napraviti squezze out jer ne mogu doći do 95% ni pomoću trikova..Doduše mogu doći do 95% ako dignu cijenu na 2000 kn..Mislim da im za 51% treba cijena oko 800 kn,a za squzze out bi im trebala cijena od 1500-2000 kn..Mislim da B mirovinci imaju s njima ugovor kao i u slučaju luke Rijeka,da im predaju dionice moraju isplatiti po točno određenoj cijeni,a ako su kupovali po 850 onda bi logično bilo iskrcavanje na 1000,ali opet su im mali dioničari ključni.Mislim da im u ovom slučaju nije bit ići na squezze out jer je to nemoguća misija,ali im je vrlo bitno steći 51% do isteka kolektivnog ugovora,a to je srpanj ove godine,tada bi imali potpunu kontrolu nad firmom..a i više se ne može sakrivat neto dobit,eventualno mogu još prikrit prvi kvartal ove godine,isplatom otpremnina i vraćanjem kredita,ali evidentno je da promet rapidno raste,a s njim i prihodi,to se više ne može sakriti…

Svega toga sam i ja svjestan. Bilo bi lijepo da kineski kapital namirise luku pa im pomuti planove. Zapalio bi sve svoje papirice da to dozivim 😂😂

New Report

Close