LKPC (Luka Ploče d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska LKPC (Luka Ploče d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Čisto za info, Energia naturalis je samo prošle godine imala 188 milijuna kuna brutto dobiti, a PPD 303 milijuna. PPD ima godišnje prihode 50% veće od Adrisa.
Ne treba njima dividenda od Peveca za ovakvo smješno preuzimanje.
Ovdje je samo pitanje kako će se postavit država.

Sve se tu vrti oko HNS-A i gospodina Vrdoljaka, on vam je ovdje izbuljeni sentarfor, kako ovdje tako i u Petrokemiji,, ja sam ulagao novce prateći tog gospodina, i vjerujući da će polučiti dobre rezultate…

koliko god ponude,bit će jeftino,jer ne bi je oni uzimali da je skupo..casha ima za isplatu 300 kuna dividende..ne treba više ništa govoriti..a cilj im je Aluminij prebacit na plin..to bi bio potrošač ala petrokemija

Pruga do luke Ploče uz uvijet da se bitnije poveća promet tereta

ŽELJEZNICOM PLOČE POVEZATI SA EUROPOM? Budućnost hrvatskih željeznica u španjolskim je rukama


Čisto za info, Energia naturalis je samo prošle godine imala 188 milijuna kuna brutto dobiti, a PPD 303 milijuna. PPD ima godišnje prihode 50% veće od Adrisa.
Ne treba njima dividenda od Peveca za ovakvo smješno preuzimanje.
Ovdje je samo pitanje kako će se postavit država.

Kod ove ekipe možete očekivati sva nama, ništa vama kao kod Pevecu. Da su korektni ne bi kupili LP trgovinu za cca 8.000.000 kn a prodali za višestruko više VTTI-ju. Ne, ne, nije to mogla odraditi Lkpc, za to im je trebao posrednik tj. manjinski dioničar uz blagoslov sv. Pavlovića preko VTTI -a i malteških osnivača.
Čine od sviju nas ovce!

Ma bravo tek sam sad vidio ovo.
Samo cu ti rec lose slazes kockice i objasnit cu ti jednog dana zasto.
Hint: nije Enna sama u pevecu


U Pevecu su isplatili da bi mogli preuzimati LKPC. Sad je to valjda jasno. Nisam baš siguran da će ovdje tako brzo nešto isplaćivati, a nisam siguran da će isplaćivati ni u Pevecu osim ako će im trebati za nove akvizicijske i druge aktivnosti. Naravno, to ne mogu znati, samo slažem "kockice"…

Mogu isplatiti dividendu, iako zadržane dobiti nemaju toliko kao likvidnosti, no ne mislim da je ovdje ta igra aktualna. Iako, možda se rukovode prizemnim porivima pa zaista odluče lovu koju se nekoć unijeli mirovinci "iznijeti van" i pospremiti na sigurno. Onog kapetana koji je donedavno vodio luku trebalo bi kazeneno goniti zbog ovakvog pogodovanja i "predaje Luke" u ruke jednog investitora. Mislim da u ENNA-i paralelno igraju na integriranje Luke Ploče u svoju mnogo veću investiciju na prostoru lučke uprave, a koja se odnosi na ukapljeni naftni plin. Žele očito ovladati tim prostorom, a obzirom da se radi i defacto glavnoj luci za izvozno-uvozne poslove za prostor BiH, vjerojatno imaju i širu političku podršku za to što rade, dakle ne samo HNS-a nego i vladajućih. zato mi priča o brzoj isplati… "i prizemnim porivima" ne drži vodu. Defacto će oni za malenu investiciju, kontrolirati mnogo veće poslovanje i raspoloživi iznos novca na računu LKPC preko svog NO-a i uprave. Za takvu kontrolu nije potrebna nikakva dividenda.

TKO VRIJEDI LETI TKO LETI VRIJEDI TKO NE LETI NE VRIJEDI

evo s ovim dečkima vi tikve sadite – pevec jednako lkpc

velim,ogroman jeturijednost, ove ajkule samo krupnu ribu love ali je bome i rizik veliki – katalog svinjarija je frapantan i nepresušan

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...

150 milja na računu,i još 50 milja se očekuje ove godine kao odšteta od kompanije koja je sa brodom uništila obalu za pretovar tekućih tereta..para ko peska..zna li itko zašto još nisu objavili cijenu ponude?mislim da su trebali već izaći sa konkretnom cijenom..nije valjda na aztn u zapelo?


150 milja na računu,i još 50 milja se očekuje ove godine kao odšteta od kompanije koja je sa brodom uništila obalu za pretovar tekućih tereta..para ko peska..zna li itko zašto još nisu objavili cijenu ponude?mislim da su trebali već izaći sa konkretnom cijenom..nije valjda na aztn u zapelo?

Procedura je malo dugotrajnija – u roku od 30 dana od nastanka obveze za preuzimanje, preuzimatelj je dužan dostaviti HANFI zahtjev sa svim podacima (uključujući i cijenu) a nakon toga HANFA je u roku od 14 dana dužna dostaviti Rješenje.
Rok se dodatno produžava ukoliko se traži suglasnost AZTN-a


150 milja na računu,i još 50 milja se očekuje ove godine kao odšteta od kompanije koja je sa brodom uništila obalu za pretovar tekućih tereta..para ko peska..zna li itko zašto još nisu objavili cijenu ponude?mislim da su trebali već izaći sa konkretnom cijenom..nije valjda na aztn u zapelo?

50mil.odštete? pa što je taj sve tamo porušio, na slikama nije djelovalo tako strašno

ako je šteta 50 milja kako kolega piše, bit će da je lik sravnio sa zemljom i potopio sve što se tamo nalazilo
p.s. jedino ne vidim kako će lkpc na tome zaraditi jer ako su platili radove, samo će naplatiti troškove popravka

na ignore: retard "nabiduasku", plankovic, tizian, pific, barbosa....

Tako se priča u kuloarima..valjda ih i tuže za obustavu prometa+ nanesena materijalna šteta..mada i meni zvuči previše..hvala na pojašnjenju.. treba biti strpljiv..malo su se zaletili najavivši dividendu..i pomogli mi u odluci hoću li im prodat ili ne..

Pevec je dao 60kn mogli bi oni za inat dati 70kn dividende,pišem bezveze, ali si mislim pa nek im pokažu zube..

I Chuck Norris vozi Dajca!! Tko vozi Dajca ima krupna jajca!! Nebojše=Ne boj se ! Ne valja li ga,ne valja, dok ne kroči Nebojse!



150 milja na računu,i još 50 milja se očekuje ove godine kao odšteta od kompanije koja je sa brodom uništila obalu za pretovar tekućih tereta..para ko peska..zna li itko zašto još nisu objavili cijenu ponude?mislim da su trebali već izaći sa konkretnom cijenom..nije valjda na aztn u zapelo?

50mil.odštete? pa što je taj sve tamo porušio, na slikama nije djelovalo tako strašno
[/quote]

Porušio je imovinu Lučke uprave Ploče koja popravak i plaća (i koja će te novce na sudu pokušati naplatiti od osiguranja broda koji je privez i oštetio). Luka Ploče d.d. može jedino potraživati izgubljene prihode u vremenu u kojem je privez bio zatvoren (3 mjeseca).

E sad, ako netko zaista vjeruje da Luka Ploče d.d. na privezu tekućih tereta može imati 50 milijuna kuna izgubljenih prihoda, onda neka opali po kupnji … Uz to, sav izgubljeni prihod treba dokazati i pred osiguranjem broda i pred sucem trgovačkog suda (ako osiguranje broda ne bude imalo pravo presudu našeg trgovačkog suda osporavati i van Hrvatske) i to bi ipak trebale biti prilično rigorozne provjere (kakve se obično provode kad su u pitanju milijuni kuna i eura), a ne onakve kakve su uvriježene među hrvatskom poslovnom “elitom” (preko stola, za ručkom, na temelju nama Hrvatima omiljene pi puta oko metode).

Čini mi se da mnogi (potencijalni) dioničari još uvijek ne razumiju niti osnove: Lučka uprava Ploče vlasnik je infrastrukture na području luke Ploče, a Luka Ploče d.d. tek je jedan od operatera na lučkom području (rasuti tereti, kontejneri, opći tereti, pružanje nekih drugih usluga svim brodovima).

Kako zbog nesreće nisu mogli uplovljavati samo tankeri, a kako Luka Ploče d.d. više nije operater tekućih tereta (jer je svoj terminal u luci Ploče prodala), sami procijenite mogu li od osiguranja dobiti 50 milijuna kuna za štetu nastalu nemogućnošću uplovljavanja tankera u razdoblju od 3 mjeseca.

sve je moguće,pa i pevec je bio u bankrotu,pa sada ostvaruje dobit preko 100 milijuna kuna,neke stvari treba čitati između redaka..možda djed mraz donese još 50 milijuna..sve je ovdje moguće..kako je moguće da novac u blagajni samo u 3 mjeseca skoči preko 100 milijuna kuna?vidite da je kod nas sve moguće..uglavnom ko ne zna čitati između redaka,treba reći da je svakako vrlo dobro da je lkpc napustila ortački kapitalizam i prešla u ruke ppd-a..po meni je ppd novi agrokor,mislim na početnu fazu razvoja…samo što se ovi ne bave prehranom već energijom…a para imaju ko peska..a vi čitanjem između redaka pogodite odakle im….

New Report

Close