LKPC (Luka Ploče d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska LKPC (Luka Ploče d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Pazi ovo!!!
Nije problem sta su sa zaokruženih 330 000 smanjili na 200 000 ALI,ZAŠTO SU NADODALI JO 353 kom,što ukupno daje zbroj od 200 353.
Meni je to pre smješno.

Moguce da smatraju kako se nece poklopiti svih 330 000 pa smanjuju na 200 000 ALI di su našli još onih 353 kom
[cry]

Objasnit ću ti ja: LKPC ima emitirano trenutno 222.614 dionica, pomnoži to lijepo sa 0,9 i dobit ćeš rješenje svoje zagonetke [wink]

Ovaj tekst nije nagovor na kupnju ili prodaju dionica.

Kako vi gledate na ovu dokapitalizaciju (naravno, is perspektive "malog" dionicara)?

I.
Ono sto je vecina forumasa uzimala kao zadano:
(1) za svoju jednu dionicu, u dokapu dobijes pravo na dvije ili vise,
(2) u prvom krugu cijena, niza nego u drugom krugu (jer ce u drugom bit licitacije",
(3) ako ti nije dosta dionivs iz prvog krugs, imas se pravo natjecat u drugom krugu bez diskriminacije i favoriziranja.

Nista od ovoga vise ne stoji. To su cinjenice.

II.
Sad slijede naklapanja i "sta bi bilo" … i o tome se mozemo prepucavati.

Ispada da ce najbolje proc oni koji uopce nece sudjelovali u dokapu, nego ce pricekat da se cijena dionice na trzistu i cijena dionice u dokapu priblize.

Ovo "pravo prvenstva" koje smo izborili ranijom kupnjom dionica se pokazalo kao promasaj, jer
(1) cemo u najboljem slucaju zadrzati postotak u vlasnistvu koji smo imali prije dokapa, ako upisemo max broj dionica (znaci, broj dionica koji imamo X 0,9 — i Petina, valjda zato nije na okruglo 200 tisuca, nego su dodali jos 353, da ti vlasnicki udio prije i poslije ostane nepromijenjen).
(2) "pravo prvenstva" nije nikakvo pravo u drugom krugu kad je ocito da nas tamo diskriminiraju.

Pitanje je sad kako smanjit gubitke? Sto napravit da se jos vise ne popusi?

rita, 19.06.2011. u 08:54
znaci, broj dionica koji imamo X 0,9 — i Petina, valjda zato nije na okruglo 200 tisuca, nego su dodali jos 353, da ti vlasnicki udio prije i poslije ostane nepromijenjen

vlasnički udio bi bio nepromijenjen da su uzeli bilo koji broj ali je uzet taj broj da koeficijent bude jednostavan broj sa što manje znamenaka a da broj novoizdanih dionica bude približno njihovim željama. a da su izdali 200 000 dionica koef. za izračun bi bio 0.8984160924290476 [shocked]

kolega stardust može vaše mišljenje o svemu ovome. također bi volio čuti i mišljenje kolege plavog.

lp

livin' from hand to poor mouth you an' me an' my secret south


Pazi ovo!!!
Nije problem sta su sa zaokruženih 330 000 smanjili na 200 000 ALI,ZAŠTO SU NADODALI JO 353 kom,što ukupno daje zbroj od 200 353.
Meni je to pre smješno.

Moguce da smatraju kako se nece poklopiti svih 330 000 pa smanjuju na 200 000 ALI di su našli još onih 353 kom
[cry]

Objasnit ću ti ja: LKPC ima emitirano trenutno 222.614 dionica, pomnoži to lijepo sa 0,9 i dobit ćeš rješenje svoje zagonetke [wink]
[/quote]

Logicno! [thumbsup]

Kolege investitori ,

Danas je dionica LKPC na burzi po cijeni 1.180 kn !

A Uprava (Pavlović) bi željela da im uplatimo 1.200 kn po dionici !

A među sobom su radnici podjelili dionice po 400 kn !

Siguran sam da to neće dozvoliti HANFA !

Svi investitori moraju imati ista prava .

Izgleda da je i HANFA protiv nas malih dioničara .

Radnici su među sobom podijelili 51.771 dionica po 400 kn .

I nešto što je vrijedilo 77.000.000,00 kn kupili su za 20 miliona kuna .

Nas sve ostale investitore oštetili su za 57.000.000,00 kn .

Neki su na taj način dobili dvogodišnju plaću !

Pa to je bila čista pljačka naše zajedničke imovine !

I nitko zbog toga još nije završio u Remetinecu ?

.

kolega stardust može vaše mišljenje o svemu ovome. također bi volio čuti i mišljenje kolege plavog.

lp

Pa stvari su prilično jasne, u prvom krugu sudjeluju mali dioničari, sad dal cijena bude bliže 800 ili 1200 kuna to je malo nezahvalno za prognozu….cijena će se formirat ovisno o ponudama u prvom i drugom krugu.Drugi krug je očigledno rezerviran samo za institucionalne ulagače – mirovince.Trenutni pad cijene je kratkog vjeka jer prodaju špekulanti koji misle da će upisat jeftinije u prvom krugu, što je dosta upitno.Zbog ne baš atraktivnog raspona cijene (800-1200) sumnam da će interes malih dioničara u prvom krugu biti velik, tako da će mirovinci pokupit većinu u drugom krugu što je po meni dobra stvar.
Mislim da je bitnije stvari gledat iz drugog kuta, a to je da dokapitalizacija omogućava novi investicijski ciklus Luke Ploče i da je potencijal ogroman. Mislim da ove relacije 800-1200 kuna budu vrlo brzo lanjski snjeg i kao takve prilično nebitne.

Ovaj tekst nije nagovor na kupnju ili prodaju dionica.


kolega stardust može vaše mišljenje o svemu ovome. također bi volio čuti i mišljenje kolege plavog.

lp

Pa stvari su prilično jasne, u prvom krugu sudjeluju mali dioničari, sad dal cijena bude bliže 800 ili 1200 kuna to je malo nezahvalno za prognozu….cijena će se formirat ovisno o ponudama u prvom i drugom krugu.Drugi krug je očigledno rezerviran samo za institucionalne ulagače – mirovince.Trenutni pad cijene je kratkog vjeka jer prodaju špekulanti koji misle da će upisat jeftinije u prvom krugu, što je dosta upitno.Zbog ne baš atraktivnog raspona cijene (800-1200) sumnam da će interes malih dioničara u prvom krugu biti velik, tako da će mirovinci pokupit većinu u drugom krugu što je po meni dobra stvar.
Mislim da je bitnije stvari gledat iz drugog kuta, a to je da dokapitalizacija omogućava novi investicijski ciklus Luke Ploče i da je potencijal ogroman. Mislim da ove relacije 800-1200 kuna budu vrlo brzo lanjski snjeg i kao takve prilično nebitne.

[/quote]
Ne zaboravite spomenuti da su u prvom predkrugu podjeljene dionice radnicima po 400 kn ,i da se ne radi o malom broju,ovaj raspon od 800-1200 će prije biti premoa 800 kn nego prema 1200 kn.

Pojasnite???
1)sumljam da će interes malih dioničara u prvomu krugu biti velik??
Što nije vas većina zagovornika govorilo na cijeni iznad 1500-1600 kn da je dobra prilika.

Sto reci na ovu dokapitalizaciju LKPC?
Jos jedna kradja u HDZ-ovom stilu!

Ovakve stvari daju mi vjeru u drzavu, trziste kapitala, premijerku,… [bye]

Prije nego potrošim i 1 lipu pogledam da li je proizvod hrvatski ili uvozni, i kupim hrvatski!

Kolege

dva put pročitah Prospekt tijekom vikenda i razmišljah.
Pa da podijelim s vama dragi prijatelji koji niste ili možda jeste za osnivanje Udruge malih dioničara.
Zašto?
Zato što je Upravi skupina malih dioničara nepoznat objekt i potencijalno opasan subjekt ako se homogenizira i artikulira svoje ciljeve, koji su poslovnost,ekonomičnost, transparentnost,optimalizacija poslovanja, dividenda…

Pa pogledajte strukturu dioničara, ako svi upišu, nakon dokapa i sve će vam biti jasno.( država 19%, radnici 12%, mali dioničari 39%, fondovi i investitori iz drugog kruga 31% ).
Ponavljam, ako svi upišemo.

Pa dajte ljudi zastanimo malo i pogledajmo ove postotke….

Zamislite da forum malih dioničara dobije pravo iznjedriti dva ili tri od pet članova NO.
Npr. da ovaj forum ima financijsku potentnost pa da kolege Petina, Plavi i Barbosa zastupaju interese malih dioničara…

Pa nije ovo zafrkancija, ovo je Luka od strateške važnosti za RH i ovo je najdelikatniji mjesec dana u vlasničkoj transformaciji od 1945.
Zato su angažirali najvećeg majstora-Škegru, s njim se Uprava osječa sigurnije i u pravu je.

Jel nam sada jasno da je sve učinjeno DA SE SUDJELOVANJE UČINE NEATRAKTIVNIM I MALE DIONIČARE ODVRATI OD SUDJELOVANJA (cijena na burzi proteklo vrijeme držana umjetno nisko, koliko smo čekali prospekt,da je prospekt nejasan i nekorektan, da raspon cijena predviđen za prvi krug koincidira cijenom na burzi, počinje u tjednu kada su svi nešto pospajali i briga ih za sve drugo…)

Gledajte, ja nemam nikakvih dilema ,sudjelovati ću u prvom krugu dokapa,a dobro ću paziti da neponudim prenisku cijenu pa mi Pavlović poništi pravo prvenstva.
Također mislim da ću kupiti u prvom krugu za sve svoje znance i prijatelje koji su u dilemi.

Ako sam logički u krivu pojest ću stvarno sve svoje diplome bez začina!!!!!!


Sto reci na ovu dokapitalizaciju LKPC?
Jos jedna kradja u HDZ-ovom stilu!

Ovakve stvari daju mi vjeru u drzavu, trziste kapitala, premijerku,… [bye]

slažem se, sve skupa: sramotno!

Sve što pišem je osobno mišljenje bez sugestija ili odgovornosti.

OBAVEZNO PROCITAJTE PROSPEKT U DANASNJEM VECERNJAKU.

U drugom krugu mogu sudjelovati i FIZICKE OSOBE.

Mislim da malo tko što razumije oko svega ovoga, naravno uključujući i mene.
Ne razumijem u čemu je sada fundamentalna razlika u odnosu na vrijeme kada je bilo
dovoljno kriknuti na forumu: Ide dokap! i ode cijena na 2.000 kn.Ono prije ne spominjem
nisam bio prisutan.Slažem se s kolegom Malidon i logično mi je da Uprava ne želi nas male
i da radi sve što može i smije da mali upišu što manji postotak.
Ja upisujem sve i kako sam već prije rekao sa štitom ili na štitu.

Kako sudjelujemo u dokapitalizaciji ako imamo dionice preko Pbz Investora, dali pbz to odrađuje ili moramo sami sa Rba?

Sinkec

Luka Ploče d.d. – Objava početka procesa dokap. te poslovnih ciljeva Grupe Luka Ploče
Vaš link

Ključni datumi u procesu dokapitalizacije su sljedeći:

-Odobren Prospekt od strane HANFA-e – 16. lipnja 2011.
-Otvaranje knjige upisa za 1. krug – 21. lipnja 2011.
-Zatvaranje knjige upisa za 1. krug – 04. srpnja 2011. do 12.00h
-Objava u dnevnom tisku o broju Novih dionica upisanih u prvom krugu te preostali broj Novih dionica koje će se ponuditi u 2. krugu zajedno sa pozivom na upis za 2. krug – 06. srpnja 2011.
-Otvaranje knjige upisa za 2. krug – 06. srpnja 2011.
-Zatvaranje knjige upisa za 2. krug – 11. srpnja 2011. do 12.00h

U drugom krugu će cjelokupnoj investicijskoj javnosti biti ponuđene Nove dionice koje nisu upisane od strane Postojećih dioničara u prvom krugu. Upis Novih dionica u drugom krugu trajati će 5 kalendarskih dana od dana obavijesti javnosti o rezultatima prvog kruga te javnog poziva na upis Novih dionica u drugom krugu. Maksimalan odnosno minimalan broj dionica koje će potencijalni pojedini ulagači u drugom krugu upisivati nije određen.

KADA NEPRAVDA POSTAJE ZAKON - OTPOR POSTAJE POTREBA


Kolege

dva put pročitah Prospekt tijekom vikenda i razmišljah.
Pa da podijelim s vama dragi prijatelji koji niste ili možda jeste za osnivanje Udruge malih dioničara.
Zašto?
Zato što je Upravi skupina malih dioničara nepoznat objekt i potencijalno opasan subjekt ako se homogenizira i artikulira svoje ciljeve, koji su poslovnost,ekonomičnost, transparentnost,optimalizacija poslovanja, dividenda…

Pa pogledajte strukturu dioničara, ako svi upišu, nakon dokapa i sve će vam biti jasno.( država 19%, radnici 12%, mali dioničari 39%, fondovi i investitori iz drugog kruga 31% ).
Ponavljam, ako svi upišemo.

Pa dajte ljudi zastanimo malo i pogledajmo ove postotke….

Zamislite da forum malih dioničara dobije pravo iznjedriti dva ili tri od pet članova NO.
Npr. da ovaj forum ima financijsku potentnost pa da kolege Petina, Plavi i Barbosa zastupaju interese malih dioničara…

Pa nije ovo zafrkancija, ovo je Luka od strateške važnosti za RH i ovo je najdelikatniji mjesec dana u vlasničkoj transformaciji od 1945.
Zato su angažirali najvećeg majstora-Škegru, s njim se Uprava osječa sigurnije i u pravu je.

Jel nam sada jasno da je sve učinjeno DA SE SUDJELOVANJE UČINE NEATRAKTIVNIM I MALE DIONIČARE ODVRATI OD SUDJELOVANJA (cijena na burzi proteklo vrijeme držana umjetno nisko, koliko smo čekali prospekt,da je prospekt nejasan i nekorektan, da raspon cijena predviđen za prvi krug koincidira cijenom na burzi, počinje u tjednu kada su svi nešto pospajali i briga ih za sve drugo…)

Gledajte, ja nemam nikakvih dilema ,sudjelovati ću u prvom krugu dokapa,a dobro ću paziti da neponudim prenisku cijenu pa mi Pavlović poništi pravo prvenstva.
Također mislim da ću kupiti u prvom krugu za sve svoje znance i prijatelje koji su u dilemi.

Ako sam logički u krivu pojest ću stvarno sve svoje diplome bez začina!!!!!!

Potpis!
Sve točno 100 %

Ulaganje u sebe je najbolje ulaganje

New Report

Close