LCDS (Lucidus d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska LCDS (Lucidus d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

http://www.jutarnji.hr/neki-vlasnici-hrvatskih-hotela-mogli-bi-ih-prodavati&ndash%3Ba-mi-zelimo-ulagati-/1515117/

Lako moguće da ce jedna od njihov sfera interesa biti upravo Jakino carstvo, ali pravo je pitanje hoće li dobiti dovoljno dobru ponudu da im prepusti većinski udjel ??


http://www.jutarnji.hr/neki-vlasnici-hrvatskih-hotela-mogli-bi-ih-prodavati&ndash%3Ba-mi-zelimo-ulagati-/1515117/

Lako moguće da ce jedna od njihov sfera interesa biti upravo Jakino carstvo, ali pravo je pitanje hoće li dobiti dovoljno dobru ponudu da im prepusti većinski udjel ??


Sunce koncern je vlasnik Jakinog carstva.Lucidus 16,xx% Andabake 33,vv ,a fond 50% Sunca..Ako se sjećamo za tih 50% je plaćeno 90 mil EURNaknadno je izvršena dokapitalizacija od cca 15 mil eur radi kapitalnog jačanja HBRL,HTCP i HZLA bivšeg HBRL.Kupac bluea sun lanca bi morao isprsiti barem 200 mil EUR,naravno ako je cijena u prvoj transakciji bila korektna.
A moglo bi biti i više jer je od tada prošlo sedama godina pa je vrijednost i povećana.
Ipak mislim da je LRH Amerikancima atraktivnija.

LRH je službeno u procesu prodaje. Državne HIMR i HMST su na pola natječaja i tu se sada netko teško može uključiti, eventualno da ponište prvi krug pa ponovo ali to ne ide tako brzo. Neke tvrtke su krenule u značajne investicijske cikluse pa teško da će se sada prodavati. Sve u svemu pinuda se trenutno svodi na 3 slova 😉

Nemoj misliti na m2!

Po pisanju u novinama “Marfin Investment Group prodaje 49,9% svog udjela u hrvatskom hotelijeru” od kolovoza prosle godine, Grci kao prodaju svoj dio, ali nakon toga nije bilo nikakvih drugih informacija…

Mislim da se Andabaku nigdje ne zuri… Za razliku od Ostoje u LRH koji sto prije zeli zavrsiti pricu sa Juhn…

Btw. Koliki je BV ovdje?

Ovaj komentar nije preporuka za kupnju ili prodaju. Moje računice i razmatranja mogu biti netočni i nesuvisli, stoga se nikako pri mogućim investicijskim razmatranjima nemojte oslanjati na njih.

Koliko treba transakcija za ući u redovno trgovanje?

Ovaj komentar nije preporuka za kupnju ili prodaju. Moje računice i razmatranja mogu biti netočni i nesuvisli, stoga se nikako pri mogućim investicijskim razmatranjima nemojte oslanjati na njih.


Koliko treba transakcija za ući u redovno trgovanje?

Forget it……not gonna happen anytime soon……

Zanimljivo kako se par njih tuče za 168 komada po 15,6x…..ali ovo na 16,5 je na sigurnom odstojanju – preskupo svima…..

Ne bih rekao da je preskupo, vrlo vjerojatno da su svi skupili već dovoljne količine pa sada rade na smanjenu prosjeka, mislim da je to razlog…

Ovaj komentar nije preporuka za kupnju ili prodaju. Moje računice i razmatranja mogu biti netočni i nesuvisli, stoga se nikako pri mogućim investicijskim razmatranjima nemojte oslanjati na njih.

I tako…..LCDS po drugi put odlazi s burze.

Mozda je tako i bolje da vise ne moramo svakodnevno gledati ovu mizeriju od cijene, kako je mrcvare već godinama.

Jednog dana, kad Jako nadje kupca za svoj udio……

1. AMDN-R-A 8. LUCIDUS D.D. 0,42%
2. HMDN-R-A 2. LUCIDUS D.D. 32,12%
3. HPDG-R-A 7. LUCIDUS D.D. 0,91%
4. HTCP-R-A 8. LUCIDUS D.D. 0,09%
5. IMTA-R-A 2. LUCIDUS D.D. 0,54%
6. ZLAR-R-A 1. LUCIDUS D.D. 93,70%

Ovaj komentar nije preporuka za kupnju ili prodaju. Moje računice i razmatranja mogu biti netočni i nesuvisli, stoga se nikako pri mogućim investicijskim razmatranjima nemojte oslanjati na njih.

Najbolji je ovaj sa 80kom na asku.

Kupio pukom srećom po 13,3x, postavio se na 15 na ask, pa sad kad ne ide, dovoljno je i po 14……kad ide u delistiranje.

Evo, ako ima nekog koga jos zanima……

Hvala!

Ovaj komentar nije preporuka za kupnju ili prodaju. Moje računice i razmatranja mogu biti netočni i nesuvisli, stoga se nikako pri mogućim investicijskim razmatranjima nemojte oslanjati na njih.

Vaš link …
kakav utjecaj sad to može imati na lcds? hoće li se bar vratiti u bilo kakvu burzovnu trgovinu? kakvim se sve smećem tu trguje ovo je ne brušeni dijamant.

who dares, wins

sunce-koncern-prospekt-uvrstenja-dionica

Društvu SUNCE KONCERN d.d., Zagreb, Trpinjska 9, OIB: 06916431329, odobrava se
jedinstveni prospekt uvrštenja 4.443.062 redovne dionice, izdane na ime, u
nematerijaliziranom obliku, nominalne vrijednosti 100,00 kuna po dionici, ukupne
nominalne vrijednosti 444.306.200,00 kuna, na uređeno tržište.

O dionicama i filozofija ulaganja... [url=https://www.youtube.com/channel/UCQaIEzxdRpzdbDkCjWxFthg]Mali Dioničar[/url]

New Report

Close