Kućna radinost bez obveznog mirovinskog osiguranja (objavljeno 13.11.2006.)

Naslovnica Forum Komentari članaka Kućna radinost bez obveznog mirovinskog osiguranja (objavljeno 13.11.2006.)

Forum namijenjen komentiranju objavljenih članaka.

“Legalizirat će se siva ekonomija”. Ma o čemu oni pričaju, što je sa dašnjom legaliziranom crnom ekonomijom. Splitski škver, Dinamo, Hajduk i mase takvih, jednostavno ih puste, ma nema veza za milione i milijarde dugovanja prema ovoj jadnoj državi, odnosno prema našoj dijeci. A mali obtnik, svaki misec mora davati doprinosa(mio+zdravstvo+komunalne+turističke+spomeničke+komunističke+liberalne+fašističke+nacionalističke+bezobrazne+bezobzirne doprinose) u vrijednosti par tisuća kuna. A nitko ga ne pita odakle to njemu, da li on toliko može zaraditi i koliko mu ostaje za život. Bozobrazluk prema hrvatskom malom čovjeku! Promoviraju malo poduzetništvo, ma kako molim vas? Nemaš love, ostaneš dužan par miseci doprinose, opa! Odmah ti lipo blokiraju račun pa se ti Marko Markoviću misli. Ma, što nam lipo ne kažu, zatvorite obrte i zaposlite se lipo u Mercatoru, Billi, Kauflandu, Bauhausu, Lidlu, Intersparu i UŽIVAJTE?!?!

Poštovani,
registrirao sam “kućnu radinost” i sve je bilo uredu.Platio sam akontaciju poreza koliko su tražili i onda kroz
prosinac mjesec dobio sam rješenje o iznosu za obavezno plačanje mirovinskog i zdrastvenog osiguranja.
U poreznoj upravi Splitsko Dalmatinske županije rekli su mi da sam obavezan platit a da je “krivo tumačen zakon”,
Traženi iznos sam uplatio i odmah odjavio “kućnu radinost”.
Saznao sam od nekih kolega iz Osiječke županije da oni to nisu dobili.
I sad Vas molim, pomognite mi savjetom što ćiniti.

New Report

Close