KSST (Kaštelanski staklenici d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska KSST (Kaštelanski staklenici d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Dakle, ode i ovo u predstečajnu nagodbu. Kakav povlašten oblik privatizacije. Na koliko bi ovdje mogla pasti nominala da strateški uđe u igru?

Sad ce se vidijet kolika je stvarna imovina a isto tako dugovanja i potrazivanja.
Ako je zbog otpisa svih dosadasnjih gubitaka nominala trebala bit smanjena sa 2500 na 1200…najveci dug drzave od 50ak mil kuna kroz psn nagodbu se ocito nece vracat “otimanjem” zemljista vec ako bude kao i drugima velikim dijelom otpisom…
Mozemo spekulirat ali uzmite u obzir da je samo 114 000 dionica “u igri”..Vrijedi li svih tih 400 000 kvadrata zemlje bar 15 mil eura ..ili 1000 kn po dionici ?

Pozdrav

svi smo mi Crobex

@lucijan

Zašto spominješ samo zemlju? Zar tamo nema staklenika? Ako su badava meni jedan[emo_smijesak]

ps: dva miljuna € leži samo u hydroponskoj opremi koja nije u funkciji…

Laži izmišljaju ljubomorni i nesposobni šire ih budale a vjeruju idioti!!!


Sad ce se vidijet kolika je stvarna imovina a isto tako dugovanja i potrazivanja.
Ako je zbog otpisa svih dosadasnjih gubitaka nominala trebala bit smanjena sa 2500 na 1200…najveci dug drzave od 50ak mil kuna kroz psn nagodbu se ocito nece vracat "otimanjem" zemljista vec ako bude kao i drugima velikim dijelom otpisom…
Mozemo spekulirat ali uzmite u obzir da je samo 114 000 dionica "u igri"..Vrijedi li svih tih 400 000 kvadrata zemlje bar 15 mil eura ..ili 1000 kn po dionici ?

Pozdrav

Država se, kao većinski vlasnik, ovdje pokazala pogubnom. Kao što i piše u članku, traži se strateški partner. Ali ne traži se putem javnog natječaja, već putem predstečajne nagodbe, dakle mutnim putem.
Vidjeli smo kako to može ispasti na primjeru HTPKa ili DLKVa.

A da ne govorimo o tome da je upravo smijenjeni Šegon bio glavni operativac za državu u ps nagodbama, i tada, dakle kada su imali šefa, u ministarstvu financija bili su tromi i nesposobni. Primjera radi, prva nagodba Varteksa propala je jer nitko iz Ministarstva nije ni pogledao što piše u planu, pa zato nisu ni glasovali.

lebowski dobit ćeš čir na želucu[emo_smijesak]…koja je cijena dlkv bila na burzi a koja nominala?…. a koja je cijena ksst na burzi a koja nominala? …ili još bolje što misliš zašto večinski vlasnik neda da se smanji nominala?[emo_smijesak] NEDA DA SE SMANJUJE NOMINALA – ZAŠTO

ps: nadam se da toliko ipak nisi paranoičan pa nećeš sad pitati zašto nominala……

Laži izmišljaju ljubomorni i nesposobni šire ih budale a vjeruju idioti!!!

golube, neka je tebi sa srećom i sve to, jer ti si napokon u pravu – evo, bit će ti ovdje preuzimanje, a neće biti javne ponude. [emo_smijeh]

A to što su povukli prijedlog za smanjenja nominale ne znači da smanjenja neće biti.

Bitno je jedino postoji li uopće netko tko će državu riješiti brige. Ne pita država za cijenu, to joj je najmanje bitno. Kao i dioničarima, uostalom.

Sve će biti mnogo jasnije kada izađe Plan financijskog restrukturiranja.

– evo, bit će ti ovdje preuzimanje, a neće biti javne ponude-….nemaš ti pojma kao ni ja što će i kako će…..

A to što su povukli prijedlog za smanjenja nominale ne znači da smanjenja neće biti……nemaš pojma što će biti s nominalom.

Okrenuo si antenu prema Austriji i nikad nećeš na toj anteni dobiti Rim[emo_smijesak]…

ima jedna misao: oni su se smijali meni jer sam drukčiji a ja sam se smijao njima jer su svi isti[emo_smijesak]

Laži izmišljaju ljubomorni i nesposobni šire ih budale a vjeruju idioti!!!

Tvrdoglavost će vas golube, spasiti….

od novca. [emo_smijeh]

Uprava na čelu sa tunel ekspertom je sebi zamislila da smanje nominalu, pokriju time gubitak i juriš u nove kredite i proizvodnju novih gubitaka. Ali stigla depeša od vlasnika – ide se u predstečajnu, otpis poreznog duga (sami sebi)i privatizacija. I još uprava dobiva tutora u ponedjeljak! Bolje da država zaboravi dug i proda po sadašnjoj nominali jer time dobiva više.[emo_smijesak]
Molim da ne pišu na temi oni koji nemaju dionice KSST jer su pristrani – to jest ljubomorni pa ne mogu pisati objektivno[emo_zloban]

Laži izmišljaju ljubomorni i nesposobni šire ih budale a vjeruju idioti!!!

Pa došlo je vrijeme za otpetljavanje čvora,država mora definitivno doći do love i
to ASAP.Tako očekujem neku transformaciju društva u bolje,ili partnerstvo ili prodaju,mislim da je u svakom slučaju 1000 kn/share realno,šta će biti ne znam..
ali cijene podizanja staklenika su poznate plus mogućnosti ako netko pametan iskoristi geografsku poziciju,blizina transporta i sl.,npr Pago,neki Norvežani ili tko zna..Ne bih htio pretjerivati ali mislim da će uskoro situacija biti jasnija. Oni koji su kupavali nedavno po 270-300 će uzeti neku kunicu [emo_smijesak],a oni koji su plaćali 1000+ vjerojatno i neće.Sve je stvar koliko jeftino ili skupo platiš dionicu,kao i kod svih ostalih kupovina ili prodaja.Will see!

Nemam bas tocne podatke ali ono sto se moze iscitat sa neta i objavljenih dokumenata na zse pokusao sam napravit usporedbu pa nek me netko demantira.
Todoric je ulozio u izgradnju i opremu…znaci “samo u izgradnju i opremu” za 45 000 m2 pod staklenicima 78 mil kuna.
Kastelani imaju 10 puta vise zemljista i pod staklenicima nekih 250 000 m2 (14,5 ha na resniku i 12 ha na križinama). Ako kolege iz sd županije imaju ažuriranije podatke bilo bi mi ih drago cut.
Broj dionica koje drzava ima u portfelju a slobodne su na prodaju je nekih 85 000 sto bi po cijeni od 1000 kn iznosilo 85 mil kuna.
Kupac za 85 mil kuna dobije 10x vise zemljista i 5x vise staklenika nego li je agrokor za 75 mil kuna potrosio za izgradnju i opremu. Ok tehnologiju i profit necemo usporedjivat ali ipak je malo premala razlika.
Dodajmo na cjenu od 85 mil kuna dugove od nekih 50 mil kuna (bez bilo kojih otpisa) dodjemo do 135 mil kuna za sve sta nije ni 2x vise od pocetnih usporednih agrokorovih 78 mil za 45 000 m2 pod staklenicima a rekli smo da dobije 10x vise zemlje i 5x vise staklenika !
Moguce da usporedjujem neusporedivo ali svakako postoji kapital koji ima odredjenu vrijednost i koliko god se trudili sva losa poslovanja..gubici..dugovanja i slicni manifetluci nisu jos sve “pojeli”.
Bit ce zanimljivo vidjet kako ce se ovdje stvari raspetljat…
Pozdrav

svi smo mi Crobex


Nemam bas tocne podatke ali ono sto se moze iscitat sa neta i objavljenih dokumenata na zse pokusao sam napravit usporedbu pa nek me netko demantira.
Todoric je ulozio u izgradnju i opremu…znaci "samo u izgradnju i opremu" za 45 000 m2 pod staklenicima 78 mil kuna.
Kastelani imaju 10 puta vise zemljista i pod staklenicima nekih 250 000 m2 (14,5 ha na resniku i 12 ha na križinama). Ako kolege iz sd županije imaju ažuriranije podatke bilo bi mi ih drago cut.
Broj dionica koje drzava ima u portfelju a slobodne su na prodaju je nekih 85 000 sto bi po cijeni od 1000 kn iznosilo 85 mil kuna.
Kupac za 85 mil kuna dobije 10x vise zemljista i 5x vise staklenika nego li je agrokor za 75 mil kuna potrosio za izgradnju i opremu. Ok tehnologiju i profit necemo usporedjivat ali ipak je malo premala razlika.
Dodajmo na cjenu od 85 mil kuna dugove od nekih 50 mil kuna (bez bilo kojih otpisa) dodjemo do 135 mil kuna za sve sta nije ni 2x vise od pocetnih usporednih agrokorovih 78 mil za 45 000 m2 pod staklenicima a rekli smo da dobije 10x vise zemlje i 5x vise staklenika !
Moguce da usporedjujem neusporedivo ali svakako postoji kapital koji ima odredjenu vrijednost i koliko god se trudili sva losa poslovanja..gubici..dugovanja i slicni manifetluci nisu jos sve "pojeli".
Bit ce zanimljivo vidjet kako ce se ovdje stvari raspetljat…
Pozdrav

kakva je razlika u kvaliteti novih todinih staklenika i kaštelanskih !?!?

14% glasača je glasalo protiv ulaska u EU ....

A kakva je razlika u vrijednosti zemljišta na kojem su postavljeni??

Laži izmišljaju ljubomorni i nesposobni šire ih budale a vjeruju idioti!!!


Todoric je ulozio u izgradnju i opremu…znaci "samo u izgradnju i opremu" za 45 000 m2 pod staklenicima 78 mil kuna.
Kastelani imaju 10 puta vise zemljista i pod staklenicima nekih 250 000 m2 (14,5 ha na resniku i 12 ha na križinama). Ako kolege iz sd županije imaju ažuriranije podatke bilo bi mi ih drago cut.
Broj dionica koje drzava ima u portfelju a slobodne su na prodaju je nekih 85 000 sto bi po cijeni od 1000 kn iznosilo 85 mil kuna.
Kupac za 85 mil kuna dobije 10x vise zemljista i 5x vise staklenika nego li je agrokor za 75 mil kuna potrosio za izgradnju i opremu. Ok tehnologiju i profit necemo usporedjivat ali ipak je malo premala razlika.
Dodajmo na cjenu od 85 mil kuna dugove od nekih 50 mil kuna (bez bilo kojih otpisa) dodjemo do 135 mil kuna za sve sta nije ni 2x vise od pocetnih usporednih agrokorovih 78 mil za 45 000 m2 pod staklenicima a rekli smo da dobije 10x vise zemlje i 5x vise staklenika !
Moguce da usporedjujem neusporedivo ali svakako postoji kapital koji ima odredjenu vrijednost i koliko god se trudili sva losa poslovanja..gubici..dugovanja i slicni manifetluci nisu jos sve "pojeli".
Bit ce zanimljivo vidjet kako ce se ovdje stvari raspetljat…
Pozdrav

Možda je Todorić lošiji poduzetnik od vas pa je umjesto da kupi KSST, izgradio vlastite staklenike?

Ili je možda problem u nečem drugom, nečem što ne znamo, a moglo bi isplivati tijekom predstečajne nagodbe.

Pozdrav svim pro & contra forumašima.
Gledam malo todin novi staklenik i pokušavam smjestiti jedan ili nekoliko takvih na zemlji Kaštelanskih Staklenika. Ima mnogo razloga zbog kojih to nikako nebi imalo smisla.
Evo samo nekoliko.
– Todin staklenik ima solarnu elektranu, a poznato je da one puno bolje rade u Slavoniji nego u Dalmaciji zbog jedne čudne pojave koju neki definiraju kao broj sunčanih dana u godini.
– Todin staklenik ima grijanje zbog proizvodnje tijekom cijele godine. U Dalmaciji grijanje za takvu proizvodnju gotovo da nije potrebno što je veliki nedostatak.
– Poznato je da je najveća potrošnja poma u Slavoniji, pogotovo za vrijeme turističke sezone. Da je Agrokor svoj staklenik izgradio u Kaštelima morao bi plaćati transport do potrošača.
– Za kraj, u slučaju da zbog nekog razloga odluči prekinuti proizvodnju, Agrokor u Slavoniji treba samo rastaviti staklenik i ostaje mu zemlja. Oko zemlje Kaštelanskih Staklenika je na ovom forumu napisano toliko zastrašujućih stvari da ne mogu ni zamisliti da bi se netko tu usudio nešto izgraditi.

New Report

Close