KSST (Kaštelanski staklenici d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska KSST (Kaštelanski staklenici d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

"Najveći, ali ne i jedini problem, porezni dug u iznosu od 47 milijuna kuna, riješen je preuzimanjem zemljišta u vlasništvu “Kaštelanskih staklenika” površine oko 93.000 kvadrata, smještenog sa sjeverne strane Zračne luke (63.000 kvadrata) i u Resniku (30.000 kvadrata)."

Po mom mišljenju KSST su ovdje oštećeni/opljačkani za minimalno 37 milion kuna! Navedenih 30.000 m2 na Resniku je dijelom najvrijednije zemljište u njihovom vlasništvu i vrijedi minimalno 54 miliona kuna, ostalih 60.000 m2 uz pistu 30 miliona kn! Zajedno, navedeno zemljište vrijedi minimalno 84 miliona kuna!

P.S. Ako nitko neće, ja ću napraviti prijavu, dokumente o procjeni imam!

Puno lakše je pričati o novcu nego ga stvarati - Voltaire

Najvaznije je da se problem poceo rijesavat…a kad ste u bankrotu onda vam nekretnine ne vrijede koliko vi mislite vec onoliko koliko vam je vjerovnik spreman dat…nazalost..

http://www.slobodnadalmacija.hr/Dalmacija/Splitzupanija/tabid/76/articleType/ArticleView/articleId/188750/Default.aspx

Pozdrav

svi smo mi Crobex


Najvaznije je da se problem poceo rijesavat…a kad ste u bankrotu onda vam nekretnine ne vrijede koliko vi mislite vec onoliko koliko vam je vjerovnik spreman dat…nazalost..

http://www.slobodnadalmacija.hr/Dalmacija/Splitzupanija/tabid/76/articleType/ArticleView/articleId/188750/Default.aspx

Pozdrav

Tako je kolega…
[thumbsup]

cash je cash,a sve ostalo je sex!


Najvaznije je da se problem poceo rijesavat…a kad ste u bankrotu onda vam nekretnine ne vrijede koliko vi mislite vec onoliko koliko vam je vjerovnik spreman dat…nazalost..

http://www.slobodnadalmacija.hr/Dalmacija/Splitzupanija/tabid/76/articleType/ArticleView/articleId/188750/Default.aspx

Pozdrav


Vjerovnik? Pa, KSST nije u stečaju! Država je većinski vlasnik! Ovo je nagodba, opet na štetu KSST i to u milionskom iznosu! Usput, o kojoj sadnji salate oni pričaju? Čuj, donijet će im prihod od 3 miliona kuna??? WTF, pa njihov rashod će i ove godine biti 40 mil. kuna!!!

Kad kažu slijedeće: "Cijena kvadrata rezultat je procjene Porezne uprave i iznosi 999 kuna"!

Opet prevara, procjena od strane Porezne uprave (Ur.br. 513-07-17-03/2012-2) od 06. ožujka 2012.g. za navedeno zemljište se kreće od 1.319,00 do 1.829,00 kn!

Puno lakše je pričati o novcu nego ga stvarati - Voltaire

Drzava je vecinski vlasnik i ZL a kako vidite iz teksta ona je tvrtka od drzavnog interesa a KS nisu…i "gospodi" iz vlade je vaznije da ZL prodje jeftinije…KS je ovim rijesio porezni dug…sto je pak Slavku i poreznoj najvaznije…Za njih je i vuk sit i ovce na broju.

Pozdrav

svi smo mi Crobex

staklenici nisu nista osteceni oni su tak i onak imali taj dug koji su rijesili , prema tome ako odblokiraju racun dionica se mora vratiti bar na 1200kn,jer ona je vrijedila 7000kn sad kad je dala to zemliste neka vrijedi pola manje ,nesmije biti ispod 3500kn,nemojte nasjedati na to da nista nevrijedi, ona je pala upravo zato tako nisko jer su bili dugovi i neizvijesnost jer ako sad nema dugova nemoze se gomilati gubitak tak brzo kao do sad, sa druge strane ako to bas nis nevrijedi onda neka meni to drzava ustupi pa cu si ja kupiti za 1 kn kao todoric , pa cu ja imati ,tak i onak to nis nevrijedi.nemojte pricati gluposti i prodavati to u bescjenje

Bitno je da se restrukturiranje završi, a ovo su prvi preduvjeti za to, zatvaranje duga i rješavanje radnika, a sa čistom situacijom ide prodaja već poznatom kupcu od prije koji je također uvjetovao kupnju čistom situacijom, i s tim da sad natječaj vjerojatno kreče s cijenom između 3500-4000 kn, prema njihovim riječima, najkasnije do kraja 10og. mj. Prije dvadesetak dana sam pisao da če se ovo dogodit, a tako sljedi i raspisivanje natječaja! Matrix nisi vjerovao, a eto ipak ide!

Ok, u SD taj tekst/dogovor izgleda malo drugačije nego onaj u Seebiz-u! Bože sačuvaj koji mamlazi!?

Uglavnom, porezni dug u iznosu od 47 mil. kuna se namiruje sa 93.000 m2? I dalje stoji moja tvrdnja da su KSST oštećeni za tih 30.000 m2 na Resniku. Jer je u početku bilo govora o namiranje duga isključivo sa dijelom zemljišta "Kaštela" u površini od 60.000 m2! Taj dio ionako ZL koristi 15 godina, bez ikakve naknade, ali je također IS zona i vrijedi minimalno između 550 i 700 kn po m2!

Dakle, 30.000 m2 na Resniku im se nepravedno OTIMA, a to zemljište je vrijedno između 45 i 55 mil. kuna po procjeni Porezne uprave!

Nadalje, oni žele ponovo raspisati natječaj za 49.000 m2 na Resniku, a procjena je sada 999 kn za m2! Taj dio je također procjenjen od strane Porezne uprave između 1.319 do 1.829 kn za m2, što u prosjeku iznosi 1.574 kn za m2, što daje vrijednost tog zemljišta na ukupno 77 mil. kuna!!! Ljudi, mi pričamo o 200 eura za m2 zemljišta koje ima kompletnu infrastrukturu na zemljištu, WTF!?
Iz svega je vidljivo da je zemljište procjenila ZL Split, što je protivno svim zakonima RH. Strašno!

Ovim dogovorom, KSST biti oštećeni za desetke miliona kuna, ali su svi zadovoljni jer će se nastaviti proizvodnja, hahah. Nažalost nije smiješno, žalosno je da se ovako transparentno krade ispred svih, a da nitko ništa ne reagira. Svi sretni hebote, da čovjek ne povjeruje!

Svaka čast majstorima ovog igrokaza i glavnim glumcima. Ovo nije ni blizu dobroga, katastrofa za KSST! Koliko će dioničari biti oštećeni sa ovim dogovorm, nemam pojma!?

Puno lakše je pričati o novcu nego ga stvarati - Voltaire

nece biti dionicari nista osteceni jos ce zaraditi

smart a zasto to vi neprijavite , te nepravilnosti, to ste duzni prijaviti ako imate dokaze kao gradanin ove hr,zasto neprijavite???????????????’


smart a zasto to vi neprijavite , te nepravilnosti, to ste duzni prijaviti ako imate dokaze kao gradanin ove hr,zasto neprijavite???????????????’

A vi kao dioničar to nećete prijaviti jer ste u sukobu interesa? Mogli bi bit neopljačkani ako prijavite, ne? 😀

ja nemam dokaze , ovo rekla kazala,ja nevjerujem u te price,kad ce zse objaviti link onda znam da je tako, ali smart ima dokaza on sve zna , i ja mu dajem svoj glas ako je u pravu


Ok, u SD taj tekst/dogovor izgleda malo drugačije nego onaj u Seebiz-u! Bože sačuvaj koji mamlazi!?

Uglavnom, porezni dug u iznosu od 47 mil. kuna se namiruje sa 93.000 m2? I dalje stoji moja tvrdnja da su KSST oštećeni za tih 30.000 m2 na Resniku. Jer je u početku bilo govora o namiranje duga isključivo sa dijelom zemljišta "Kaštela" u površini od 60.000 m2! Taj dio ionako ZL koristi 15 godina, bez ikakve naknade, ali je također IS zona i vrijedi minimalno između 550 i 700 kn po m2!

Dakle, 30.000 m2 na Resniku im se nepravedno OTIMA, a to zemljište je vrijedno između 45 i 55 mil. kuna po procjeni Porezne uprave!

Nadalje, oni žele ponovo raspisati natječaj za 49.000 m2 na Resniku, a procjena je sada 999 kn za m2! Taj dio je također procjenjen od strane Porezne uprave između 1.319 do 1.829 kn za m2, što u prosjeku iznosi 1.574 kn za m2, što daje vrijednost tog zemljišta na ukupno 77 mil. kuna!!! Ljudi, mi pričamo o 200 eura za m2 zemljišta koje ima kompletnu infrastrukturu na zemljištu, WTF!?
Iz svega je vidljivo da je zemljište procjenila ZL Split, što je protivno svim zakonima RH. Strašno!

Ovim dogovorom, KSST biti oštećeni za desetke miliona kuna, ali su svi zadovoljni jer će se nastaviti proizvodnja, hahah. Nažalost nije smiješno, žalosno je da se ovako transparentno krade ispred svih, a da nitko ništa ne reagira. Svi sretni hebote, da čovjek ne povjeruje!

Svaka čast majstorima ovog igrokaza i glavnim glumcima. Ovo nije ni blizu dobroga, katastrofa za KSST! Koliko će dioničari biti oštećeni sa ovim dogovorm, nemam pojma!?


U pravilu kod nas nema kulture malog dioničarstva, jer da ima ovakve bi se stvari vukle po medijima sve dok neko ne bi završio u bajbukani. Ovdje svi žele zaraditi tuđim radom. Onog golobradog proroka još i razumijem, momak ima par dionica i čeka da mu neko zaradi 500%… al mi golub nije jasan…s njegovom količinom ovakova otimačina mi ne bi samo tako prošla.

James, ništa ne možeš napraviti ako nemaš argumenata i konkretnih dokaza. Moš samo gledat! [wink]

Puno lakše je pričati o novcu nego ga stvarati - Voltaire

Ajde, pokrenut ću ja sve malo, pa da vidimo reakciju aktera ovog deala!

Puno lakše je pričati o novcu nego ga stvarati - Voltaire

New Report

Close