KSST (Kaštelanski staklenici d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska KSST (Kaštelanski staklenici d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

http://www.hanfa.hr/izdavatelji/HR/tromjesecno_izvjesce/3285/2011-07-29-9182.xls

Tvrtka «Kaštelanski staklenici» d.d. Kaštel Štafilić (dalje: Društvo) je od početka 2011.godine poduzela niz aktivnosti na operacionalizaciji postavki «Prijedloga programa financijske konsolidacije tvrtke Kaštelanski staklenici, d.d.» koji je sačinjen sukladno smjernicama Vlade RH za pomoć u teškoćama model «C»). Navedeni «Prijedlog programa…» Društvo je dostavilo nadležnim organima Vlade RH na daljnju obradu. Naime, veliki dio istog odnosi se na prijedlog razrješavanja obveza prema korisnicima državnog proračuna (ministarstvo financija – Porezna uprava).
Za navedeni «Program…» dobiveno je pozitivno mišljenje Ministarstva poljoprivrede, ribarstva i
ruralnog razvoja
, te je predmet na usaglašavanju pri Ministarstvu financija, Ravnateljstvo za
gospodarstvo.
Predmet restrukturiranja ostalih obveza (prema Gradu Kaštela i JP Vodovod i kanalizacija, d.o.o.), ovo Društvo je počelo samo razrješavati.
Obveze prema Gradu Kaštela zatvorene su temeljem sporazuma po kome je Društvo vjerovniku
ustupilo nekretninu ex «Poljodiskont» za potrebe gradskog komunalnog poduzeća.
Također je dogovoreno ustupanje zemljišta za infrastrukturne objekte od velikog značaja za Grad Split
(proširenja groblja Lovrinac, produžetak Ulica Grada Vukovara itd.) na ime pokrića obveza prema
«Vodovod i kanalizacija» d.o.o. Split.
Posebno ističemo da je Gradsko vijeće Grada Kaštela iniciralo aktivnosti glede izmjene GUP-a i PPU-
a sa ciljem boljeg iskorištavanja postojećih površina. Za ovo Društvo posebno je interesantno što se u prijedlogu, tereni sadašnjeg pogona Kaštela, pretvaraju u zonu poslovne namjene. Za lokalitet na
pogonu Resnik, također se predlaže prenamjena u zonu IS1- zona infrastrukturnih sustava u funkciji
Zračne luke Split. Pogon Knežine je i u ovom inicijalnom prijedlogu predviđen za intenzivnu
stakleničku poljoprivrednu proizvodnju. To praktično znači da se Društvo, već sada mora okrenuti
planiranju ukupne proizvodnje u staklenicima pogona Knežine, koji su primjereni za primjenu
suvremenih metoda poljoprivredne proizvodnje.
Nakon donošenja GUP-a grada Kaštela, pred Upravom ovog Društva, kao imperativ se nameće potreba preispitivanja statusa svih nekretnina, osobito onih koje nisu u funkciji direktne proizvodnje.
Nakon detaljne analize stanja svih resursa Društva, te realne procjene njenih vrijednosti, Društvo treba sačiniti jasni dugoročni plan proizvodnje, prvenstveno u pogonima Resnik i Knežine, te definirati zemljišta u pogonu Kaštela.
Želimo naglasiti da se početkom 2011.godine, ponovno aktualizira namjera tvrtke «Zračna luka Split»
d.o.o. za proširenjem svojih sadržaja na terene pogona ovog Društva (Resnik). U sadašnjoj situaciji
postoji načelna suglasnost HFP-a, Grada Kaštela, Zračne luke – Split i ovog Društva, da se u početnoj
fazi proširenja Zračne luke otkupi dio pogona Resnik , međutim za taj postupak potrebno je dovršiti
postupak izmjena postojećeg GUP-a-u i PUP-a Kaštela.

Lijepo sam govorio da ne prodajete na ovim razima! Pogon Kaštela ipak ide u prenamjenu, ahahh! Vratite se sad na onu moju procjenu od neki dan i recite da nije ok!? [thumbsup]

Nemam ignoriranih, želim sve znati! :-)

Tako je:
"…Za ovo Društvo posebno je interesantno što se u prijedlogu, tereni sadašnjeg pogona Kaštela, pretvaraju u zonu poslovne namjene…"

Jednom sam s postovanim kolegom diskutirao preko pm zasto se nigdje ne spominje pogon Kastela. Ubrzo nakon toga je gradonacelnik na javnoj raspravi decidirano izjavio da ce se cijeli pogon Kastela prenamijeniti u poslovnu zonu sto me ugodno iznenadilo (postoji video zapis na http://www.kastela.hr).

Cijela situacija po meni bi trebala zavrsiti otprilike ovako:
Resnik – sirenje ZL Split + javna povrsina.
Pogon Kastela – poslovna zona (ja jos uvijek ne mogu pronaci da li je IKEA zavrsila pregovore s Trogirom ili je to pitanje jos otvoreno, molim nekog tko zna da mi javi. U prvoj verziji je upravo ovaj prostor bio spominjan).
Pogon Knezine – nastavak staklenicke proizvodnje, prebacuje se suvremeni hidroponski sustav s Resnika kupljen od Izraelaca.

Ostaje pitanje koji ce investitor to zavrtiti. Po meni je najvaznija cinjenica da je vlasnistvo cisto (1/1) sto je rijetkost za ovoliku povrsinu na ovakoj poziciji.


@Spiderman

u tvom izracunu, ako dobro vidim nedostaje stavka prenesenog gubitka, ali on je u svakom slucaju mnogo manji od ove vrijednosti koju spominjemo.

Zaista fenomenalno! [thumbsup]

Što se tiče prenesenog gubitka, cca. 528 kn po dionici, u izračunu ga nisam naveo jer sam znao da se radi na dogovoru o otpisu poreznog duga, koji je najveći teret u iznosu od 38 mil. kuna. Međutim, u izračunu sam računao pogon Kaštela po 40 eura/m2, a naveo sam da je diskutabilna cijena zbog mogućnosti prenamjene većeg dijela zemljišta. Dakle, jasno je da pogon Kaštela vrijedi min. 200 eura/m2, a to onda opet podiže vrijednost za dodatnih 2.063,79 kuna po dionici!!! Nadodajte to na moj izračun, a onda komentirajte šta god hoćete, davajte jedince, nazivajte KSST makijom, livadom, kako god hoćete! Nema nikakve šanse da nakon prenamjene zemljišta, KSST prođe ispod 7.000 kn po dionici!

Nemam ignoriranih, želim sve znati! :-)

Uzalud vam trdu "svirači" .. ili da bolje kažem "Zviždači.." .. jbg, ja kad sam pisao NATO, Unilife i slično bar sam bio uvjerljiv jer sam doista vjerovao u to pa je znala cijena skočiti i po par sto kn ovdje drugi dan nakon mojih baljezgarija a vi se čoporativno udružili , čitav tjedan marljivo radili .. Da bi jedna ULPL imala bolji rast od našeg KSSTa…

Za mene – to je znak. Znak da nam neka viša sila omogućuje jeftin dokup do Sudnjeg dana – dana natječaja i nema joj smisla prkositi, ignorirati ju ili ići protiv vjetrenjača…

Kupujmo i ciao! .. Zarada je ovdje sigurna..

Možda ne baš 100 % ali gdje imaš 100 % u današnjem svijetu ? Ni na poslu čak to više nemaš ..

Ali po meni ovdje je preko 80 % izvjesno da će se nešto desiti, a šta god da se desi neće više imati predznak 2 s tri nule ovdje, već barem 4, 5, ili 6

A tko zna, možda i sedam [wink]

ZAKLJUČAK – Pisanje na KSST i hvalospjevi izgubili su svaki smisao. Za našu dragu dionicu bit će bolje da ju svi od danas pustimo na miru u smislu pisanja i jednostavno počnemo opet dokupljivati.

A mislim da će to i za nas biti bolje zar ne [wink]

Kressho

Ja ne pišem nebi li dizao trenutnu vrijednost dionice, niti mi je to cilj. Pa, meni uopće ne odgovara rast cijene. Želim kao i uvijek dati točnu i provjerenu informaciju, a što se tiče naše burze i cijene KSST, ništa to trenutno ne može pomaknuti, posebno ne neko pisanje anonimaca kao što smo mi! Ovo je raspad sistema, što će pametni iskoristiti, a kasnije unovčiti!

Nemam ignoriranih, želim sve znati! :-)


Ja ne pišem nebi li dizao trenutnu vrijednost dionice, niti mi je to cilj. Pa, meni uopće ne odgovara rast cijene

[lol] [lol] [lol]

Daj Spajderu kome prodaješ patke, ako netko sanjari čitave dane i noći rast KSST – onda si to DEFINITIVNO – YOU !

Kressho

Gdje se tocno spominje otpis poreznog duga prema drzavi?

Ta informacija mi je upitna!

@mateo


…Društvo je dostavilo nadležnim organima Vlade RH na daljnju obradu. Naime, veliki dio istog odnosi se na prijedlog razrješavanja obveza prema korisnicima državnog proračuna (ministarstvo financija – Porezna uprava)
Za navedeni Program dobiveno je pozitivno mišljenje Ministarstva poljoprivrede, ribarstva i
ruralnog razvoja, te je predmet na usaglašavanju pri Ministarstvu financija, Ravnateljstvo za
gospodarstvo.


@plejboj

Pa, jedino ja kupujem, zašto bi pumpao?

Nemam ignoriranih, želim sve znati! :-)

Navedeni prijedlog nije doslovni otpis duga!

Naravno da nije, mogu ga riješit na nekoliko načina, ali nije moje da o tome pišem. Na kraju, nije uopće toliko bitna stavka u cijelom procesu!

Nemam ignoriranih, želim sve znati! :-)

Slazem se da ta stavka nije toliko bitna…

Ksst je dionica strpljivih na kojoj ce strpljivi i zaraditi!

New Report

Close