KRAS (Kraš d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska KRAS (Kraš d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Misljena sam da ovaj zaba koji skuplja i rba isti sakupljci…. s danasnjim danom …rba cca 12%…zaba 3%…. rba ide prema 16%..zaba ide do 4.99%..da se nevide… zajedno cca 21%.. otkupljivanje od Pivca ( vec i dogovoreno po koliko, cca 900 kn) …šaranu dosta Esop nek se nateze nema utjecaja.. pivci u duploj zaradi i milina za njih i kupca koji ima kras po relativno fer korektnoj cjeni okvirno prosjecnoj 850 kn… ..u sljedecih 90 tisuca kom trgovanih ce eventualno bit i najvisa cijena

pepe7

Kupovina trezora je mozda unutar zakona, ali nikako nije profesionalno ponasanje. Svakako upucuje na paniku jer su ocito bili presigurni u sebe prije objave i nisu natrpali trezor u proljece nego sada po 800 kn. Direktno ostecuju Kras u korist vlasnika ovako skupom kupnjom i ostećuje drugog suvlasnika koji mozda zeli dati ponudu.


Misljena sam da ovaj zaba koji skuplja i rba isti sakupljci…. s danasnjim danom …rba cca 12%…zaba 3%…. rba ide prema 16%..zaba ide do 4.99%..da se nevide… zajedno cca 21%.. otkupljivanje od Pivca ( vec i dogovoreno po koliko, cca 900 kn) …šaranu dosta Esop nek se nateze nema utjecaja.. pivci u duploj zaradi i milina za njih i kupca koji ima kras po relativno fer korektnoj cjeni okvirno prosjecnoj 850 kn… ..u sljedecih 90 tisuca kom trgovanih ce eventualno bit i najvisa cijena

Ima logike u promišljanju, ali mi od MIBP imamo objavu o preuzimanju, sami ili s ESOPOM. Da li bi ovakvim postupkom prekršili ZPDD, jer bi ispalo da igraju na dvije karte ESOP i Šaranović. I što ako ESOP pristane onda im kvari strategiju.

https://www.google.com/amp/s/www.blic.rs/a-m-p-article%3fuuid=373446f6-989c-4e55-9dcb-b1c186a02a9f&type=article&id=PULS_CMS-Article-373446f6-989c-4e55-9dcb-b1c186a02a9f&gem_id=ctJAtAeiM8JktN2_8A_G_.UJ7zYpqALmfFI1fRi3Pi3.47&tpv=BIZNIS/PRIVREDA_I_FINANSIJE&tdv=BLIC_RS/biznis/privreda_i_finansije/ART

Po komšijama Šaranović ima dvije opcije nastaviti sa kupnjom do 25% i dati javnu ponudu, za male milina jer mora biti veća od 900 kn, ili prodati skuplje (koliko?) MIBP u njihovoj ponudi. No hoće li MIBP ići sa ponudom većom od 920 kn, koliko je do sada bila najveća cijena 19.9. i hoće li Šaranović podići ljestvicu.

Ja mislim da ide na 25 % jer je moguce da to onda nije kontra ponuda koja kao ne bi bila valjana jer sada kupuje vec bi bila obvezujuca ponuda.
I to sto trezor kupuje znaci da nema dogovor s pivcem.


Ja mislim da ide na 25 % jer je moguce da to onda nije kontra ponuda koja kao ne bi bila valjana jer sada kupuje vec bi bila obvezujuca ponuda.
I to sto trezor kupuje znaci da nema dogovor s pivcem.

ako je on odlučio da kupi cijeli kras po 850-900, ništa ga ne može spriječiti da pokuša

a možda neće cijeloi nego dogovor s maricom i pivcima

summa summarum – ne znamo a tko pogodi ubrat će dobre pare i povrh ovog dosad

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...

http://www.novosti.rs/vesti/naslovna/ekonomija/aktuelno.239.html:819673-Saranovic-ponovo-tajni-kupac-Krasa

E ovo je previše i za meksičke sapunice. Šaranović stoji i iza ZABinog skrbničkog računa???


Misljena sam da ovaj zaba koji skuplja i rba isti sakupljci…. s danasnjim danom …rba cca 12%…zaba 3%…. rba ide prema 16%..zaba ide do 4.99%..da se nevide… zajedno cca 21%.. otkupljivanje od Pivca ( vec i dogovoreno po koliko, cca 900 kn) …šaranu dosta Esop nek se nateze nema utjecaja.. pivci u duploj zaradi i milina za njih i kupca koji ima kras po relativno fer korektnoj cjeni okvirno prosjecnoj 850 kn… ..u sljedecih 90 tisuca kom trgovanih ce eventualno bit i najvisa cijena

Da, neki dogovor mora postojati , ako se dogovorio s Pivcem za npr. 1000 kn, daje ponudu za preuzimanje kad pređe 25% i mogao bi realno imati blizu ili više od 75% što je naravno važno.


Kako objasniti da trezor kupuje po ovim cijenama? Ne mogu Pivci pa onda trezor podiže postotak glasačkih prava Pivcima.
Jel to za prijavu Hanfi?

A drugima ne podize???:)))

[i]MOJI POSTOVI NISU SAVJET NA KUPNJU,NA PRODAJU,NITI NA BAVLJENJE DIONICAMA,NITI SU INVESTICIJSKI SAVJETI ILI PREPORUKE.[/i]


Vidaković na Krašu zaradila 460.000 kn. Ako je znala za ponudu, to je kriminal

Nagasaki, 21.09.2019. u 14:56
NEKI ljudi jednostavno imaju sreće u životu pa je tako i Marica Vidaković iz Zagreba imala sreće kada je krajem kolovoza kupila veću količinu dionica Kraša otprilike tjedan dana prije nego što je najveći dioničar objavio ponudu za preuzimanje. Nakon toga je, naravno, cijena odletjela u nebo, a gospođa Vidaković zaradila nekoliko stotina tisuća kuna.

Vidakovićka se tjedan dana prije uzleta cijene nakrcala krašom.
[/quote]”

Ako mislite investirati na tržištu dionica i čitati članke polupismenih novinara indexa onda je bolje da taj novac potrošite odmah, više će vam se isplatiti. “Analize” od takvih “ekonomskih stručnjaka” koji ne mogu zaraditi više od medijalne plaće svojim “novinarstvom” nema smisla uzimati kao relevantne.

https://www.fininfo.hr/Poduzece/Pregled/rainforest/Detaljno/522692

Oni koji nisu škrti pa su izdvojili par kuna za malo ozbiljnije novine tipa VL ili YuL mogli su u zadnjih mjesec dana naslutiti da će do toga doći još puno prije nego je Vidakovićka počela stjecati dionice Kraša. Tko je kupio, kupio je. Tko nije, sada može samo plakati da je tu nešto “loše”.

Imam više stotina dionica Kraša od unazad nekog vremena.


http://www.glas-slavonije.hr/vijest.aspx?id=410819

Zanimljiva teza o Šaranoviću kao vitezu na bijelom konju uprave KRAŠ d.d.???

“Špekulacije” o vitezu na bijelom najčešće su plod mašte novinara. Obično znaju biti obrnuto proporcionalne prihodima, i sve ih je više kako su prihodi od njihove “struke” sve manji i manji.

https://www.fininfo.hr/Poduzece/Pregled/steffco/Detaljno/1245

Ako se mislite baviti dionicama onda zaboravite teorije zavjera i ideje da vanzemaljci upravljaju svijetom. Novac upravlja svijetom. Šaranović voli novac kao i svi drugi koji su shvatili koliko je
Kraš potcijenjen te koliki ima potencijal rasta nakon dugo najavljivanog preuzimanja.

Za one koji razumiju stvarnost, stvar je jasna. Ukrcao se čovek. A zašto bi propustio ovakvu priliku?


Ja mislim da ide na 25 % jer je moguce da to onda nije kontra ponuda koja kao ne bi bila valjana jer sada kupuje vec bi bila obvezujuca ponuda.
I to sto trezor kupuje znaci da nema dogovor s pivcem.

Primjeti da ukoliko Pivac s Maricom preuzeme Kraš i ukrupni kapital, nova firma može (od)kupiti Fortenovu od Rusa koji su tu firmu kamatarili s oko 12% godišnje. Zato komšija kupuje s ruskim novcem (MID) udjele u Krašu, da bi bilo kako ušli i očuvali poziciju. Em će zaradit, em će ući bar s jednim čovjek u izvor informacija.

Daj si zamisli, iduće godine dolazi nulta stopa kamate na kredite u EU. A ti ne bi kao i Marica uzela kredit od milijardu eura i kupila Fortenovu pa plaćala samo nula posto kamate godišnje? Zato se Rusi i trude, da ostanu u igri kako bi mogli cicati kamate od dobavljača Konzuma u iznosu od 40 do 120 milijuna eura godišnje.

Imam dionice Kraša. Nemam ništa protiv Ruskinja i kapitala njihovih sugrađana, ali draže su mi naše žene. Pogotovo Marica, svaka čast toj gospođi kako vodi tu firmu.



Ja mislim da ide na 25 % jer je moguce da to onda nije kontra ponuda koja kao ne bi bila valjana jer sada kupuje vec bi bila obvezujuca ponuda.
I to sto trezor kupuje znaci da nema dogovor s pivcem.

ako je on odlučio da kupi cijeli kras po 850-900, ništa ga ne može spriječiti da pokuša

a možda neće cijeloi nego dogovor s maricom i pivcima

summa summarum – ne znamo a tko pogodi ubrat će dobre pare i povrh ovog dosad
[/quote]

Ja mislim da idu bar pocetno na 15-20%, vise od 50% ne mogu skupit jer amo rec da su u sigurnim rukama, skupit vise od 25-30% bez velikog dizanja cijene je isto teze vjerovatno jer onda se postavlja i pitanje isplativosti pogotovo jer time ne dobivate nista ne mozete preuzest drustvo da bi imalo smisla platit vise od fer vrijednosti, s 15-20% su relevatni igrac s kojima se esopu tresu gace jer vise nisu u poziciji diktirat uvjete pivcu za kontrolu jer pivac onda s saranovicem moze sklopit partnersvo i preuzest zajednicki upravljanje krasom sta bi bila i prirodna pozicija jer imaju isti interes za razliku od radnika pa je lakse donijet odluke koje su na korist drustvu, te onda u toj poziciji mozda mogu pokusat ic na dokapitalizaciju s kojom bi pokusali dignit svoj udio, svakako zanimljivo razdoblje za kras.

Ignore : renči

Boze me sačuvaj tvojeg scenarija. Pivac i MID (Saranovic) ne mogu se staviti u istu rečenicu, a kamoli u istu kompaniju.

Jedan će prevagnuti, a vjerojatno i osvojiti Kras. Pitanje je samo hoće li to biti uskoro ili u duljem roku. Cijena sigurno neće biti ispod 1000 kuna.

Sve su to nagađanja . Kupit će : KUPAC i on zna zakaj , bio on crn , bijel ili žut .
Pa dok to ne saznamo , mogli bi i mi nešto zaraditi .



Vidaković na Krašu zaradila 460.000 kn. Ako je znala za ponudu, to je kriminal

investimir, 21.09.2019. u 20:28
NEKI ljudi jednostavno imaju sreće u životu pa je tako i Marica Vidaković iz Zagreba imala sreće kada je krajem kolovoza kupila veću količinu dionica Kraša otprilike tjedan dana prije nego što je najveći dioničar objavio ponudu za preuzimanje. Nakon toga je, naravno, cijena odletjela u nebo, a gospođa Vidaković zaradila nekoliko stotina tisuća kuna.

"Vidakovićka se tjedan dana prije uzleta cijene nakrcala krašom.
[/quote]"

Ako mislite investirati na tržištu dionica i čitati članke polupismenih novinara indexa onda je bolje da taj novac potrošite odmah, više će vam se isplatiti. "Analize" od takvih "ekonomskih stručnjaka" koji ne mogu zaraditi više od medijalne plaće svojim "novinarstvom" nema smisla uzimati kao relevantne.

https://www.fininfo.hr/Poduzece/Pregled/rainforest/Detaljno/522692

Oni koji nisu škrti pa su izdvojili par kuna za malo ozbiljnije novine tipa VL ili YuL mogli su u zadnjih mjesec dana naslutiti da će do toga doći još puno prije nego je Vidakovićka počela stjecati dionice Kraša. Tko je kupio, kupio je. Tko nije, sada može samo plakati da je tu nešto "loše".

Imam više stotina dionica Kraša od unazad nekog vremena.


http://www.glas-slavonije.hr/vijest.aspx?id=410819

Zanimljiva teza o Šaranoviću kao vitezu na bijelom konju uprave KRAŠ d.d.???

"Špekulacije" o vitezu na bijelom najčešće su plod mašte novinara. Obično znaju biti obrnuto proporcionalne prihodima, i sve ih je više kako su prihodi od njihove "struke" sve manji i manji.

https://www.fininfo.hr/Poduzece/Pregled/steffco/Detaljno/1245

Ako se mislite baviti dionicama onda zaboravite teorije zavjera i ideje da vanzemaljci upravljaju svijetom. Novac upravlja svijetom. Šaranović voli novac kao i svi drugi koji su shvatili koliko je
Kraš potcijenjen te koliki ima potencijal rasta nakon dugo najavljivanog preuzimanja.

Za one koji razumiju stvarnost, stvar je jasna. Ukrcao se čovek. A zašto bi propustio ovakvu priliku?
[/quote]

kako si ti pametan

a da ti kupiš kras pa da svi iodahnemo

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...

New Report

Close