KRAS (Kraš d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska KRAS (Kraš d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Ako je istina to što kolege pišu da je rba počeo kupovati prije objave onda je očito da je to netko iz krugova pivac/esop, dakle insajder. S obzirom kako kupuje, koliko kupuje, I kako otvoreno nudi ogromne količine cilj mu je skupiti što više u što kraćem vremenu, tj do objave po kojoj cjeni ide ponuda.
Ajmo sad malo o brojevima. Pivac zna koliko kras vrijedi, bolje nego iko. Zamislite da ste vam susjed ima oldtimera koji vrijedi 2000 kn, Al on to nezna, biste li mu ponudili 1000 kn za njega? Ja sigurno bi. Mislim da bi i Pivci.

Dakle mislim da je rba kupac indirektno pivac, jer sve ispod neke cifre po kojoj će ići ponuda je njemu jeftino. Ne kažem da će to biti 1000 kn, Al sam uvjeren da će biti više od 600. Možda u ponedjeljak bude i više od 700, vidit ce mo. Promatramo što bi rekli neke kolege sa atlantske

mislim da bi pivac time krsio zakon. ja bar ne znam sda je itko tako radio dajuci oponudu

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...


mislim da bi pivac time krsio zakon. ja bar ne znam sda je itko tako radio dajuci oponudu

je, MOL i OMFovi na INI…poslije su to pravdali opcijskim ugovorima…

KADA NEPRAVDA POSTAJE ZAKON - OTPOR POSTAJE POTREBA

Investimir, znači u jednom je tjednu ozbiljni investitor uložio popriličan novac. Investirao je jer:

a) Uključuje se u priču oko Kraša kao treći kupac, možda je u tom slučaju već i razgovarao sa predstavnicima ESOPa. Ovim kupnjama stvara nekakvu bazu po cijenama manjima od planirane ponude.

b) Ima informacije koje nemamo ni ti ni ja. Zasigurno ne planira novac izgubiti niti ulaziti ovako u cijelu priču, da bi zaradio nekakvu siću.



Ako je istina to što kolege pišu da je rba počeo kupovati prije objave onda je očito da je to netko iz krugova pivac/esop, dakle insajder. S obzirom kako kupuje, koliko kupuje, I kako otvoreno nudi ogromne količine cilj mu je skupiti što više u što kraćem vremenu, tj do objave po kojoj cjeni ide ponuda.
Ajmo sad malo o brojevima. Pivac zna koliko kras vrijedi, bolje nego iko. Zamislite da ste vam susjed ima oldtimera koji vrijedi 2000 kn, Al on to nezna, biste li mu ponudili 1000 kn za njega? Ja sigurno bi. Mislim da bi i Pivci.

Dakle mislim da je rba kupac indirektno pivac, jer sve ispod neke cifre po kojoj će ići ponuda je njemu jeftino. Ne kažem da će to biti 1000 kn, Al sam uvjeren da će biti više od 600. Možda u ponedjeljak bude i više od 700, vidit ce mo. Promatramo što bi rekli neke kolege sa atlantske

mislim da bi pivac time krsio zakon. ja bar ne znam sda je itko tako radio dajuci oponudu
[/quote]
Pivac jos ne bi krsio zakon jer je tek dao obvijest
o namjeri davanja ponude. Samo sebi dize min cijenu koju mora dati u ponudi pod pretpostavkom da zeli dati sto manju.
Mozda je i mislio dati manju ali ako je esop postavio nerealne uvjete za njih krenuo ovako. Jer i tamo su ljudi koji imaju cijenu, pogotovo oni koji ne sudjeluju u upravljanju. Dok MV gubi i moć

Za koji dan će se u Krasu odrzati skupština ESOP-a.

Gazdarica lobira zna se za koga, no poslije zbora (odabranih) radnika i (samo)upravljača na koji je bilo pozvani njih stotinjak, najoodanijih formirala se u ESOP-u druga struja koja bi mogla glasati protiv očekivanih prijedloga i napraviti raskol u firmi.

Novci su ipak novci, ne živi se od ideala i tudjih interesa.

Prije skupštine ESOPAa, uz pretpostavku nastavka akumulacije od strane RBA, doznati ćemo tko se krije iza skrbničkog računa. Već 16.9. isti bi mogao skupiti preko 5%.

https://www.slobodnadalmacija.hr/novosti/biznis/clanak/id/288588/braca-pivac-s-20-milijuna-kuna-do-vajde

Razvoj trgovanja dionicom KRAS sugerira isti model.

Iskljućujem mogućnost da konkurentski ili treći igrač kupuje na burzi. Zakon (ZPDD) je tu jasan čl.10. stavak 5)
“…ništetno je svako stjecanje dionica s pravom glasa ciljnog društva od strane budućeg konkurentskog ponuditelja od trenutka objave NAMJERE ZA PREUZIMANJE PRVOG PONUDITELJA”.
Meni je sada sve puno jasnije.

Kako god se stvari razvijale za male dioničare ovo je win – win situacija. Rijedak slučaj na ZSE-u!


A kaj mislite da investitor ili treći igrač koji možda ulazi u igru ulaže 50-ak mil. kn a da ne zna izračunati vrijednost Kraša.
Vjerojatno je izračunao da vrijedi malo više od 600kn.

Da je malo više od 600 onda on ne bi oko 600 kn u 2 dana ulozio preko 15 mil.kuna
Ne puno veca cifraje u igri, rekao bih 800-1000 kn jer inače nr bi toliko kupovao oko 600

ignore: one


Iskljućujem mogućnost da konkurentski ili treći igrač kupuje na burzi. Zakon (ZPDD) je tu jasan čl.10. stavak 5)
"…ništetno je svako stjecanje dionica s pravom glasa ciljnog društva od strane budućeg konkurentskog ponuditelja od trenutka objave NAMJERE ZA PREUZIMANJE PRVOG PONUDITELJA".
Meni je sada sve puno jasnije.

Izostavljen je bitan početak koji mijenja smisao:
U slučaju konkurentskih ponuda, ništetno je svako stjecanje dionica s pravom glasa ciljnog društva od strane budućega konkurentskog ponuditelja od trenutka objave namjere za preuzimanje prvog ponuditelja.”
Mi još nemamo tu situaciju. Ako čekaju da prođe ponuda Pivaca nema konkurentske ponude. Onda se stvari vraćaju na početak. Niže u zakonu je definicaj konkurentske ponude.
http://www.propisi.hr/print.php?id=1071

Oni koji rastu zadnji rastu najviše.


Iskljućujem mogućnost da konkurentski ili treći igrač kupuje na burzi. Zakon (ZPDD) je tu jasan čl.10. stavak 5)
"…ništetno je svako stjecanje dionica s pravom glasa ciljnog društva od strane budućeg konkurentskog ponuditelja od trenutka objave NAMJERE ZA PREUZIMANJE PRVOG PONUDITELJA".
Meni je sada sve puno jasnije.

onda treba isklhučiti mogućnost da pivci ili netko njihov kupuje jer morali bi obznaniti promjenu u postotku

to da neki treci ludacki jupuje da prestigne pivce to ionako nije drzalo vodu, ova zakonsja podloga je zadnjib čavao u lijesu za to

1. nije treći

2. nisu pivci

pa tko onda – ostaje samo – neki radnici koji ne pušu u istu tikvu s esopom

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...

New Report

Close