KRAS (Kraš d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska KRAS (Kraš d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Za slučaj da su esop i pivac u dogovoru bilo bi mi logično da se cijena stabilizira na oko dogovorene cijene ponude. Tako je i bilo oko 500 kn.
Ovo sad mi se čini kao da neko mrsi planove. Ako je netko od Esopovaca ili sad već većina protiv mogu kupovati na burzi dizati cijenu i na taj način obeshrabriti dioničare da prodau Pivcu ispod cijene na burzi.
U svakom slučaju je lijepo da i mali profitiraju na račun velikih. 🙂 Češće je suprotno.

Bananko, upitno je da si kupila i da si prodala.
A vjerujem ti da bi sad kupila na 500. I ja bi.

rba sa ponedjeljkom skupio preko 10 000 kom, u par dana. više od 75% protrgovanih! da li to on i dalje dere po asku? netko je opasno odriješio kesu!

U ovom trenutku prodaja po 515 pokreće dražbu… tako da se sve stigne

Ovi koji danima kupuju za milijunske iznose su veliki igrači, a ne sitni kokošari tako da vjerujem da taj s nalogom na 500 kn stvarno želi kupiti, a ne bi me čudilo da ga u 12 sati digne gore i sve počisti, možda i na 600 kn….

Ignore: KressoM, delux


brutalno, nema šta!
ovo ili
1. kupuje netko povezan s pivcima da ojačaju poziciju prije objave javne ponude
ili
2. kupuje netko tko je kontra pivaca da im jakim rastom cijene oteža preuzimanje i u konačnici zaradi na višoj cijeni preuzimanja

u svakom slučaju ovo ispada win-win za male dioničare jer jedno i drugo gura cijenu prema gore

osobno mislim da se radi o varijanti 2. tj da se uključila treća strana koja kupuje preko ovog skrbničkog računa koji je izbio u top10 iako se možda ne radi samo o otežavanju pivcima nego o nekom trećem koji će se pojaviti kao ponuditelj za preuzimanje Kraša. jasno je kuda će cjena dionice u takvom raspletu

persuric
brutalno, nema šta!
ovo ili
1. kupuje netko povezan s pivcima da ojačaju poziciju prije objave javne ponude
ili
2. kupuje netko tko je kontra pivaca da im jakim rastom cijene oteža preuzimanje i u konačnici zaradi na višoj cijeni preuzimanja

u svakom slučaju ovo ispada win-win za male dioničare jer jedno i drugo gura cijenu prema gore
osobno mislim da se radi o varijanti 2. tj da se uključila treća strana koja kupuje preko ovog skrbničkog računa koji je izbio u top10 iako se možda ne radi samo o otežavanju pivcima nego o nekom trećem koji će se pojaviti kao ponuditelj za preuzimanje Kraša. jasno je kuda će cjena dionice u takvom raspletu

Slažem se samo sa gornje podcrtanim, dok je ostalo špekulacija bez uporišta, a u biti nemoguće s obzirom na trenutnu situaciju, jer netko vjerojatno želi Pivcima otežati život i upropastiti ponudu za preuzimanje, a ne bih se čudio da je to ekipa sa MV na čelu koja se ponaša sa trezorom Kraša kao da je to njen osobni novac…ne bi bilo prvi put…

Napomena: Ovaj komentar nije preporuka za kupnju ili prodaju dionica. Udijeli koji like, znam da imaš! Vratit ću 100%, majke mi!

svi pametuju,a jel ima netko računicu ili usporedbu s peer grupom pa da vidimo kolika bi bila fer vrijednost kraša kod preuzimanja da se vidi što se realno ovdje može očekivati?

PS upravo je odrađeno novo čišćenje aska—u 12,00 vjerojatno ide terminiranje prodaje na 600 kn

PPS zato sad i ova dražba uravnoteženja na 575 kn—da se očisti put za 600 kn u jednom potezu


persuric
brutalno, nema šta!
ovo ili
1. kupuje netko povezan s pivcima da ojačaju poziciju prije objave javne ponude
ili
2. kupuje netko tko je kontra pivaca da im jakim rastom cijene oteža preuzimanje i u konačnici zaradi na višoj cijeni preuzimanja

u svakom slučaju ovo ispada win-win za male dioničare jer jedno i drugo gura cijenu prema gore
osobno mislim da se radi o varijanti 2. tj da se uključila treća strana koja kupuje preko ovog skrbničkog računa koji je izbio u top10 iako se možda ne radi samo o otežavanju pivcima nego o nekom trećem koji će se pojaviti kao ponuditelj za preuzimanje Kraša. jasno je kuda će cjena dionice u takvom raspletu

Slažem se samo sa gornje podcrtanim, dok je ostalo špekulacija bez uporišta, a u biti nemoguće s obzirom na trenutnu situaciju, jer netko vjerojatno želi Pivcima otežati život i upropastiti ponudu za preuzimanje, a ne bih se čudio da je to ekipa sa MV na čelu koja se ponaša sa trezorom Kraša kao da je to njen osobni novac…ne bi bilo prvi put…

Također je zanimljivo i to da se dotična MV sa svojim novcem ipak ponaša
u maniri dobrog gospodarstvenika, te je dionice za svoj račun kupovala dok
je cijena bila na 370 – 380 kn, i to je zadnju kupovnu transakciju odradila samo
par dana prije objave namjere o preuzimanju od strane Pivaca, što više nitko
ni ne spominje kao zanimljivu “slučajnost”.

Naravno da je super da cijena dionice raste i čestitam svima koji su zaradili na
ovom porastu, ali se neke činjenice trebaju iznijeti.

Napomena: Ovaj komentar nije preporuka za kupnju ili prodaju dionica. Udijeli koji like, znam da imaš! Vratit ću 100%, majke mi!


svi pametuju,a jel ima netko računicu ili usporedbu s peer grupom pa da vidimo kolika bi bila fer vrijednost kraša kod preuzimanja da se vidi što se realno ovdje može očekivati?

PS upravo je odrađeno novo čišćenje aska—u 12,00 vjerojatno ide terminiranje prodaje na 600 kn

PPS zato sad i ova dražba uravnoteženja na 575 kn—da se očisti put za 600 kn u jednom potezu

vrlo, vrlo izgledno….

na ignore: retard "nabiduasku", plankovic, tizian, pific, barbosa....



brutalno, nema šta!
ovo ili
1. kupuje netko povezan s pivcima da ojačaju poziciju prije objave javne ponude
ili
2. kupuje netko tko je kontra pivaca da im jakim rastom cijene oteža preuzimanje i u konačnici zaradi na višoj cijeni preuzimanja

u svakom slučaju ovo ispada win-win za male dioničare jer jedno i drugo gura cijenu prema gore

osobno mislim da se radi o varijanti 2. tj da se uključila treća strana koja kupuje preko ovog skrbničkog računa koji je izbio u top10 iako se možda ne radi samo o otežavanju pivcima nego o nekom trećem koji će se pojaviti kao ponuditelj za preuzimanje Kraša. jasno je kuda će cjena dionice u takvom raspletu
[/quote]
Ako se uključila 3. strana a na istoj strani su Pivci i Esop, onda će ta 3. strana izvisiti tako da mi to izgleda dosta riskantno.
Pivci ako imaju Esop imaju sve, ali moraju dati ponudu po ZPDD.

Ako se uključila 3. strana a na istoj strani su Pivci i Esop, onda će ta 3. strana izvisiti tako da mi to izgleda dosta riskantno.
Pivci ako imaju Esop imaju sve, ali moraju dati ponudu po ZPDD.

a imaju li ESOP?…ne bih rekao da imaju….zato ovakav rat za svaku dionicu na burzi…
p.s.kad se počisti ovo na 600 kn nastaje propuh na prodaji…

na ignore: retard "nabiduasku", plankovic, tizian, pific, barbosa....

New Report

Close