KRAS (Kraš d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska KRAS (Kraš d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Ako kraseva uprava i ESOP prodaju ispod 900 kuna to je jeftino. Ne znam treba li to uopce prodati na ovoj ponudi. Tko god to kupi moze preprodati skuplje. 50 miliona kuna neto godisnje je u 20 godina 1 milijarda kuna + nekretninska imovina čini najmanje 900 kuna po dionici. A gdje je potencijal izgradnje, gdje je potencijal poboljsanja profitabilnosti i sirenja na nova trzista. A brand ? Ipak je ovo izmedju 100 najvecih konditora u svijetu. U ” regionu ” je jedan od najjacih brandova Ja ne znam isplati li se to prldati i po 900 kuna.

Status Quo: Roll Over Lay Down

Budfox
Kakve veze ima tržišna cijena. Možda prosjek zadnja 3 mjeseca a a zadnja 3 dana sigurno ne.


Ako kraseva uprava i ESOP prodaju ispod 900 kuna to je jeftino. Ne znam treba li to uopce prodati na ovoj ponudi. Tko god to kupi moze preprodati skuplje. 50 miliona kuna neto godisnje je u 20 godina 1 milijarda kuna + nekretninska imovina čini najmanje 900 kuna po dionici. A gdje je potencijal izgradnje, gdje je potencijal poboljsanja profitabilnosti i sirenja na nova trzista. A brand ? Ipak je ovo izmedju 100 najvecih konditora u svijetu. U " regionu " je jedan od najjacih brandova Ja ne znam isplati li se to prldati i po 900 kuna.

pogledaj hmst i himr gdje su sad nakon ponude pa rsazkisli ponovo

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...


Budfox
Kakve veze ima tržišna cijena. Možda prosjek zadnja 3 mjeseca a a zadnja 3 dana sigurno ne.

nemaš ti blage veze
ponudu mora dati najmanje po najvišoj cijeni po kojoj je kupovao zadnjih godinu dana, što znači i danas! ako je kupac danas plaćao po 850 kn, onda javna ponuda mora biti najmanje po 850 kn! (osobno mislim da će prije to biti oko 1000 kn).

Investimir, koliko je od ovih dionica kod RBA “preuzimatelja” zavrsilo? Mozda imate uvid u to? Ako ne malo proceprkajte, pa napisite ovdje. 👏🖐

1. MESNA INDUSTRIJA BRAĆA PIVAC D.O.O. 460.522 30,73%
2. KRAŠ – ESOP D.O.O. 276.441 18,45%
3. KRAŠ D.D. (1/1) 75.401 5,03%
4. RAIFFEISENBANK AUSTRIA D.D. 45.804 3,06%
5. HPB D.D. 14.500 0,97%
6. HPB D.D. 9.042 0,60%
7. RADIŠIĆ DARKO 8.645 0,58%
8. VIDAKOVIĆ MARICA 8.015 0,53%
9. ZAGREBAČKA BANKA D.D. 6.053 0,40%
10. SPAJIĆ MARINKO 5.957 0,40%


Investimir, koliko je od ovih dionica kod RBA "preuzimatelja" zavrsilo? Mozda imate uvid u to? Ako ne malo proceprkajte, pa napisite ovdje. 👏🖐

1. MESNA INDUSTRIJA BRAĆA PIVAC D.O.O. 460.522 30,73%
2. KRAŠ – ESOP D.O.O. 276.441 18,45%
3. KRAŠ D.D. (1/1) 75.401 5,03%
4. RAIFFEISENBANK AUSTRIA D.D. 45.804 3,06%
5. HPB D.D. 14.500 0,97%
6. HPB D.D. 9.042 0,60%
7. RADIŠIĆ DARKO 8.645 0,58%
8. VIDAKOVIĆ MARICA 8.015 0,53%
9. ZAGREBAČKA BANKA D.D. 6.053 0,40%
10. SPAJIĆ MARINKO 5.957 0,40%

RFB u četvrtak 12.9. prikupio još 12.737 dionica od 15735 protrgovanih. Više od 80%.

evo jkolege vec sracunale

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...


Ako kraseva uprava i ESOP prodaju ispod 900 kuna to je jeftino. Ne znam treba li to uopce prodati na ovoj ponudi. Tko god to kupi moze preprodati skuplje. 50 miliona kuna neto godisnje je u 20 godina 1 milijarda kuna + nekretninska imovina čini najmanje 900 kuna po dionici. A gdje je potencijal izgradnje, gdje je potencijal poboljsanja profitabilnosti i sirenja na nova trzista. A brand ? Ipak je ovo izmedju 100 najvecih konditora u svijetu. U " regionu " je jedan od najjacih brandova Ja ne znam isplati li se to prldati i po 900 kuna.

Koja nova trzista?
Koja nova profitabilnost?
🥴🤶

Meni izgleda ovo kao pokušaj obrane od preuzimanja … netko treći kupuje uz dogovor … nabija cijenu, a na kraju će sve to trezor pokriti

Ideje naše benzin Vaš!

Deseci milijuna ‘upucani’ u Kraš kompliciraju plan preuzimanja


Ovo je poniženje za naše fond menadžere. Dionica koja je po svemu odavno trebala biti njhova sad im izmiče ispred nosa. A za usporedbu samo u Petrokemiji šišani su u više navrata po velikim dokapima a na kraju su ostali bez svega. A uložili su puno više nego RBA sada.

Ma fond menadzeri su odavno poniženi i nesposobni.

Uf 38 mil. Kn fina brojka… jel to kolicina novca koja je dovoljna, da ako se vrati na druge pozicije na ZSE, napokon malo sve upali i pokrene sa onih mizernih prometa od par desetaka tisuca kn??

RBA će nastaviti i danas grabiti bez obzira na neke prognoze od jučer. To što se cijena spustila pred kraj nema nikakve veze s objavom nego je svaki dan završna cijena bila bliže prosječnoj cijeni za taj dan nego maksimalnoj. Tko ne vjeruje, neka pogleda trgovinske podatke.

Oni koji rastu zadnji rastu najviše.



Ako kraseva uprava i ESOP prodaju ispod 900 kuna to je jeftino. Ne znam treba li to uopce prodati na ovoj ponudi. Tko god to kupi moze preprodati skuplje. 50 miliona kuna neto godisnje je u 20 godina 1 milijarda kuna + nekretninska imovina čini najmanje 900 kuna po dionici. A gdje je potencijal izgradnje, gdje je potencijal poboljsanja profitabilnosti i sirenja na nova trzista. A brand ? Ipak je ovo izmedju 100 najvecih konditora u svijetu. U " regionu " je jedan od najjacih brandova Ja ne znam isplati li se to prldati i po 900 kuna.

Koja nova trzista?
Koja nova profitabilnost?
🥴🤶

[/quote]
Smanjis rashode i vec si na neto 60 miliona, zar ne ?
Ako Kras kupi kompanija kojoj je trziste cijeli svijet, a ne MIBP, tada rastu trzista, zar ne ?
Npr, da je Bambi kupila MIBP, a ne Coca Cola sto mislite ima li MIBP jednako trziste kao Coca Cola ?
U kojem slucaju je radnicima bolje ? Raditi za Coca Colu ili za MI Braća Pivsc ?
Ne mislim da Kras kupuje Coca Cola, nažalost. U ovu investicijsku.meku nema investicija od svijetskih mega kompanija.

Status Quo: Roll Over Lay Down


https://lider.media/arhiva/197/

Nije zgoreg da se podsjetimo. Te 2005.godine igru oko preuzimanja Kandita vodila je osoba koja sada vodi igru oko preuzimanja Kraša. Pročitajte nešto iz Liderove arhive pa sami zaključite što, kako, zašto, gdje, kada….

Ma ne trebaju ni čitati, recept je isti kao i u slučaju Mi-Vajde, tako da uopće nije diskutabilno tko stoji iza skrbničkog… Pravo je pitanje, u kojem trenutku će glazba stati!?

Ovaj komentar nije preporuka za kupnju ili prodaju. Moje računice i razmatranja mogu biti netočni i nesuvisli, stoga se nikako pri mogućim investicijskim razmatranjima nemojte oslanjati na njih.



https://lider.media/arhiva/197/

Nije zgoreg da se podsjetimo. Te 2005.godine igru oko preuzimanja Kandita vodila je osoba koja sada vodi igru oko preuzimanja Kraša. Pročitajte nešto iz Liderove arhive pa sami zaključite što, kako, zašto, gdje, kada….

Ma ne trebaju ni čitati, recept je isti kao i u slučaju Mi-Vajde, tako da uopće nije diskutabilno tko stoji iza skrbničkog... Pravo je pitanje, u kojem trenutku će glazba stati!?
[/quote]

ako je tako onda pivci hanfi šalju lažne podatke jer skrivaju novostečene dionice

09.09.2019 16:00
KRAŠ d.d. – Obavijest Pivac

16.09.2019 15:46
KRAŠ d.d. – Ispravak Obavijesti o objavljivanju ponude za preuzimanje

u obe obavijesti isti broj dionica

dakle, vaša tvrdnja ne stoji . ili doista mislite da pivci lažu hanfu

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...

Danas počinje kupovati skrbnički račun broj 2?

Zašto ne bi uveli još jednog kupca?

Dvije nevolje su gore od jedne.

New Report

Close