KRAS (Kraš d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska KRAS (Kraš d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.




Radišić prodao trezoru i time je pomogao pivcima da još jače pojačaju svoj utjecaj.

Pivcima još nedostaje 9.894 dionica do objave ponude.

možete mi reći što zanči ovo objava ponude, zahvaljujem unaprijed
[/quote]

ZAKON O PREUZIMANJU DIONIČKIH DRUŠTAVA

OBVEZNA PONUDA ZA PREUZIMANJE

Članak 9.
(1) Fizička ili pravna osoba obvezna je objaviti ponudu za preuzimanje kad neposredno ili posredno, samostalno ili djelujući zajednički, stekne dionice s pravom glasa ciljnog društva, tako da, zajedno s dionicama koje je već stekla, prijeđe prag od 25% dionica s pravom glasa ciljnog društva (kontrolni prag).

Sa današnjim danom im još nedostaje 9.348 komada dionica.

Možda kad dođu tik pred prag prestanu s kupnjom dok ne skupe ostatak novca. Možda čak uđu i u partnerstvo s nekim, Kraš je tvrtka sa nevjerovatnim potencijalom.

[/quote]
Zahvljujem na odgovoru.
Ako dostave ponudu za kupnju, dali moraju kupiti preko 50% i dali postoji rok za preuzimanje.





Radišić prodao trezoru i time je pomogao pivcima da još jače pojačaju svoj utjecaj.

Pivcima još nedostaje 9.894 dionica do objave ponude.

možete mi reći što zanči ovo objava ponude, zahvaljujem unaprijed
[/quote]

ZAKON O PREUZIMANJU DIONIČKIH DRUŠTAVA

OBVEZNA PONUDA ZA PREUZIMANJE

Članak 9.
(1) Fizička ili pravna osoba obvezna je objaviti ponudu za preuzimanje kad neposredno ili posredno, samostalno ili djelujući zajednički, stekne dionice s pravom glasa ciljnog društva, tako da, zajedno s dionicama koje je već stekla, prijeđe prag od 25% dionica s pravom glasa ciljnog društva (kontrolni prag).

Sa današnjim danom im još nedostaje 9.348 komada dionica.

Možda kad dođu tik pred prag prestanu s kupnjom dok ne skupe ostatak novca. Možda čak uđu i u partnerstvo s nekim, Kraš je tvrtka sa nevjerovatnim potencijalom.

[/quote]
Zahvljujem na odgovoru.
Ako dostave ponudu za kupnju, dali moraju kupiti preko 50% i dali postoji rok za preuzimanje.
[/quote]

To hanfa regulira, uglavnom ponuda ide odmah za sve preostale dionice, a preuzimatelj mora dostaviti i bankovno jamstvo hanfi na cjelokupni iznos.

Ne moraju svi pristati na ponudu, mislim da Kraš esop i oko 15% dioničara neće pristati na ponudu. Pivci mislim da neće uspjeti preći kontrolni prag od 75%+1 dionica.
Tako da će dionica ostati na burzi, samo će konačno stići nova uprava.

[i]volim dividendu više nego hladnu pivu[/i]






Radišić prodao trezoru i time je pomogao pivcima da još jače pojačaju svoj utjecaj.

Pivcima još nedostaje 9.894 dionica do objave ponude.

možete mi reći što zanči ovo objava ponude, zahvaljujem unaprijed
[/quote]

ZAKON O PREUZIMANJU DIONIČKIH DRUŠTAVA

OBVEZNA PONUDA ZA PREUZIMANJE

Članak 9.
(1) Fizička ili pravna osoba obvezna je objaviti ponudu za preuzimanje kad neposredno ili posredno, samostalno ili djelujući zajednički, stekne dionice s pravom glasa ciljnog društva, tako da, zajedno s dionicama koje je već stekla, prijeđe prag od 25% dionica s pravom glasa ciljnog društva (kontrolni prag).

Sa današnjim danom im još nedostaje 9.348 komada dionica.

Možda kad dođu tik pred prag prestanu s kupnjom dok ne skupe ostatak novca. Možda čak uđu i u partnerstvo s nekim, Kraš je tvrtka sa nevjerovatnim potencijalom.

[/quote]
Zahvljujem na odgovoru.
Ako dostave ponudu za kupnju, dali moraju kupiti preko 50% i dali postoji rok za preuzimanje.
[/quote]

To hanfa regulira, uglavnom ponuda ide odmah za sve preostale dionice, a preuzimatelj mora dostaviti i bankovno jamstvo hanfi na cjelokupni iznos.

Ne moraju svi pristati na ponudu, mislim da Kraš esop i oko 15% dioničara neće pristati na ponudu. Pivci mislim da neće uspjeti preći kontrolni prag od 75%+1 dionica.
Tako da će dionica ostati na burzi, samo će konačno stići nova uprava.
[/quote]
1. MESNA INDUSTRIJA BRAĆA PIVAC D.O.O. 307.896 22,41%
2. KRAŠ – ESOP D.O.O. 271.441 19,76%
3. KRAŠ D.D. (1/1) 103.700 7,55%
4. HPB D.D. 14.500 1,06%
5. SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D. 9.328 0,68%

UKUPNO 740.666 = 53,92%

zahvaljujem na odgovoru
ako neće radnici da prodaju, ima još ca 46% slobodnih dionca za kupnju ili ja u nečemu griješim,

Gle ti sto radnicko dionarstvo radi. Prihodi po zaposlenom:
JMNC – 1,3 mln / zaposlenom
ATGR – 985k / zaposlenom
BLJE – 950k / zaposlenom
LEDO – 848k / zaposlenom
PODR – 672k / zaposlenom
KRAS – 407k / zaposlenom

Kada bi Kras htio doci na isti prihod po zaposlenom kao LEDO, morali bi otpustiti 48% svoje radne snage odnosno smanjiti sa sadasnjih 2543 radnika na 1322 radnika. Kada bi se linearno smanjili troskovi rada, to bi bile ustede od 133 milijuna kuna sto znaci da bi mogli pojeftiniti cijeli asortiman za 13% sto bi rezultiralo povecanjem prihoda u narednim godinama ili citavu ustedu preliti na dobit sto bi rezultiralo ROE-om od 25,5% i NPM-om od 15%. Kakva bi to bila zvijezda.

Sva sreca raste im dug/kapital u zadnjih 5 godina. Mozda zavrse u PSN-u kroz desetljece pa netko pametan napokon preuzme i skine sindikat sa kicme ove firme.

Ponavljam, radim u Belju i što novinari pišu je laž. Belje je odlična firma i proizvodi toliko dobrih proizvoda kakve ni Podravka nema.

Slatko što volim slatko.

Kras po meni ima prostora za rast bare 20-30% na ovu cijenu.
Istina, sad smo na prekretnici pa je strah time jači…
No, sve u svoje vrijeme….

dobri rezultati.dobit 25,6mil. uodnosu na 2015 +10,8 mil.skoro75%veća


dobri rezultati.dobit 25,6mil. uodnosu na 2015 +10,8 mil.skoro75%veća

Jesu, ali to su odavno Pivci snimili.

[i]volim dividendu više nego hladnu pivu[/i]

mogli bi ove godine isplatiti 20 kuna dividende da se ESOP proveseli

Ukratko

Prihodi smanjeni.
Rashodi smanjeni.
Dobit veća.

šta će im prihod ako donosi gubitak.ne će radit samo nek se radi.tko će badava raditi.

Cijene kakaovca pale skoro 10% YoY, oni smanjili troskove sirovina 4,6%. Legendarni troskovi zaposlenih +1,8%. Vidi se da ekipa upravlja ljudskim i materijalnim resursima na jednom visem nivou. Godisnji prihodi na stranim trzistima +4,6% a na domacem trzistu -2,6%. Kvartalni prihodi od prodaje -3,14% YoY i to uz nikada veci rast osobne potrosnje u zadnjih deset godina. Marginalno rentabilni uz ROE 4%, ROIC 3,1%.

Ja ne znam tko nebi htio ovo u svom portfelju!

Ponavljam, radim u Belju i što novinari pišu je laž. Belje je odlična firma i proizvodi toliko dobrih proizvoda kakve ni Podravka nema.

New Report

Close