KORF (Dom Holding d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska KORF (Dom Holding d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Kako nam ove “stojedanaestice” malo po malo bombardiraju bid – pa to je nevjerovatno. Problem je u tome što kupnja dugo nije bila tako “tanka”…
U stvari, prava je šteta što nam je država na tako niskim granama te ljudi moraju prodavati pakete pomoći (kod korfa su najčešći 111 kom.) umjesto da ih čuvaju za budućnost i da im to bude ustvari investicija.
Naravno da ne krivim ljude – većina njih je zaista primorana prodati da bi u najdoslovnijem smislu preživjeli.
Šteta što je to tako… Valjda svaka dionica ima svoj “križ”.
Srdačan pozdrav drage kolege.

Srecom imamo jakog market makera;)

Ja mirno spavam i cekam x1.5 ili x 1.7 ili zasto ne x 2

https://www.youtube.com/watch?v=qp5hxHPlTq8

Kolega trotter,doći će do spajanja nakon kojeg će nastati zajednička firma sa popriličnom dobiti i keša koji će kako za sada stvari stoje bez novih akvizicija biti isplaćen kroz dividendu a tko zna… možda će i lovac postati lovina ukoliko dođe do izlistavanja na nekoj od stranih burzi…[emo_smijesak].Moje mišljenje nekako ide ovim pravcem…a tada nije nerealno niti x3…investitor DA ali špekulant definitivno NE u ovoj dionici…

Korf je jeftin ne zato jer se tako cini nego zbog fundamenata… i sad na 214 je jeftin bez obzira koliko je rastao do sad… vec 100 puta objasnjeno pa necu prepjevavati blog i forum…

https://www.youtube.com/watch?v=qp5hxHPlTq8

parametre od korfa vise ne morate gledati. Gledajte parametre od rivijere, jer su to parameti nove dionice

Jos bolje zbog isto objasnjenih sinergijskih ucinaka i transpatentnosti…

https://www.youtube.com/watch?v=qp5hxHPlTq8

Kažu da je ciljana cijena po IC-u 299 kuna, da vidimo, ovdje stvarno možemo mirno spavati

koja dionica ulazi u crobex

Poštovani kolege,

mislim da se u našem slućaju piše jedna od najljepših priča za vlasnike dionica uopće u Hrvatskoj u posljednjih nekoliko godina. Stvara se mega tvrtka u državi u kojoj jedino turizam nešto vrijedi…
Svi smo punoljetni tako da nema govora o nekakvom nagovaranju. Svatko sam za sebe odlučuje želi li biti vlasnik ili želi sve to promatrati sa sigurne udaljenosti.
Ja sam svoju odluku donio…

Srdačan pozdrav !

RIVP se trenutno trži na EV/EBITDA 10,2, a svjetski hotelski lanci na EV/EBITDA 13-14, samo što ti svjetski lanci imaju hotele po cijelom svijetu a Valamar u HR čije gospodarstvo je na jako klimavim nogama, tako da po meni je ovih 30% diskonta u odnosu na svjetske hotelske lance minimalno i taj diskont bi trebao biti veći, što će reći da je Valamar po mom mišljenju na ovoj cijeni precijenjen…

Plava Laguna je trenutno na EV/EBITDA 7,96…


RIVP se trenutno trži na EV/EBITDA 10,2,

Jel to sa mojedionice.com od prošle godine? A koji je sadašnji EV/EBITDA? A koliki će biti od ujedinjenog RIVP-a?

O dionicama i filozofija ulaganja... [url=https://www.youtube.com/channel/UCQaIEzxdRpzdbDkCjWxFthg]Mali Dioničar[/url]


RIVP se trenutno trži na EV/EBITDA 10,2…

Znate vjerojatno i sami da se EBITDA, kao rezultat kreativnog računovodstva, može prikazati i ovako i onako… više ili manje… kako vlasnicima u datom trenutku više odgovara.
Meni je puno zanimljivije gledati prihode. To je prilično konkretna brojka iz koje se puno toga može zaključiti 😉

A zašto bi se šta promjenilo ujedinjenjem, pa RIVP sada ima 106 milijuna dionica i to če se povečati za dodatnih 20 milijuna, KORF nema dodatnih smještajnih kapaciteta osim udjela u RIVP a VLHO ima jedan kamp kod Pule tako da se nema tu šta poboljšati…

a Plava Laguna se trži na EV/EBITDA 8 a tek treba ubrojiti cijeli Istraturist sa 480 mil. kn prihoda….

meni je sada ovo lakše pratiti jer uz Valamar sada imamo još jednu turističku firmu sa milijardu kuna prihoda i sličnih kapaciteta, u biti dosta slične firme pa su stvari usporedive…

Opet iznosite lažne tvrdnje, nadam se iz neznanja, a ne iz zlobe…

KORF unosi više od 100M kuna keša i vrijednosnica i nekretnina. VLHO unosi kamp Brioni koji je novim prostornim planom prenamijenjen (25 hektara) u T zonu s 2400 postelja, a nalazi se preko puta Brijuna + keš i još neku imovinu.

Ne znam koji je vaš razlog zašto ste ovdje, konstantno trkeljate i trolate i stoga Vas molim da zaobiđete ovu temu više. Mi nesretnici, vlasnici budućih dionica RIVP Vam zahvaljujemo na Vašem “doprinosu” te se nadamo da ćete nas ubuduće zaobilaziti.

Ugodan život.


A zašto bi se šta promjenilo ujedinjenjem, pa RIVP sada ima 106 milijuna dionica i to če se povečati za dodatnih 20 milijuna, KORF nema dodatnih smještajnih kapaciteta osim udjela u RIVP a VLHO ima jedan kamp kod Pule tako da se nema tu šta poboljšati…

a Plava Laguna se trži na EV/EBITDA 8 a tek treba ubrojiti cijeli Istraturist sa 480 mil. kn prihoda….

meni je sada ovo lakše pratiti jer uz Valamar sada imamo još jednu turističku firmu sa milijardu kuna prihoda i sličnih kapaciteta, u biti dosta slične firme pa su stvari usporedive…

Za to što unose se izdaje novih 20 mil. dionica tako da se tu ništa ne mjenja, novi Valamar će se po sadašnjoj cijeni RIVP tržiti na EV/EBITDA 10 a Plava Laguna na EV/EBITDA 8…..

New Report

Close