KORF (Dom Holding d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska KORF (Dom Holding d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.



@BigBoss

Kakvi su te to sad Rusi spopali, čemu ove priče, nema ovdje nikakvih Rusa i ne trebaju nam.

Misliš li da je ovo slučajno…..

http://www.24sata.hr/biznis/put-od-tri-dana-uvest-ce-se-zeljeznicka-linija-split-moskva-257494

Napravi razliku http://pravipotez.blogspot.com/




@BigBoss

Kakvi su te to sad Rusi spopali, čemu ove priče, nema ovdje nikakvih Rusa i ne trebaju nam.

Misliš li da je ovo slučajno…..

http://www.24sata.hr/biznis/put-od-tri-dana-uvest-ce-se-zeljeznicka-linija-split-moskva-257494
[/quote]
Boss podsjecas me na Cvorovice iz Balkanskog spijuna, onaj sto je ljetovao u hrvatskoj sa jahtom od 100 keka…sigurno mu prodaja PTKM zemljacima nece bit okidac za ulaganje u hrvatsku.
Osim toga bio je ovo ljeto najbogatiji kinez na hvaru, kako to komentiras ? Jel ljetovao ili "mjerkao" nase prirodne ljepote…
Valja biti oprezan, strani kapital nas vreba ! [wink]

Iskreno, PTKM ima veze sa KORF isto koliko i POUNJE sa NASA-om, mozda jednog dana budu radili gaće astronautima, ali je malo vjerovatno…

Nije mi jasno kako je NB uspio povezati to dvoje…

Ovaj komentar nije preporuka za kupnju ili prodaju. Moje računice i razmatranja mogu biti netočni i nesuvisli, stoga se nikako pri mogućim investicijskim razmatranjima nemojte oslanjati na njih.




@BigBoss

Kakvi su te to sad Rusi spopali, čemu ove priče, nema ovdje nikakvih Rusa i ne trebaju nam.

Misliš li da je ovo slučajno…..

http://www.24sata.hr/biznis/put-od-tri-dana-uvest-ce-se-zeljeznicka-linija-split-moskva-257494
[/quote]
Ovo je link na vlak koji putuje 3 dana, alo 3 dana….ovi sta dodu vlakom njima je ljetovanje u Valamarovim hotelima skupo a kamoli ulaganje u nesto takvo….a da pa imaju oni i kampove i isprid ducana udri po parizeru….

Ja ne drukam na pad cjene KORF-a, imam KORF i vjerujem da ce cjena rasti, al malo zdravog razuma nebi skodilo. Na cjenu KORFA ce najvise utjecat prodaja PTKM i preljevanje novaca iz PTKM u druge dionice…




@BigBoss

Kakvi su te to sad Rusi spopali, čemu ove priče, nema ovdje nikakvih Rusa i ne trebaju nam.

Još trenutno nema ponuda, ali interes ruskog kapitala prema Hrvatskom turizmu postoji…….. Donedavno ruski kapital je bio na marginama, ulaskom ruskog kapitala u ptkm sve se mijenja, ovo je čista matematika….
[/quote]
Ma ja samo kažem da nam nikakvi Rusi i nikakv drugi novi strani kapital tu nije potreban. Većinski vlasnici će jednom možda odlučiti nekome svoje prodavati… ali kada, kome… tko to zna, i stvarno ne vidim zašto bi nam to bilo važno. Otključavanje vrijednosti negdje dođe brže, negdje sporije… mislim da se ne treba ovdje ništa previše zamarati time. Ovdje imamo dobrog većinskog vlasnika koji će lijepo razvijati taj biznis i stvarno nam tu ne treba nitko treći. U slučaju Petrokemije je druga stvar, tamo imamo državu koja nije prikladan vlasnik, tamo ima koristi od integracije u veću kompaniju, pogotovo onu sa plinom itd., pa se tamo može ne samo "otključati vrijednost" koja se danas vidi iz recimo pretpostavki Petrokemije kao nezavisne kompanije nego i "stvoriti nova" tom transakcijom (na račun dijela "sinergije" koju bi za novog vlasnika to imalo).

Ovdje nam za otključavanje vrijednosti obzirom kako se dobro upravlja ovom firmom stvarno ne treba nikakav novi većinski vlasnik. Ali ako se nekada on bude mijenjao ok, to ćemo tada razmotriti, svatko za sebe odlučiti hoće li pristati na ponudi itd. Za sada ovdje nema nikakvih naznaka za promjenom većinskog vlasnika niti potrebe za tim. Ja sam ovdje jako zadovoljan sa nastavkom razvoja na postojeći način! 😉

Komentar N B :

Moja omiljena prispodoba je KORF. Jasno, mnogi mi se rugaju sada kad ga imam po 90 kuna, kao i što su mi se rugali kad sam ga kupovao po 23 ili 55. Ali ako neukog čovjeke s ulice pitate da li je – onako odokativno – implicirana vrijednost 71% od 12% kategoriziranih kapaciteta hrvatskog turizma, ovdje, sve osim Paga, realnije da bude 400 mil. kn ili 4 milijarde kune, što mislite koji bi bio odgovor?

http://trzistakapitala.wordpress.com/

Ovo nije nagovor na kupnju i prodaju

Napravi razliku http://pravipotez.blogspot.com/

Odakle vise ovoliki prometi na korf ovdje se nesto gaadno kuha…

Napeto je na kupnji, samo sto ne explodira…

Najbolji pokazatelj je to sto prosli tjedan kada su padale cijene dionica a korf ostao na istoj razini sto znaci da netko hoce kupiti sto vece kolicine

Napeto je već 2 tjedna samo što nikako ne probije 95kn..uvijek netko prikoči…

Pa ovo stvarno brzim koracima grabi naprijed. Uvijek me to iznenadi. Nekako mi je tu "dojam" da bi to "trebalo" stalno postepeno rasti, pa kad vidim ovakve skokove uvijek se iznenadim 🙂

Kada trezor može kupovati? Da nisu oni već počeli ili što? Samo lijepo vrijeme? 😀 Koji je motivator ljudima za poduzimanje ovih prvih koraka u smijeru "otključavanja" vrijednost – zašto baš sada to počinju shvaćati iako je jasno cijelo vrijeme? Možda i nema razloga koji se tu može izdvojiti, ipak u tim "kompleksnim" sustavima je to sve iz vana gledajući slično "kaosu" – nikad ne znaš što će kako eskalirati. Možad jednom tržište u dva dana ispravi cijelu diskrepanciju cijene i vrijednosti, pa ćemo onda razbijati glavu kako sad to odjednom :rotfl: Ali sve je moguće, zato je uvijek veliki rizik ne biti "u poziciji", ako je diskrepancija te vrste tamo očita. Keš ili "manje podcijenjena" dionica je zapravo jako rizična alternativa.

Znate da ja volim gledati vremenske prognoze itd. Iako su te dugoročno strašno nepouzdane, zapravo mi golicaju maštu sve te najave opet "pretjerano" suhe godine itd.
Znam da to poljoprivrednicima baš ne odgovara (tu im neće puno pomoći niti dobro gnojenje, ali je ono sine qua non, pa tek onda gledati što sa kišom, navodnjavanjem?!), ali u turizmu kod nas, vrijeme nažalost još uvijek igra važnu ulogu i baš u suprotnom od njihovog, nama treba suho i sunčano vrijeme!, pogotovo u nekim najprofitabilnijim dijelovima (kampovi) pa je to lijepo za vidjeti – da će nam i ti "vanjski uvjeti" (u doslovnom smislu vanjski rotfl) izgleda opet lijepo ići na ruku.

Kako je ovih prvih dana proljeća sunčano i suho, meni dođe žao što nam već nisu puni svi hoteli i kampovi – jer sada je vrijeme idealno!! Za sve one koji ne vole pretjerane vrućine, za mnoge goste sa sjevera (Skandinavija itd.) sada je ovdje zapravo predivno.

Dobrom organizacijom poslovanja (promidžbe na ciljanim tržištima itd.) mjesta za drastično proširenje sezone tu očito ima. Ovakvi dani ovakvog dijela godine idealni su za nemali broj gostiju u određenim vrstama turističke ponude. Naime nisu svi gosti došli se kupati u moru(a mogu u hotelskom bazenu). Ako se danas ne može kupati, to nije razloga da nam hoteli ne budu puni. Ima se što drugo raditi u ove lijepe sunčane dane. Ima se kakve lijepe izlete raditi po najljepšem dijelu Europe zvanom: Središnja Istra, ima se što ponuditi našim gostima i upravo sada, i prošli tjedan, i naredne dane – samo ih treba pozvati da dođu! Mnogi ne znaju da je u ovo doba godine ovdje tako lijepo! Treba ljude s time upoznati! 😉

netko izjednačava kupnju i prodaju….
mislim da se uskoro bliži prebacivanje ovih magičnih 95 a i 100 kn!!!

[cool]

ma kakav cash-r-a, 100% in

New Report

Close