Korekcija

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


i to motornom pilom! [lol]

Hrdjavom i nepodmazanom….. [lol] Reko ja da ce ovo biti buran tjedan i da se ne citiram ponovno da ce od utorka biti zanimljivo. Ponedjeljak je imao gori pad gledajuci Crobex ali meni osobono je danasnjih 0,75 minusa nekako teze palo i jace sam ga osjetio.

Takodjer, nekako mi se cini da je jednom dijelu investitora vec svega pomalo dosta. Ne govorim o pesimizmu nego defetizmu. Jedini problem je sto bi ovakvo stanje moglo potrajati i ako se poveze niz nezgodnih dogadjaja u jedan kontinum (padovi vanjskih burzi predvodjenih sa US koji ocigledno ulazi u recesiju + Zerp + Kosovo koje bi moglo zavrsiti brzo ali i potrajati uz razne komplikacije) outlook za prvu polovinu godine i nije bas bajan. Bull trapova bi moglo biti oko FI ali zivi bili pa vidjeli.

Mislim da ce prvenstveno otvoreni fondovi biti izlozeni pritisku a sve mi se nekako cini da bi ove godine mogli vidjeti da se poneki od njih onako lagano “izvrne” na ledja. Tu primarno mislim na manje fondove iza koiih ne stoje banke.

U svakom slucaju ovo ce biti vrlo edukativna godina – prava skola burzovnog investiranja koja ce potvrditi pravilo da samo najjaci opstaju. [wink][wink]

P.S. Ovo je MOJE SPEKULATIVNO VIDJENJE KOJE MOZE BITI TOTALNO POGRESNO!!!

skype - ivek1234

ivek, jesi opet u kešu ?
da li sise pripremio na vrijeme ?
moram priznati da mi je prošla god. bila jako edukativna i dosta mi je edukacije pa sada pušem i na malo zahlađenje a koliko vidim ima još takvih…
očekivana korekcija za Božić i Novu nije bila zbog ”ovih i onih” koji su lupali po asku… ali bi mogla uskoro ako već nije počela.

treba odradit jednu korekciju nespavanja! [thumbsup]


in: ” EU-grupa investira u Hrvatsku,može li bolje? ” Kad ta EU grupa negdje investira obično prije toga radi krizna žarišta pa kupuje po malo nižim cijenama. Lijep primjer će biti rudnici na Kosovu.

da trepča gledao sam davno emisiju englezi su je eksplatirali prije 250 godina pa i malo i još bi[angry]

PRODAJEM U LIMBURGU____________________________________________________________________________________________________

SLK:

A evo i zašto je iznenada zaronio prema 12600.

12.588 – ne dobro… [pray][pray][pray]


tu ti samo sanader pomoći može a ne dragi Bog![tongue]

dan je pametniji od noći


ivek, jesi opet u kešu ?

Ne ali imam mali portfelj pa ne brinem. Tek sam ga poce graditi.

skype - ivek1234

http://finance.yahoo.com/intlindices?e=asia

samo vi drukajte, al vas ovi tamo na istoku ne slušaju.[wink]

Pessimism Is Your Friend

meni ovi drukeri djeluju poput male djece koja misle da ih odrasli slušaju

Scio me nihil scire


meni ovi drukeri djeluju poput male djece koja misle da ih odrasli slušaju

ja ne drukam ja kajlam drukere koji nas teroriziraju od 8 mjeseca prošle godine![tongue][lol]

dan je pametniji od noći

Vaš link
Sad ćemo još vidjeti!

Kad se sretnu osoba s novcem i osoba s iskustvom: Osoba s iskustvom ode sa novcem, a osoba s novcem ode sa ...

Poštovani kolege, razloga za zabrinutost i korekciju ima sve manje.
Naime, već danas slijedi stagnacija i polagani rast crobex-a i cijena dionica opčenito, a koji bi trebao kulminirati krajem siječnja ili na samom početku veljače.
Argumente za navedeno pronalazim u slijedećem:
1. Jučer su osigurani temelji za formiranje nove vlade koja će biti prihvaćena u saboru već krajem idućeg tjedna a koja svojim programom jamči nastavak dosadašnje politike rasta i razvoja posebice gospodarskog sektora…
2. Krajem ovoga tjedna u mirovinske se fondove slijeva ogromna količina novca koju će isti ulagati u dionice te na taj način direktno podizati cijene istih.
3. U ponedjeljak se čelni ljudi fondova ali i neki bogati pojedinci koji su u kešu (Luković i ekipa) vraćaju sa skijanja i kreču sa ulaganjima.
4. Kako bi fondovi privukli nove ljude sa kešom moraju aktivno poraditi na dizanju cijene dionica
5. Završilo je izvlačenje novca iz dionica (rasprodaja) za potrebe godišnjih odmora, skijanja i trošenja po šoping centrima.
6. Već ovoga tjedna stabilizirat će se stanje na svjetskim burzama

Sukladno svemu navedenome prestaje korekcija i krečemo sa rastom a i svi vi možete pripomoći tako da jednostavno povučete naloge sa prodaje, izgasite kompjutore i zabavite se drugim bitnim stvarima u životu.

Neki će reći Plavi ne s.r.i ali ja vam želim svima sve najbolje a i moj brat također.

[color=black][/color]

Rekla bi Zločesta djeca: nemojte stvarat nepotrebnu paniku u avionu jerbo ćemo se strmopizdit doli!

Korekcija je u tijeku, od toga ne bježim. Ali pitanje je dana kad će mirovinci sve pomesti i vratiti nas gore. E sad, koliko ćemo to čekat to samo oni znaju. Puno toga (SAD, ZERP, evo opet neki i Kosovo spominju, inflacija…) im ide u prilog i što nas više dana puste same to će veća korekcija biti. Oni nas puste i mi sami napravimo korekciju! Zato budimo veliki i ne dajte se navući!
Ako netko želi bez posljedica proći kroz ovo neka ugasi kompjuter par dana i vrati se kad se i mirovinci vrate u kupovinu . Ovdje mislim kad se odluče vratiti u kupovinu a ne s nekakvih skijanja i drugih gluposti koje čitam, jer ispada da dok su oni na skijanju ništa nitko ne radi i nema nikoga u fondovima osim čistačica!
Druga solucija je za one koji žele sve prodati i onda POGODITI trenutak kad se treba vratiti jeftinije. Tu će im trebati puno sreće!

Eto, to je moje viđenje ove situacije! Ja neću prodavati, ali sam nekih 25% u kešu za potrebu jeftinijeg dokupa i smanjivanja ulaza!

UPGRADING TO MARKET OUTPERFORM ON STRONG RAKIJA DEMAND!

New Report

Close