Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

evo ližemo 2300 bodova. Idemo i dalje.

razni crnogorci, bjelogorci, zorangutani, amadeo, mikardo, persuric i ostali infantili bez muda su na ignoru..a možda je to sve jedna jadna osoba.

Vrijeme je i da naši purani polete. Tu će biti najveći porasti, možda i odu na AT.

na onom forumu se povela rasprava jesmo li preskupi… crobex… ne znam jesu li oni prespavali vremena kad je ingra bila ne znam koliko ili možda LKRI na 1000 kn koliki joj je bio P/E… hoću reći, ne opterećujte se s glupostima, ukoliko u narednih godinu dana globalno bude sve ok, zadnje što će se ovdje gledati je P/E, prije će biti daj što još nije poraslo 50% Dobro kaže jedan da je i book value zbog inflacije otišao gore 25% i to nešto znači valjda u tom svijetu P/E -ova i drugih čudesa.

razni crnogorci, bjelogorci, zorangutani, amadeo, mikardo, persuric i ostali infantili bez muda su na ignoru..a možda je to sve jedna jadna osoba.

pseto laje radi sebe, a ne radi sela…

P/E… a što je s P/FCF, što je ROE, ROI, ROCE, maržama? Što je s dugom?

Dobro je poslušati katkad i Charliea Mungera kad kaže o neto dobiti vs. svim ostalim “ebitama”…

i što sa BVPSom? Na dotičnoj se BVPS u zadnje tri četiri godine smanjio, a ne povećao..hmmm što bi mogao biti razlog? Da nije masivni dug? Još ako bude šugavo ljeto i krene hype oko Grčke, Turske, Portugala i takvih odredišta, neće se dobro pisati našim turističkim dionicama.

razumijem ja to… ali opet kažem ako vani bude sve ok zahebi sve, crobex će nakon 2350 morati ići gore… tehnički nakon 2350 izgleda ludo… vjerujem u taj scenarij.. kad se otvori dizna ne pita se za cijenu… nije da nismo to već doživjeli.

razni crnogorci, bjelogorci, zorangutani, amadeo, mikardo, persuric i ostali infantili bez muda su na ignoru..a možda je to sve jedna jadna osoba.

Na pojedinim dionicama će itekako biti otvaranja dizne. Cijeli CROBEX da će porasti? Gdje su već papiri sa, za hrvatske prilike, velikim market capom odradili dosta rasta HT, ZABA, PODR… Gdje ATGR baš nešto i ne ide… ERNT se mrcvari… A da ne spominjem masivan rast koji se već dogodio na nekim manjim sastavnicama indeksa.. s upitnim ishodima.. ADPL? Vidjet ćemo hoće li opravdati tih svojih 15+ eura.. ADRS? Neefikasan kapital, sebična uprava… Što bi točno pokrenulo cijeli CROBEX u velike visine? Ne kažem ni ja da je nemoguće, ali me zanima što točno? Zaduženi RIVP i ARNT, oba s 30+ P/E… Silne su to investicije.. a povrati će biti golemi.. ne znam kad i gdje, uz konkurenciju na svakome koraku? To su biznisi sa osrednjim do slabim moatom. Previše se ekipe kod nas bavi tim turizmom i to utječe na marže.

ok, ti drumom ja šumom 🙂  pričam o sentimentu, ono kad je LKRI bila na 1000 kn, IPK Osijek na P/E valjda 900 itd… sve se to nije desilo preko noći… nastao je hype… ne mislim da će doći do takvih suludih skokova gdje se ne pita za cijenu, to bi bilo pre ekstremno za očekivati… ali crobex 3000 zašto ne? Da li bi opravdavao te razine? Vjerojatno ne bi ali imali smo i veće ekstreme… a tada nam ekonomija nije ovako dobro stajala, nismo bili u EU niti smo imali euro, izvoz je bio nikakav… itd. govorim samo o vjerojatnosti koja je po meni veća za daljnji rast koji ubrzava nakon što probijemo 2350 bodova nego je vjerojatnost za pad… sve ovisi o situaciju u svijetu i mislim da idemo gore ako ne bude nekih poremečaja izvana.

 

i btw ne znam zašto svi kokodačemo o 2350, po ovom (šturom) grafu upravi probijamo otpor zadnjih 15 godina koji je na 2315 https://tradingeconomics.com/croatia/stock-market

razni crnogorci, bjelogorci, zorangutani, amadeo, mikardo, persuric i ostali infantili bez muda su na ignoru..a možda je to sve jedna jadna osoba.

Ok, ali te pitam što bi točno pokrenulo CROBEX prema takvim visinama? Kažeš neki hype..pa naravno, ali što bi bio okidač za taj hype? Jedan njemački ministar je izjavio da postoje realne opasnosti da njemačko gospodarstvo zapadne u velike probleme. Nemam ovdje link za to, ali može se naći.

Ukoliko ludi diktator i komunisti ne naprave nekakvo sr*nje idućih godinu dvije, vjerujem da će biti bolesni hype jer sad se već ljudi zbog inflacije masovno raspituju za dionice. Doslovno moram odbijati ljude kad mi nude novac. A taj će novac kad tad doći na Tržište.

Bez nekih većih sr*nja iduće dvije godine i gledamo Grobex kao u najboljim danima. Purice će opet letjeti.

Trolam, hejtam, vrijeđam, ponižavam, omaložavami - mućki Džubrarim.

Djubre, 13.06.2023. u 17:10

Ukoliko ludi diktator i komunisti ne naprave nekakvo sr*nje idućih godinu dvije, vjerujem da će biti bolesni hype jer sad se već ljudi zbog inflacije masovno raspituju za dionice. Doslovno moram odbijati ljude kad mi nude novac. A taj će novac kad tad doći na Tržište.

Bez nekih većih sr*nja iduće dvije godine i gledamo Grobex kao u najboljim danima. Purice će opet letjeti.

Ima nešto i u tome. Sinoć sam sanjao neke 💩💩💩.

i ja sam mišljenja da nas ove godine očekuje izdašan rast. ne baš takav kao što pišu kolege da će i purice opet letjeti….. zašto? onako telegrafski….

masa slobodne love završila u bankama koje opet agresivno nude inv fondove čija imovina raste već nekoliko godina. da li je to uzrok brzog rasta crobexa u prosincu i početkom siječnja? mislim da dobrim dijelom jest

ljude je otrijeznila nulta kamatna stopa na štednju kao i ova inflacija, te konačno kuže da neaktivna lova donosi samo manje mogućnosti

schengen i euro mislim da je bespotrebno i spominjati

posljednjih par mjeseci znatan rast ukupnog prometa, iako je sve još to premalo. barem 2,5-3 milje dnevno dioničkog

mislite da nas sad i europa ne gleda drugačije? da ne vide jeftine dionice? mislite da su naše dionice skupe? idite prolistajte malo po kojim se valuacijama trže europski papiri. za američke posebno tech bolje da ne govorimo

makroekonomski i ini pokazatelji vrlo dobri

kreditni rejting inv stabilan uz pozitivne izglede

nastavite niz…..

 

ako nekog zanima ja sam u ožujku završio kupnje i sad sam all in 125%!

kad se na dnevniku nove tv budu vrtile cijene dijonica to će biti znak za lagano kraćenje na asku… a kad ženice na mrkatu budu spominjali iste e onda ide po bidu 😀

razni crnogorci, bjelogorci, zorangutani, amadeo, mikardo, persuric i ostali infantili bez muda su na ignoru..a možda je to sve jedna jadna osoba.

bravo vatreni……tak sam dobre volje da bi sutra mogao potaracati ask na nekima, ali to ne smiju biti neki forward gubitaši kao brodari npr. nego neki as iz rukava i bomba ko Petko u produžetcima…….ono, iz 1 u 2…….

razbili smo ih… jedna od boljih utakmica reprezentacije ikad.

razni crnogorci, bjelogorci, zorangutani, amadeo, mikardo, persuric i ostali infantili bez muda su na ignoru..a možda je to sve jedna jadna osoba.

New Report

Close